Komunikaty PR

Nowy City Logistics Park w Poznaniu i pierwszy najemca - OneDayMore

2020-12-03  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.12 MB )

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wybuduje centrum magazynowo-produkcyjne dla firmy OneDayMore w Poznaniu. Producent artykułów żywnościowych typu musli, owsianki i granole oraz przekąski zajmie ponad 8 600 m kw. w ramach nowego parku miejskiego w Poznaniu. Tu rozpocznie produkcję nowej linii asortymentowej – roślinnych zamienników mięsa. Obiekt zostanie oddany w trzecim kwartale 2021 r., a docelowo City Logistics Poznań I będzie się składać z dwóch hal o łącznej powierzchni 32 200 m kw.

Pora na Poznań. City Logistics Poznań I to pierwszy park miejski budowany przez Panattoni w stolicy Wielkopolski. Powstaje w północno-wschodniej części Poznania tuż przy trasie 92 (Warszawa-Świecko). Do centrum miasta jest stąd zaledwie 8 km. To położenie docenił już pierwszy najemca, OneDayMore – producent zdrowej żywności typu płatki śniadaniowe oraz przekąski. Firma wynajęła 8600 m kw. w ramach pierwszego z budynków. Znajdzie się tu zarówno strefa magazynowa (4300 m kw.), produkcyjna (3400 m kw.) oraz biurowa (875 m kw.). Obiekt zostanie przystosowany do produkcji żywności i jej przechowywania. Powstaną m.in. powierzchnie z kontrolowaną temperaturą, a zastosowane rozwiązania będą spełniały wysokie wymogi HACCP.

- „Po Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie przyszła pora na Poznań. To nasz pierwszy park miejski w stolicy Wielkopolski. Bogaty rynek zbytu oraz liczba mieszkańców przekraczająca 530 tys. musi budzić zainteresowanie firm, które w czasach szybkiego rozwoju e-commerce, chcą jak najbardziej skrócić dystans do końcowego odbiorcy towaru. Ale nie tylko. Poprzez swoją infrastrukturę drogową, Poznań zapewnia także dobre połączenie z resztą Polski i jest atrakcyjny dla firm handlujących z krajami zachodniej Europy, zwłaszcza Niemcami – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director, Panattoni.

Potwierdza to Dariusz Haraj, CEO OneDayMore: - „Nowy obiekt produkcyjno-magazynowy w Poznaniu doskonale wpisuje się w nasze potrzeby i strategię rozwoju. Ruszy tutaj produkcja roślinnych zamienników mięsa, które będą dystrybuowane nie tylko w kraju, ale i w Europie. Lokalizacja ta zdecydowanie to ułatwi i znacząco skróci czas realizacji zamówień”.

W ramach City Logistics Poznań I powstaną dwie hale o łącznej powierzchni 32 200 m kw. Pierwsza, budowana w formule BTS, będzie w całości zajęta przez firmę OneDayMore. Druga - o powierzchni 21 600 m kw. – będzie nowoczesnym budynkiem klasy A, umożliwiającym elastyczne kształtowanie powierzchni magazynowych. Najmniejszy z modułów będzie miał 1100 m kw., co zaspokoi wymagania klientów z różnych branż. Dzięki strategicznej lokalizacji nadaje się zarówno dla firm z sektora e-commerce jak i tych, którym zależy na operacjach prowadzonych w zasięgu strefy miejskiej, ale także - ze względu na pobliską sieć dróg – na terenie całego kraju i za granicą, zwłaszcza w Niemczech. Obie hale będą certyfikowane w systemie BREAAM na poziomie „Very Good”.

City Logistics Poznań I powstanie w północno-wschodniej części stolicy Wielkopolski przy ul. Janikowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 92 łączącej Warszawę ze Świeckiem. Do stolicy kraju jest stąd 307 km, a granicy niemieckiej – 190 km. Od węzła „Krzesiny” autostrady A2 dzieli park zaledwie 15 km. Niedaleko znajduje się też droga ekspresowa S11, która z kolei pozwala na sprawny transport między Poznaniem a Bydgoszczą na północy oraz Katowicami na południu. W odległości 15 km znajduje się także Lotnisko Ławica, a centrum Poznania oddalone jest o 8 km. Położenie parku ułatwi też dojazd pracownikom. W odległości zaledwie 4-minutowego spaceru znajduje się przystanek autobusowy „Prząśniczki” i linie autobusowe w kierunku centrum (pętla „Śródka”).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.