Olivia Prize 2022. Ruszył nabór zgłoszeń

Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Olivia Centre po raz trzeci wybiera najważniejsze projekty biznesowe, społeczne i ekologiczne
Zdjęcia:
Olivia wyróżnia, nagradza i promuje projekty prowadzone przez firmy bądź pracowników przedsiębiorstw działających na terenie tego największego polskiego centrum mix use.
Olivia Prize to konkurs, w którym doświadczeni menedżerowie firm z Olivii tworzący kapitułę nagrody wybierają najciekawsze i najważniejsze projekty zgłaszane przez firmy i ich pracowników. W każdej z dotychczasowych edycji jury wybierało spośród kilkudziesięciu projektów, jakie napływały do organizatorów.
Konkurs swoją pierwszą odsłonę miał w 2021 roku i podsumowywał projekty wdrożone w 2020 roku. W pierwszej edycji wygrały firmy VTS, p-Beep oraz EPAM. Nagrodzonymi projektami było wprowadzenie przez VTS central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Ventus VVS na globalne rynki. Co więcej, 414 central klimakonwektorów i kurtyn powietrznych firmy VTS zostało wykorzystanych w czasie wystawy światowej EXPO w Dubaju w pawilonach wystawienniczych aż 18 państw. Firma p-beep zdobyła wyróżnienie za stworzenie nowoczesnego systemu przywoławczego, który doskonale sprawdził się, gdy była niezbędna pomoc w utrzymaniu sprawnej komunikacji pomiędzy osobami zaangażowanymi w walkę z pandemią Covid-19 oraz w miejscach, w których klasyczna komunikacja na co dzień jest utrudniona poprzez czynniki zewnętrzne tj. hałas, duże odległości czy potrzebę dyskrecji. System służył m.in. służbom medycznym w szpitalach tymczasowych w całej Polsce, także w szpitalu tymczasowym, zorganizowanym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Olivia Prize w kategorii Pro Bono w 2021 roku trafiła w ręce pracowników firmy EPAM Systems (Poland), którzy tuż po wybuchu pandemii COVID-19 zdecydowali się wesprzeć lokalne szpitale, produkując osłony twarzy drukowane w technologii 3D w oparciu o projekt open source. Łącznie w projekcie wzięło udział ponad 150 osób, które w swoich domach osiągnęły poziom produkcji aż 200 przyłbic i adapterów do filtrów dziennie.
Rok później nagrodzone zostały projekty firm Omida (za wdrożenie projektu transportu intermodalnego na nowych rynkach), pracowników Energi z grupy Orlen (za projekt o nazwie „Pier(w)si wygrywają” wspierający osoby zmagające się z nowotworami piersi oraz promocji badań profilaktycznych), a także firma ZR Trade (za projekt #ZeroWasteWorking - grywalizacja w obszarze recyklingu, przetwarzania odpadów, jak również współpracy pracowników przy drobnych naprawach, które wydłużały cykl życia produktów i sprzętów biurowych).
Olivia Prize to konkurs, poprzez który chcemy docenić i pokazać projekty firm działających w Olivii – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivii Centre. Wydarzenie rozwija się z roku na rok i staje się unikalną formą docenienia sukcesów biznesowych oraz promowania ważnych inicjatyw społecznych i ekologicznych z korzyścią dla pomorskiego i polskiego biznesu. Jego pierwsza edycja miała skromną oprawę z uwagi na trwającą wówczas pandemię, ale już w ubiegłym roku zgromadziła liczne grono przedsiębiorców i spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko społeczności Olivii, ale również pomorskiego środowiska biznesowego. W tym roku chcemy nadać wydarzeniu jeszcze wyższą rangę dosłownie i w przenośni. Gali rozdania nagród towarzyszyć będzie spotkanie z gościem specjalnym, o którym wkrótce oficjalnie będziemy mogli powiedzieć, a samo wydarzenie odbędzie się na najwyższym piętrze Olivii Star – 150 metrów nad ziemią.
Za 2022 rok nagrody zostaną przyznane w kategoriach:
Olivia Business - dla projektu biznesowego realizowanego przez Rezydentów Olivii Centre,
Olivia Pro Bono – dla projektu o charakterze społecznym,
Olivia Eco – dla projektu o charakterze ekologicznym,
Nagrodą specjalną Olivia Impact jury nagrodzi ten z projektów, który w roku 2022 miał największy pozytywny wpływ na otoczenie w obszarze biznesowym, społecznym lub ekologicznym.
Wszystkie projekty mogą być realizowane bądź z inicjatywy firm, bądź samych pracowników. Nabór wniosków trwa do końca lutego br., a ogłoszenie zwycięzców odbędzie 22 marca w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się na 34 piętrze Olivii Star.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.