Komunikaty PR

Panattoni zbuduje kolejny park miejski – 36 500 m kw. last mile delivery w City

2020-09-30  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zbuduje park miejski w Krakowie - City Logistics Kraków I o łącznej powierzchni 36 500 m kw. Pierwszy z dwóch budynków będzie gotowy we wrześniu 2021 roku i ma już najemcę – 9 040 m kw. zajmie operator logistyczny ukierunkowany na operacje ostatniej mili. Nowa inwestycja Panattoni to kluczowe ogniwo usprawniające operacje na linii e-sklep - firma kurierska – konsument.

Miejski sznyt w służbie ostatniej. City Logistics Kraków I o powierzchni 36 500 m kw.  powstanie w stolicy Małopolski przy ul. Cementowej - obecnie deweloper jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę, a już we wrześniu przyszłego roku będzie gotowy pierwszy z dwóch obiektów. Ponad 9 000 m kw. (z 14 500 m kw.)  zajmie operator logistyczny specjalizujący  się w finalizacji łańcucha dostaw, przede wszystkim w zakresie tzw. „ostatniej mili”. Pozostała powierzchnia i kolejny obiekt (22 000 m kw.) mają charakter spekulacyjny i będą budowane w formule Small Business Unit (SBU). Najmniejszy z modułów będzie miał 1 100 m kw. Dzięki temu oraz doskonałej, miejskiej lokalizacji park będzie znakomitym rozwiązaniem dla firm z branży e-commerce, kurierskiej, konfekcjonowania czy drobnej produkcji. Inwestycja spełni również wymogi na firmowy showroom, a nawet siedzibę główną.

Chociaż Kraków jest największym po Warszawie miastem w Polsce (blisko 800 tys. mieszkańców) i jest dobrze skomunikowany z resztą kraju, to rynek magazynowy w stolicy Małopolski jest jednym z najmniejszych w kraju. „Jego rozwój hamują relatywnie wysokie ceny gruntów w rejonie oraz to, że miasto leży tuż obok drugiego największego w Polsce rynku logistycznego, jakim jest Górny Śląsk” – wyjaśnia Michał Samborski, Head of Development w Panattoni. Zwraca jednak uwagę, że ze względu na liczbę mieszkańców i bogaty rynek zbytu Kraków staje się atrakcyjnym celem dla operatorów logistycznych i firm kurierskich, zwłaszcza w dobie szybkiego rozwoju e-commerce oraz wielokanałowych strategii sprzedaży. Dodaje: „Skrócenie łańcucha dostaw jest obecnie priorytetem wielu firm logistycznych. Usytuowanie magazynu w obrębie miasta pozwala szybko dotrzeć do końcowego odbiorcy. Jednocześnie takie położenie zapewnia dobry dojazd pojazdom dowożącym towar z magazynów pozamiejskich.”

City Logistics Kraków I będzie podlegać certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie „Very Good.” Tuż przy parku znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa, co znacząco ułatwi dojazd pracownikom. Dodatkowo z parkiem sąsiaduje węzeł trasy S7, łączącej Kraków z Warszawą i Trójmiastem. Szybko można stąd też dotrzeć do autostrady A4, biegnącej od granicy niemieckiej, przez Górny Śląsk po granicę z Ukrainą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.