Quick-Step: podłogi, które wytrzymują próbę czasu i… wody!
Codzienne zmory, takie jak mokre, zabłocone buty w korytarzu, rozbita na podłodze w kuchni filiżanka kawy czy dziecięce harce w wannie, łatwiej potraktować z dystansem, jeśli radzi sobie z nimi nasza podłoga. Projektanci Quick-Step opracowali właśnie takie, wodoszczelne innowacje, które uniemożliwiają wilgoci i brudowi skorzystanie z nadarzającej się okazji. W rezultacie nasza podłoga wytrzyma dziesiątki lat nawet intensywnego użytkowania.
Gwarancja wodoszczelności
Nowa podłoga zawsze wprowadza do wnętrza powiew świeżości. Ta dobrej jakości zwiększa też wartość naszego domu czy mieszkania. Ponieważ kładziona jest raz na wiele, wiele lat, zawsze najlepsza będzie ta, która skutecznie opiera się wilgoci i zabrudzeniom. W innym przypadku – na przykład nieprawidłowo użytkowanych i konserwowanych podłóg - mogą nas czekać niespodzianki np. pęczniejące deski czy pleśń pod deskami. W przypadku produktów Quick-Step nie jest to możliwe. Zarówno podłogi laminowane, jak i winylowe są wodoszczelne.
Belgijska technologia
„Wodoszczelna technologia naszych podłóg to wynik wielu pionierskich badań i wdrażanych kolejnych innowacji" - wyjaśnia główny projektant Quick-Step, Joyce van Waeleghem. „Jako pierwszym udało nam się opracować i globalnie opatentować system łączenia paneli podłogowych - Uniclic. Nie dość, że ułatwia on montaż, to jeszcze maksymalnie szczelnie zabezpiecza połączenia między deskami. Woda i brud nie mają tam wstępu."
To nie wszystko, bowiem podłogi Quick-Step uszczelnia dodatkowo technologia HydroSeal, czyli rodzaj powłoki chroniącej przed wodą, brudem i bakteriami. Rezultatem tych innowacji jest podłoga, która wytrzymuje próbę czasu zachowując swoje piękno przez wiele lat.
Właściwe wykończenie
Wprowadzone przez belgijską firmę technologie sprawiają, że podłogi Quick-Step nadają się również do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienki, kuchnie i hole wejściowe. Ważne jest jednak, by zwrócić uwagę na odpowiednie wykończenie będące warunkiem zapobiegania dostawania się wilgoci i brudu pod krawędzie i listwy przypodłogowe.
www.quick-step.com.pl
Oto 5 prostych kroków, które dzielą nas od uzyskania całkowicie wodoszczelnej podłogi.
Krok 1:
Zamontuj wybrany podkład pod panele.
Wybierz podkład, który jest najodpowiedniejszy dla Twojego projektu na stronie 122.
Krok 2:
Zamontuj wybraną, wodoszczelną podłogę.
Pozostaw odpowiednią szczelinę dylatacyjną (ok. 8 do 10 mm) pomiędzy ścianami a podłogą.
Krok 3:
Umieść w szczelinie pasek piankowy.
Zainstaluj pasek między ścianą a podłogą.
Krok 4:
Dodaj Hydrokit.
Nałóż dokładnie silikon wykończeniowy Hydrokit na wierzch paska piankowego.
Krok 5:
Zainstaluj wybrane listwy przypodłogowe.
Połącz listwę przypodłogową z taśmą Hydrostrip.
Po tych pięciu krokach pozostaje już tylko cieszyć się nową podłogą!

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.