Komunikaty PR

W Warszawie rozpoczęła się budowa „lekkiego i świetlistego” osiedla

2020-12-05  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska wybrał generalnego wykonawcę i rozpoczął realizację Osiedla Lumea na Bemowie. Będzie to dość nietypowe miejsce, bo zamieszkają w nim także ptaki. Lumea to już drugi rozpoczęty w tej połowie roku projekt z elementami ekologicznymi.

Zadaniem generalnego wykonawcy – spółki Hexon, z którą deweloper realizuje także osiedle ORSO w Ursusie – jest budowa dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Batalionów Chłopskich. W tym momencie trwają prace nad płytą fundamentową oraz stawiane są ściany części podziemnej. Planowany termin zakończenia budowy to drugi kwartał 2022 roku.

Ekologia i bioróżnorodność

Osiedle Lumea dostało nazwę od francuskiego słowa lumiere, co oznacza: światło, lekki. Część elewacji będzie oświetlona, a budynki charakteryzuje minimalistyczna, modernistyczna stylistyka. Dodatkowo, mieszkania będą jasne, dzięki wysokim oknom oraz przeszklonym wykuszom na parterze i pierwszym piętrze. Oba budynki będą 4-piętrowe.

Kolejną ciekawostką są nietypowe elementy osiedla: rośliny porastające elewacje, poidełka i karmniki dla ptaków oraz domki dla pożytecznych owadów m.in. pszczół i biedronek. Rośliny na ścianach są ozdobą, a przy okazji oczyszczają powietrze z dwutlenku węgla, z kolei domki i poidełka sprzyjają bioróżnorodności. – Dbamy o kontakt z naturą, tworząc miejsca do życia, które są jak najbardziej zintegrowane z otaczającą je przyrodą. Przeprowadzając projekt inwestycyjny, wzbogacamy przestrzeń o nowe rośliny, aby przyszli mieszkańcy mogli spędzać czas wśród zieleni każdego dnia – wyjaśnia Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska. W ekologiczne rozwiązania wyposażony jest także inny projekt, którego budowa ruszyła niedawno w Warszawie. W Essentiel Talarowa na Białołęce pojawią się m.in. panele fotowoltaiczne, stacje ładowania pojazdów elektrycznych i system gromadzenia wody deszczowej do podlewania osiedlowych roślin.

Hit 2020

W obu budynkach Osiedla Lumea zaplanowano w sumie 140 mieszkań o wielkości od 27 do 109 mkw. Do każdego przynależy balkon, przestronna loggia albo ogródek. Od kiedy zostały wprowadzone do sprzedaży, cieszą się dużą popularnością. Aktualnie dostępne są układy 2-pokojowe i 3- i 4-pokojowe. – Lumea to tegoroczny hit sprzedażowy w Warszawie. Bardzo cieszymy się, że tak się spodobała. To dowodzi, że wybierając różnorodne mieszkania i starannie je projektując, spełniliśmy różnorodne potrzeby – przyznaje Cezary Grabowski.

Na duże zainteresowanie przekłada się także lokalizacja. Mieszkańcy Warszawy bardzo doceniają bliskość metra, a w promieniu 1,5 km od osiedla powstają dwie nowe stacje drugiej nitki: Metro Chrzanów i Metro Lazurowa. Dzięki nim dojazd do centrum będzie jeszcze szybszy. – To również dobra lokalizacja dla tych, którzy na co dzień potrzebują omijać centrum, aby szybko i sprawnie dotrzeć do południowych dzielnic Warszawy lub wyjechać ze stolicy, ponieważ dojazd do trasy S8 zajmuje tylko 5 minut – zauważa Cezary Grabowski.

Kolejnym atutem okolicy są obiekty i tereny rekreacyjne, w tym Park Górczewska z krytym amfiteatrem, ścieżki rowerowe i korty tenisowe, jak również – położony nieco dalej – rezerwat przyrody Łosiowe Błota.

Bezpośrednio na osiedlu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz na zewnątrz, stojaki na rowery, a także plac zabaw z wyposażeniem pochodzącym z ekologicznych produkcji.

Osiedle Lumea to druga inwestycja na Bemowie dostępna aktualnie w ofercie Bouygues Immobilier Polska. Nieopodal znajduje się zespół 52 przestronnych domów szeregowych Villa de Charme.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 50 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6900 mieszkań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.