Komunikaty PR

W Warszawie rozpoczęła się budowa „lekkiego i świetlistego” osiedla

2020-12-05  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska wybrał generalnego wykonawcę i rozpoczął realizację Osiedla Lumea na Bemowie. Będzie to dość nietypowe miejsce, bo zamieszkają w nim także ptaki. Lumea to już drugi rozpoczęty w tej połowie roku projekt z elementami ekologicznymi.

Zadaniem generalnego wykonawcy – spółki Hexon, z którą deweloper realizuje także osiedle ORSO w Ursusie – jest budowa dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Batalionów Chłopskich. W tym momencie trwają prace nad płytą fundamentową oraz stawiane są ściany części podziemnej. Planowany termin zakończenia budowy to drugi kwartał 2022 roku.

Ekologia i bioróżnorodność

Osiedle Lumea dostało nazwę od francuskiego słowa lumiere, co oznacza: światło, lekki. Część elewacji będzie oświetlona, a budynki charakteryzuje minimalistyczna, modernistyczna stylistyka. Dodatkowo, mieszkania będą jasne, dzięki wysokim oknom oraz przeszklonym wykuszom na parterze i pierwszym piętrze. Oba budynki będą 4-piętrowe.

Kolejną ciekawostką są nietypowe elementy osiedla: rośliny porastające elewacje, poidełka i karmniki dla ptaków oraz domki dla pożytecznych owadów m.in. pszczół i biedronek. Rośliny na ścianach są ozdobą, a przy okazji oczyszczają powietrze z dwutlenku węgla, z kolei domki i poidełka sprzyjają bioróżnorodności. – Dbamy o kontakt z naturą, tworząc miejsca do życia, które są jak najbardziej zintegrowane z otaczającą je przyrodą. Przeprowadzając projekt inwestycyjny, wzbogacamy przestrzeń o nowe rośliny, aby przyszli mieszkańcy mogli spędzać czas wśród zieleni każdego dnia – wyjaśnia Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska. W ekologiczne rozwiązania wyposażony jest także inny projekt, którego budowa ruszyła niedawno w Warszawie. W Essentiel Talarowa na Białołęce pojawią się m.in. panele fotowoltaiczne, stacje ładowania pojazdów elektrycznych i system gromadzenia wody deszczowej do podlewania osiedlowych roślin.

Hit 2020

W obu budynkach Osiedla Lumea zaplanowano w sumie 140 mieszkań o wielkości od 27 do 109 mkw. Do każdego przynależy balkon, przestronna loggia albo ogródek. Od kiedy zostały wprowadzone do sprzedaży, cieszą się dużą popularnością. Aktualnie dostępne są układy 2-pokojowe i 3- i 4-pokojowe. – Lumea to tegoroczny hit sprzedażowy w Warszawie. Bardzo cieszymy się, że tak się spodobała. To dowodzi, że wybierając różnorodne mieszkania i starannie je projektując, spełniliśmy różnorodne potrzeby – przyznaje Cezary Grabowski.

Na duże zainteresowanie przekłada się także lokalizacja. Mieszkańcy Warszawy bardzo doceniają bliskość metra, a w promieniu 1,5 km od osiedla powstają dwie nowe stacje drugiej nitki: Metro Chrzanów i Metro Lazurowa. Dzięki nim dojazd do centrum będzie jeszcze szybszy. – To również dobra lokalizacja dla tych, którzy na co dzień potrzebują omijać centrum, aby szybko i sprawnie dotrzeć do południowych dzielnic Warszawy lub wyjechać ze stolicy, ponieważ dojazd do trasy S8 zajmuje tylko 5 minut – zauważa Cezary Grabowski.

Kolejnym atutem okolicy są obiekty i tereny rekreacyjne, w tym Park Górczewska z krytym amfiteatrem, ścieżki rowerowe i korty tenisowe, jak również – położony nieco dalej – rezerwat przyrody Łosiowe Błota.

Bezpośrednio na osiedlu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz na zewnątrz, stojaki na rowery, a także plac zabaw z wyposażeniem pochodzącym z ekologicznych produkcji.

Osiedle Lumea to druga inwestycja na Bemowie dostępna aktualnie w ofercie Bouygues Immobilier Polska. Nieopodal znajduje się zespół 52 przestronnych domów szeregowych Villa de Charme.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 50 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6900 mieszkań.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.