Wystartowała budowa Panattoni Park Ruda Śląska III - ponad 70 000 m kw. w samym
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rośnie na Górnym Śląsku. Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Ruda Śląska III o docelowej powierzchni ponad 70 000 m kw. Inwestycja powstaje w centrum konurbacji śląskiej, w pobliżu dwóch autostrad A1 i A4 i zapewni doskonałe połączenia z najważniejszymi ośrodkami regionu i kraju.
Panattoni Park Ruda Śląska III to kolejny kompleks firmy na Górnym Śląsku. Tym razem deweloper stawia na dwa budynki (46 561 m kw. i 24 489 m kw.), rozpoczynając budowę ok. 50 000 m kw. z ponad 70 000 planowanych. Kompleks powstaje w doskonałej lokalizacji. Położenie w samym centrum konurbacji śląskiej - 5 km od centrum Rudy Śląskiej i 16 km od centrum Katowic – zapewni doskonałe połączenie regionalne. Bliskość autostrad A1 (14 km) i A4 (5 km) pozwoli na sprawny transport krajowy, łącząc park z takimi ośrodkami jak Wrocław, Kraków, Łódź, Toruń, czy Gdańsk. Ponadto obie arterie zapewniają dojazd do granicy, czeskiej na południu, niemieckiej na południowym-zachodzie oraz ukraińskiej na wschodzie, co rodzi ogromny potencjał międzynarodowy Panattoni Park Ruda Śląska III.
Potencjał parku podkreśla także Aurelia Rachtan, Senior Development Manager z Panattoni: „Panattoni Park Ruda Śląska III znajdzie się w centrum jednego z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Silna gospodarka, wysoka populacja zapewniająca dostęp do pracownika, a przede wszystkim ogromne zapotrzebowanie na magazyny. Tylko w pierwszej połowie 2020 r. nowa podaż zbliżyła się tu do 200 000 m kw., a 400 000 pozostawało w budowie na początku drugiej połowy roku. Panattoni wynajęło tu przez pierwsze 6 miesięcy ponad 85 000 m kw., co jest fantastycznym wynikiem. I dodaje: „Ponadto, jak podaje raport Cushman&Wakefield Śląsk to także region o największej liczbie magazynów ekologicznych, a Panattoni Park Ruda Śląska III doskonale się w ten trend wpisuje, ponieważ jak wszystkie nasze nowo realizowane parki będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM na poziomie „Very Good”.
Doskonała lokalizacja, wewnątrz jednego z najważniejszych ośrodków w kraju, a do tego szereg właściwości. Panattoni Park Ruda Śląska III powstaje z myślą o potrzebach klientów z różnych branż zwłaszcza z branży logistycznej, ale i produkcyjnej. Projekt parku umożliwia elastyczne warunki kształtowania modułów magazynowych i biurowych zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Obiekt spełni kryteria jakości potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Very Good”.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.