Notebooki gamingowe: KOMSA Polska szykuje się na wygrany sprzedażowo rok
2 tysiące sprzedanych laptopów gamingowych jak dotąd. 100% wzrost na jednej z marek gamingowych rok do roku. Do tego prognozy na bardzo dobry czwarty kwartał i zamknięcie całego roku. Dane prezentowane przez KOMSA Polska, czołowego dystrybutora ICT na rodzimym rynku, pokazują, że gaming mocno opiera się negatywnym trendom obserwowanym na rynku PC.
Wiele ostatnio mówi się i pisze o przybierającym globalnie kryzysie na rynku PC i pikującym popycie na komputery stacjonarne oraz notebooki, jakie notują czołowi producenci. Szczególnie widać to po tej drugiej kategorii, gdzie spadki sięgają do 20%. Na trudną sytuację i dołek wskazują choćby dane opublikowane przez Canalys czy Strategy Analytics.
2 tysiące sprzedanych laptopów, czyli gaming trzyma się dobrze
Jeśli chodzi o polski rynek dystrybucji, to negatywnym trendom światowym zdaje się jednak opierać segment laptopów gamingowych. Potwierdzają to wyniki sprzedażowe prezentowane przez KOMSA Polska. W tym roku dystrybutor ICT sprzedał już 2 tys. sztuk laptopów do gamingu (dane na październik 2022). Z pewnością wolumen ten jeszcze wzrośnie, biorąc pod uwagę zamówienia ze strony resellerów przed zbliżającym się okresem promocji Black Week oraz zakupów świątecznych.
– Jeżeli chodzi o segment laptopów gaminowych, spadek popytu nie jest tak odczuwalny jak przy pozostałych gałęziach konsumenckich i commercial sprzętu PC. Co więcej, w przypadku KOMSA Polska odnotowaliśmy wręcz zauważalne wzrosty. W przypadku marki Razer wzrost rok do roku wyniósł aż 100%. Sukcesywnie rosną również takie marki jak MSI oraz ASUS w udziałach obrotowych naszej firmy. Takie wyniki to przede wszystkim zasługa rozpoznawalności dystrybucji i produktu, na co kładziemy nacisk w naszych działaniach, prowadzonych we współpracy z vendorami. – mówi Tomasz Woźniakowski, Product Sales Manager w KOMSA Polska, opiekun marek Acer, Lenovo, Razer i Sony.
Dobra końcówka roku i hitowe karty graficzne
Końcowe dwa miesiące bieżącego roku według przedstawicieli KOMSA Polska zapowiadają się równie dobrze, jeśli chodzi o planowaną sprzedaż. Podkreśla to Radosław Wróblewski, Product Sales Manager w KOMSA Polska, opiekun marek MSI i Asus: – Zdecydowanie duże nadzieje na dobre zamknięcie roku 2022 wiążemy
z okresem Black Friday. Przewidujemy, że osiągniemy w nim ok. 15-20% sprzedaży rocznej.
Z danych zebranych przez KOMSA Polska widać również dobitnie, jakie rozwiązania sprzętowo-technologiczne, cieszą się obecnie największą popularnością w przypadku notebooków do gamingu. Jak się okazuje, wyraźnie dominuje jedno.
– Analizując nasze dane sprzedażowe, widzimy jak na dłoni wzmożone zainteresowanie notebookami gamingowymi opartymi na rozwiązaniach Nvidia RTX. Laptopy gamingowe z kartami graficznymi RTX 3070 to aż 55% wszystkich zakupów, jakie dokonują nasi klienci. – podsumowuje Radosław Wróblewski.
KOMSA Polska sp. z o.o. to jeden z krajowych liderów dystrybucji artykułów z branży ICT. Firma jest spółką córką niemieckiego koncernu KOMSA AG. Jej polski oddział, którego centrum logistyczne znajduje się we Wrocławiu, powstał
w 1999 roku.
Firma od początku działalności zajmuje się dystrybucją szerokiej gamy produktów czołowych na ryku producentów z branży ICT. Jej portfolio stanowią głównie telefony komórkowe, akcesoria, urządzenia nawigacyjne, elektronika użytkowa oraz sprzęt IT. W gamie dostępnych produktów znajdują się również urządzenia z dziedziny smart home, fitness i wearables.
Domeną KOMSA jest zaawansowana dystrybucja z wartością dodaną (VAD). Firma pomaga partnerom biznesowym
w rozwoju biznesu w szerszym aspekcie handlowym, zapewniając wsparcie na każdym etapie procesu. W ramach obsługi około-sprzedażowej oferuje m.in. dostawy centralne i bezpośrednio do POS, składowanie, brandowanie, bundlowanie, realizację projektów opracowanych pod niestandardowe zamówienia, serwis napraw czy współpracę z siecią sklepów partnerskich.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.