Nowa inwestycja Podlaskich Zakładów Zbożowych. Spedycja mąk już działa
Podlaskie Zakłady Zbożowe w Białymstoku mogą pochwalić się kolejną już w tym roku zrealizowaną inwestycją. Po profesjonalnym laboratorium i piekarni wypiekowej przyszedł czas na nowoczesną spedycję mąk. To znacznie ułatwia załadunek towarów, które trafiają do Klientów w całej Polsce i za granicą.
Podlaskie Zakłady Zbożowe to jeden z największych producentów mąk pszennych i żytnich w Polsce, który istnieje na rynku od 72 lat. To stąd do sprzedaży trafia najbardziej popularna Mąka Tortowa z charakterystycznym tortem ze świeczką.
- Mimo lat stale się rozwijamy. Aktualnie uruchomiliśmy nową spedycję, która znacznie usprawni załadunek mąk luzem. Te dostarczane są do licznych piekarni, cukierni, sieci handlowych i zakładów przemysłowych. Naszymi klientami są zarówno lokalni przedsiębiorcy jak i duże piekarnie w kraju i za granicą – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych S.A. W Białymstoku.
Jeszcze więcej mąki
Nowoczesna spedycja ułatwia pracownikom PZZ sprawną dystrybucję mąki oraz precyzyjne wydawanie zaplanowanej ilości mąki. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii oraz osprzętom, odbywa się to z zachowaniem bardzo wysokich standardów bezpieczeństwa żywności. Dodatkowo pokaźne zbiorniki na spedycji pozwalają zmagazynować jeszcze większe ilości mąki.
Uruchomienie nowej spedycji znacznie poprawiło komfort pracy. Wprowadzenie automatycznego sterowania z poziomu komputera na sterowni sprawiło, że praca jest wygodna i zdecydowanie łatwiejsza.
- Dzięki tej inwestycji mamy możliwość ładowania dwóch aut jednocześnie. To znacznie zwiększa nasze możliwości i sprawia, że z zakładów w przyszłości będzie mogło wyjeżdżać dwa razy więcej mąki niż wcześniej – mówi Sylwia Majewicz.
Podlaskie Zakłady Zbożowe systematycznie zakupują specjalistyczne mąkowozy – cysterny przystosowane do transportu mąki luzem. Flota aut ciągle się powiększa. To i nowoczesna spedycja sprawia, że są w stanie zaopatrywać jeszcze więcej Klientów.
- Dzięki nowej spedycji specjalistyczne mąkowozy można szybciej załadować. Dotrzymujemy terminowości dostaw, jesteśmy bardzo elastyczni w podejściu do Klienta i jego potrzeb – dodaje Sylwia Majewicz.
PZZ nieustannie inwestują
Przypomnijmy, że jedną z najważniejszych inwestycji, jaką przeprowadziły Podlaskie Zakłady Zbożowe w Białymstoku, była generalna modernizacja młyna. W nienaruszonym stanie pozostała jedynie konstrukcja budynku, wymieniono zaś całe wnętrze młyna. Firma zakupiła nowoczesne maszyny do przemiału, znacznie zwiększające wydajność zakładu oraz standardy bezpieczeństwa i jakości produktu. Umożliwiło to uzyskanie międzynarodowego certyfikatu kontroli bezpieczeństwa żywności, tj. BRC 8.
Przedsiębiorstwo może też pochwalić się nowym i profesjonalnym laboratorium, wyposażonym w najwyższej jakości sprzęt laboratoryjny. To tu z jeszcze większą precyzją wykwalifikowani laboranci dokonują badań jakościowych produkowanej mąki, aby mieć pewność, że nawet najbardziej wymagający Klient otrzyma produkt w pełni spełniający jego wymagania. W laboratorium sprawdzane są podstawowe parametry mąk, tj. zawartość glutenu, popiołu czy liczba opadania. Niezwykle istotne jest sprawdzenie parametrów reologicznych mąki, mających bezpośredni wpływ na jej przydatność do wypieków.
W ostatnim czasie do użytku została oddana również piekarnia laboratoryjna. Dzięki niej laboranci PZZ wiedzą, jak mąka sprawdzi się w praktyce u piekarzy. Ocenie podlegają walory smakowo – zapachowe, wygląd oraz objętość wypieków.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.