Nowa Murowana 2 – dostępne kompaktowe mieszkania pod Poznaniem
Na wielkopolskim rynku pierwotnym dużą popularnością cieszą się niewielkie, ciekawie zaprojektowane mieszkania 2-pokojowe i kawalerki. To idealna propozycja nie tylko dla klienta inwestycyjnego, ale także osób młodych, poszukujących własnego lokum na start. Zainteresowanie tego typu lokalami wykracza już poza Poznań, dlatego swoją ofertę wzbogaca inwestor osiedla Nowa Murowana 2.
Mieszkanie w centrum, a może dom na przedmieściach? Deweloperzy budujący nowe osiedla najczęściej umożliwiali wybór jednej z tych dwóch opcji. Natomiast wraz z rozwijającym się rynkiem, oferta zaczęła diametralnie się zmieniać. - Dziś na obrzeżach Poznania mamy szerokie spektrum możliwości. Oznacza to, że nabywcy mogą wybrać zarówno dom, jak i mieszkanie. A to drugie w pożądanym przez siebie metrażu. Zauważamy, że pod Poznań chętnie wyprowadzają się osoby młode, a dla części z nich przestronny dom to jednak zbyt wiele przestrzeni. Dlatego w projekcie Nowa Murowana 2, w budynku, który realizujemy, znajdzie się aż dziesięć mieszkań dwupokojowych – mówi Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana 2. Wśród propozycji dewelopera są lokale o powierzchni około 40 m kw., ale też bardziej przestronne. Dostępne są dodatkowe opcje aranżacyjne, np. możliwość wydzielenia osobnej kuchni. Ponadto do mieszkań na parterze przynależne są ogródki o powierzchni od 26 do 69 m kw., dlatego jeśli ktoś szuka własnego kawałka zieleni, to warto rozważyć ofertę. Na takie rozwiązanie dość często decydują się single, pary, czy młode rodziny. Mieszkania 2-pokojowe w inwestycji zaczynają się od 237 tys. zł brutto, co nie jest tak dużym zobowiązaniem, jak w przypadku domu. Przy optymalnym rozwiązaniu finansowym, rata kredytu będzie wynosić około 1000 zł miesięcznie, co najczęściej jest kwotą niższą, niż koszty wynajmu podobnego metrażu. - Oczywiście precyzyjną kalkulację klient powinien zweryfikować, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny. Natomiast w tym zakresie możemy służyć pomocą i wiedzą – podkreśla Patrycja Pilarczyk.
Mieszkania sukcesywnie znikają z oferty, a jednocześnie trwa realizacja inwestycji. W tej części osiedla znajdzie w sumie 26 lokali w niedużym, trzykondygnacyjnym budynku wielorodzinnym. - Wykonaliśmy wszystkie niezbędne przyłącza, a do końca października osiągniemy stan surowy. Trwa montaż konstrukcji i pokrycia dachowego, to zadanie zrealizujemy do końca listopada, razem z montażem stolarki okiennej – informuje przedstawiciel dewelopera. Inwestycja będzie gotowa w II połowie przyszłego roku.
Propozycja dewelopera zyskuje na atrakcyjności ze względu na lokalizację. Osiedle powstaje w Murowanej Goślinie, blisko ul. Tartacznej i Kolejowej, skąd odjeżdża szynobus do Poznania. Wystarczy nieco ponad 20 minut, by dotrzeć do stolicy Wielkopolski. Dzięki temu na wybór Nowej Murowanej decydują się także poznaniacy. Dziś Murowana Goślina to nowy kierunek wyprowadzki z miasta na obrzeża, ale z możliwością spędzania wolnego czasu w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.