NOWA SERIA PROJEKTORÓW PANASONIC Z 1-CHIPOWYM PROCESOREM DLP
Niebawem Panasonic wprowadzi na rynek nową serię laserowych projektorów z 1-chipowym procesorem DLP, które dzięki dużej jasności, prostej i elastycznej obsłudze oraz kompaktowej, niewymagającej konserwacji konstrukcji doskonale sprawdzą się w przestrzeniach wystawowych. Seria PT-RZ990 obejmująca cztery różne projektory o jasności do 10,000 lm (środek) i rozdzielczości WUXGA będzie dostępna w Europie od sierpnia 2020 roku[1].
Wygenerowanie atrakcyjnych obrazów w muzeum lub przestrzeni wystawowej może być nie lada wyzwaniem ze względu na jasne oświetlenie i duże, otwarte obszary. Seria PT-RZ990 została stworzona specjalnie z myślą o takich warunkach — dzięki obrazowaniu z nowej generacji 1-chipowym procesorem DLP™ i opracowanej przez firmę Panasonic technologii Quartet Colour Harmonizer urządzenia generują wyraziste, dynamiczne obrazy o żywych kolorach i dużej jasności.
Harmonizer to nowa technologia koła kolorów o zoptymalizowanej konstrukcji optycznej, która precyzyjnie moduluje wyjście źródła światła odpowiednio do scenerii, co pozwala uzyskać niewiarygodnie realistyczny obraz. Opracowana przez firmę Panasonic zaawansowana technologia System Daylight View 3 automatycznie dostosowuje obraz do jasnej przestrzeni, dzięki czemu nawet przy najjaśniejszym oświetleniu można podziwiać go w pełnej krasie.
Seria PT-RZ990 pozwala także bez trudu tworzyć atrakcyjne dla widzów obrazy z wykorzystaniem projekcji wieloekranowej, technologia Chip DLP™ umożliwia bowiem płynne połączenie sąsiadujących ekranów.
Łatwa instalacja i integracja
Nowe projektory są łatwe w instalacji dzięki rozwiązaniu Smart Projector Control, które umożliwia sterowanie za pomocą smartfona funkcjami takimi jak dostosowanie obiektywu, przełączanie sygnału, monitorowanie statusu czy autofokus. Integrację ułatwia obsługa nieskompresowanego sygnału 4K/60p[2] przez złącze HDMI® lub DIGITAL LINK. Osobne porty LAN i HDBase-T™ DIGITAL LINK zwiększają swobodę połączeń DIGITAL LINK — sygnał video może być przesyłany kablem o długości nawet do 150 m[3].
Nowe kreatywne możliwości
Seria jedenastu opcjonalnych obiektywów o odległości rzutu od 0,280:1 do 8,58:1 stwarza nowe możliwości w zakresie kreacji. Kompatybilne obiektywy to m.in. krótkoogniskowy model ET-DLE020 – pierwszy na świecie obiektyw z zerowym przesunięciem, zoomem oraz możliwością przemieszczania w pionie i poziomie.
Technicy mogą szybko generować wolne od zniekształceń obrazy, używając wbudowanego systemu korekcji geometrii z funkcją Free Grid Correction, która umożliwia zmianę kształtu lub modyfikację geometryczną różnych obszarów obrazu. Funkcje geometryczne można dodatkowo rozbudować za pomocą zestawów ET-UK20 i CUK10 firmy Panasonic.
Niezawodność nawet w trudnych warunkach
W przypadku projektorów często instalowanych w trudno dostępnych miejscach niezawodność ma kluczowe znaczenie. Urządzenia z nowej serii są wyposażone w najlepszy w branży, odporny na pył silnik optyczny, dzięki czemu działają niezawodnie przez 20,000 godzin[4] bez konieczności konserwacji, zapewniając stałą jasność i spójność kolorystyczną. Choć awaria diody jest mało prawdopodobna, odwzorowanie kolorów jest zawsze zabezpieczone przez nadmiarowy obwód, który utrzymuje w takich sytuacjach stały poziom jasności i kolorów. Projektory można też skonfigurować tak, by błyskawicznie przełączały się na zapasowe źródło sygnału w przypadku awarii źródła podstawowego.
Dzięki projektorom serii PT-RZ990 muzea i centra wystawiennicze mogą tworzyć jaśniejsze, bardziej wyraziste i bardziej atrakcyjne dla widzów wystawy. Urządzenia wykorzystują nasze najnowsze innowacyjne technologie kolorystyczne i obsługują sygnał 4K, mówi Thomas Vertommen, European Product Marketing Manager w Panasonic Business. Rozbudowując swoją ofertę urządzeń, firma Panasonic umacnia pozycję lidera w sektorze projektorów z 1-chipowym procesorem DLP, dodaje Vertommen.
Więcej informacji o czterech nowych modelach projektorów (PT-RZ690/790/890/990) można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business.
[1] PT-RZ690/790 w sierpniu, PT-RZ890/990 we wrześniu.
[2] Z chwilą wyświetlenia obrazu sygnał 4K jest konwertowany do rozdzielczości projektora (1920 × 1200 pikseli).
[3] Transmisja sygnału 1080/60p na odległość do 150 m wymaga zastosowania przewodu CAT 5e lub lepszego z opcjonalnym przełącznikiem ET-YFB200G DIGITAL LINK (nieobsługującym sygnału 4K) i ustawienia na projektorze trybu dalekiego zasięgu. Bezpośrednia transmisja jest obsługiwana na odległość do 100 m w przypadku sygnału 1080/60p i na odległość do 50 m w przypadku sygnału 4K/60p.
[4] Do tego czasu natężenie generowanego światła spadnie o około 50%. Standard IEC62087: 2008 Broadcast Contents, tryb NORMAL, kontrast dynamiczny [3], temperatura 30°C, wysokość 700 m, 0,15 mg przenoszonych przez wiatr cząstek stałych na metr sześcienny. Szacowany czas, w jakim jasność spadnie do 50%, zależy od środowiska i warunków użytkowania. Wymiana elementów innych niż źródło światła może być konieczna w czasie krótszym niż 20 000 godzin. Ponadto po tym czasie zalecane jest wykonanie przeglądu projektora.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.