Nowa światłoczuła kamera PTZ od Axis
Axis Communications właśnie wprowadza na rynek urządzenie AXIS Q6315-LE — szybką kamerę PTZ z trybem podczerwieni do dozoru w całkowitej ciemności. Posiada ona procesor nowej generacji, który zapewnia ulepszoną obsługę obrazu, rozszerzone funkcje analiz i znacznie efektywniejszą kompresję wideo.
Nowa, zaawansowana kamera AXIS Q6315-LE udostępnia precyzyjne, laserowe ustawianie ostrości (również w ciemności) oraz funkcję Speed Dry, która pozwala uzyskać wyraźny obraz również podczas deszczu. Ponadto, posiada aplikację Autotracking 2 z funkcją „kliknij i śledź” oraz obsługą nakładek dynamicznych, dzięki czemu umożliwia aktywne śledzenie obiektów i szybką orientację. Moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2 na poziomie 2 zapewnia bezpieczne przechowywanie wszystkich kluczy kryptograficznych i certyfikatów, dzięki czemu nawet w razie naruszenia zabezpieczeń nic im nie grozi. Kamerę można zamontować na urządzeniu AXIS Q6100-E, zyskując 360-stopniowy obrót ciągły i pełen obraz sytuacyjny. Korzysta ona z tego samego uchwytu, zasilacza i kabla sieciowego, co model AXIS Q6100-E, co obniża koszty instalacji.
Najważniejsze cechy:
• Przetwornik 1/2 cala i 31-krotny zoom optyczny
• Oświetlenie w podczerwieni, tryb pracy dzień/noc
• Autotracking 2, pomoc w orientacji i AXIS Object Analytics
• Precyzyjne ustawianie ostrości za pomocą lasera i szybki zoom
• Moduł TPM z certyfikatem FIPS 140-2 poziom 2

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.