Nowa światłoczuła kamera PTZ od Axis
Axis Communications właśnie wprowadza na rynek urządzenie AXIS Q6315-LE — szybką kamerę PTZ z trybem podczerwieni do dozoru w całkowitej ciemności. Posiada ona procesor nowej generacji, który zapewnia ulepszoną obsługę obrazu, rozszerzone funkcje analiz i znacznie efektywniejszą kompresję wideo.
Nowa, zaawansowana kamera AXIS Q6315-LE udostępnia precyzyjne, laserowe ustawianie ostrości (również w ciemności) oraz funkcję Speed Dry, która pozwala uzyskać wyraźny obraz również podczas deszczu. Ponadto, posiada aplikację Autotracking 2 z funkcją „kliknij i śledź” oraz obsługą nakładek dynamicznych, dzięki czemu umożliwia aktywne śledzenie obiektów i szybką orientację. Moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2 na poziomie 2 zapewnia bezpieczne przechowywanie wszystkich kluczy kryptograficznych i certyfikatów, dzięki czemu nawet w razie naruszenia zabezpieczeń nic im nie grozi. Kamerę można zamontować na urządzeniu AXIS Q6100-E, zyskując 360-stopniowy obrót ciągły i pełen obraz sytuacyjny. Korzysta ona z tego samego uchwytu, zasilacza i kabla sieciowego, co model AXIS Q6100-E, co obniża koszty instalacji.
Najważniejsze cechy:
• Przetwornik 1/2 cala i 31-krotny zoom optyczny
• Oświetlenie w podczerwieni, tryb pracy dzień/noc
• Autotracking 2, pomoc w orientacji i AXIS Object Analytics
• Precyzyjne ustawianie ostrości za pomocą lasera i szybki zoom
• Moduł TPM z certyfikatem FIPS 140-2 poziom 2

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna
Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Media i PR
Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.