Komunikaty PR

Nowa wersja oprogramowania do ochrony danych Veeam Backup&Replication v11

2021-02-24  |  14:44
Biuro prasowe

Veeam® Software poinformował o wprowadzeniu nowej wersji Veeam Backup & Replication™ v11, stanowiącej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych i korporacyjnych. Rozwiązanie do kompleksowego zarządzania danymi zawiera ponad 200 nowych funkcji i udoskonaleń oraz jest na tyle zaawansowane i elastyczne, że umożliwia ochronę danych w każdej fazie cyklu ich życia, a jednocześnie stawia czoła złożoności środowisk wielochmurowych obejmujących chmury AWS, Microsoft Azure i Google Cloud Platform.

„Poprzednia wersja V10, zawierająca ponad 150 udoskonaleń, została wprowadzona przez Veeam zaledwie rok temu i została pobrana już ponad 700 000 razy. Fakt, że firma wprowadziła kolejną wersję — Veeam Backup & Replication v11 — zawierającą kolejne 200 nowych i zaawansowanych udoskonaleń w dziedzinie kopii zapasowych, chmury, odtwarzania po awarii i automatyzacji, doskonale ilustruje nasze tempo wprowadzania innowacji, jak również zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb naszych klientów oraz partnerów i zapewnianie im niezawodnej ochrony danych” — powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam.

Zgodnie z badaniami firmy 451 Research[i] w 69% przedsiębiorstw 75% ich personelu może efektywnie pracować zdalnie. Obciążenia są często zlokalizowane w środowiskach wielochmurowych, a pracownicy coraz częściej pracują z domu, w związku z czym zarządzanie danymi i ich kontrolowanie jest obecnie trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Odpowiadając na nowe wyzwania w dziedzinie ochrony danych, z którymi klienci mieli do czynienia w 2020 r., i przewidując kolejne, nowa wersja V11 udostępnia niezawodne zabezpieczenia i chroni przed atakami ransomware. W ten sposób zapewnia przedsiębiorstwom każdej wielkości bezprecedensową odporność i pomaga im skutecznie stawiać czoła coraz większemu ryzyku cyberataków teraz i w przyszłości.

Oto najważniejsze funkcje:

1) Continuous Data Protection (CDP)

Veeam Backup & Replication v11 jeszcze lepiej dba o ciągłą dostępność do danych. Niezależnie od wykorzystywanej w przedsiębiorstwie platformy sprzętowej w przypadku awarii i konieczności dostępu do replik w centrach zapasowych, dostęp do nich jest praktycznie natychmiastowy – czasy Recovery Point Objectives (RPO) są bliskie zeru. Dodatkowo, replikacja wykonywana  jest w sposób ciągły, co oznacza, że praktycznie wyeleminowane zostają luki pomiędzy wystąpieniem awarii, a ostatnim stanem systemu produkcyjnego. Continuous Data Protection (CDP) przyczynia się zatem do redukcji kosztów związanych z przestojami i nie wymaga zakupu dodatkowo płatnych narzędzi zapewniających taką funkcjonalność. Veeam Backup & Replication v11 ma ja już w standardzie.

2) Reliable Ransomware Protection

Cyberprzestępcy coraz bardziej ulepszają złośliwe oprogramowanie ransomware, a jednym z ich celów stały się ostatnio kopie bezpieczeństwa. Coraz częściej szyfrowane są całe repozytoria, a za ponowny dostęp do nich wymagany jest okup. Dzięki zaimplementowanej w Veeam Backup & Replication v11 funkcji Immutable Backup Repository na dowolnym systemie Linux może zostać utworzone nieusuwalne i niezmienialne repozytorium. Oprogramowanie ransomware nie będzie mogło zmienić i zaszyfrować kopii ani jej usunąć. Do tej pory narzędzia tego typu dostępne były tylko w rozwiązaniach klasy korporacyjnej. Wraz z Veeam Backup & Replication w wersji v11 jest ono dostępne dla każdej wielkości organizacji, a obsługa Immutable Repository odbywa się za pomocą prostego i logicznego kreatora.

3) Archive-to-Cloud

Wiele firm poprzez różne regulacje prawne zmuszone jest trzymać rozbudowane archiwa danych, do których sięga niezmiernie rzadko. To np. archiwalne dane medyczne czy ubezpieczeniowe albo stare dane bankowe. Z ofertą wyszli dostawcy chmur oferując stosunkowo tanią przestrzeń z umową na wiele lat. Veeam V11 w pełni wspiera popularne na rynku usługi AWS S3 Glacier oraz Azure Blob Archive. Dzięki swoim innowacjom jest w stanie zredukować koszty nawet dwudziestokrotnie w porównaniu do ręcznego zarządzania taśmami, z nową natywną obsługą Amazon S3 Glacier (w tym Glacier Deep Archive) i Microsoft Azure Archive Storage. Pozwala także na kompleksowe zarządzanie cyklem życia kopii zapasowych, a także pozwala na zautomatyzowane przenoszenie danych z gorących do zimnych warstw pamięci obiektowej.

4) Expanded Instant Recovery

Jedną z kluczowych funkcji Expanded Instant Recovery jest możliwość odtworzenia dowolnej maszyny na Hyper-V. Nie ma tu znaczenia, jaka to maszyna i gdzie się znajduje. Możemy odtworzyć dowolny backup wykonany przy pomocy narzędzi Veeam, czy jest to maszyna wirtualna VMware, czy backup maszyny fizycznej, lub kopia zapasowa maszyny chmurowej Azure lub AWS. Nową funkcjonalność można np. wykorzystać w sytuacji kiedy, chcemy zrezygnować z wybranej usługi chmurowej i przenieść zawartość chmury do własnej serwerowni. Dzięki zdolności do odtworzenia dowolnej maszyny na Hyper-V cały proces staje się wyjątkowo prosty, łatwy i szybki.

5) Instant Database Recovery

Ta funkcjonalność Veeam Backup & Replication v11 dba o to, aby zredukować koszty i straty wynikłe z przestojów. Dzięki możliwości natychmiastowego odtworzenia wybranej bazy danych (zamiast całej maszyny) oszczędzamy czas i pieniądze. Odtworzona baza dostępna jest natychmiast, co skraca przestój do minimum pozwalając w pełni zachować ciągłość biznesową. Można powiedzieć, czas przywrócenia bazy zależy tylko od tego, jak długo trwa wykrycie awarii. Od tego momentu wystarczy kilka kliknięć w konsoli Veeam Backup & Replication, aby natychmiastowo przywrócić bazę danych.


[i] 451 Research Report: Voice of the Enterprise: Digital Pulse, Coronavirus Flash Survey October 2020 - Advisory Report

Fot. Unsplash (CC)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Wielkanoc z cheeseburgerem - decyzje użytkowników Uber Eats zaskakują Biuro prasowe
2024-03-27 | 15:00

Wielkanoc z cheeseburgerem - decyzje użytkowników Uber Eats zaskakują

Wielkanoc to dla milionów Polaków wyjątkowe dni, kiedy z dala od codziennych zajęć i obowiązków mogą spędzić czas w rodzinnym gronie. Jednak jak wynika z badań,
IT i technologie Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki
2024-03-27 | 14:00

Siemens, Universal Robots i Zivid razem dla intralogistyki

Siemens, Universal Robots (UR) i Zivid połączyły siły, aby stworzyć przełomowe rozwiązanie, które usprawnia automatyzację magazynów i rozwiązuje nawracające wyzwania
IT i technologie Salesforce Pro Suite – CRM specjalnie dla małych firm
2024-03-27 | 11:49

Salesforce Pro Suite – CRM specjalnie dla małych firm

Salesforce wprowadził do swojej oferty pakiet Pro Suite – to elastyczne, skalowalne rozwiązanie typu "wszystko w jednym", które pomaga małym firmom rozpocząć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego ws. sztucznej inteligencji będzie ogromną zmianą na tym rynku. Brakuje wciąż regulacji dotyczącej praw autorskich

W połowie marca Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie sztucznej inteligencji – AI Act. Nowe przepisy mają z jednej strony ułatwić wdrażanie nowych technologii opartych na SI, a z drugiej – wyeliminować te z nich, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa czy prywatności obywateli. Eksperci uważają, że wyzwaniem będzie wdrożenie nowego prawa na poziomie krajowym i jego odpowiednia interpretacja, ale jest to potrzebna regulacja, zwłaszcza w kontekście tak szybkiego rozwoju SI. W kolejce do opracowania czekają następne przepisy dotyczące między innymi ochrony własności intelektualnej.

Handel

Mimo utrudnień na drogach Polacy popierają protesty rolników. Ich postulatom towarzyszy jednak szereg mitów

Rolnicy od miesięcy organizują protesty, których głównym przedmiotem jest Europejski Zielony Ład oraz import zboża z Ukrainy. EZŁ stał się – w opinii ekspertów – „chłopcem do bicia”, tymczasem z założenia ma on wyrównać konkurencyjne szanse mniejszych gospodarstw wobec tych produkujących na skalę przemysłową. Mylnie pojmowana jest także konieczność ugorowania części gruntów, a także odchodzenia od pestycydów, które nadużywane, skażają wodę i glebę i szkodzą rolnictwu. Koalicja Żywa Ziemia zwraca uwagę na pokutujące w społeczeństwie przekonania, które są powszechne, a mijają się z prawdą.

Bankowość

Polacy obawiają się o swoje cyberbezpieczeństwo w obszarze finansów. Połowa odczuwa braki w wiedzy na ten temat

47 proc. Polaków stwierdziło, że cyberbezpieczeństwo to zagadnienie w obszarze finansów, w którym odczuwają największe braki w posiadanej wiedzy – wynika z raportu „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2024” realizowanego na zlecenie Warszawskiego Instytutu Bankowości i Fundacji GPW. Choć bankowość elektroniczna jest już standardem, tylko 0,5 proc. badanych odpowiedziało poprawnie na pytania dotyczące różnych aspektów zabezpieczeń. Są jednak dziedziny, o których wiemy coraz więcej – to m.in. płatności bezgotówkowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.