Nowa wersja Red Hat OpenShift 4.7
Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o udostępnieniu Red Hat OpenShift 4.7 ― najnowszej wersji czołowej platformy Kubernetes dla przedsiębiorstw. Red Hat OpenShift zaprojektowano z myślą o uproszczeniu i przyspieszeniu modernizacji aplikacji. Pomaga odciążyć zespoły IT w dążeniu do połączenia newralgicznych aplikacji tradycyjnych z chmurą obliczeniową. Wszystkie nowe możliwości spójnej platformy Red Hat OpenShift są dostępne w ramach otwartej chmury hybrydowej.
Bez względu na to, czy danej firmie zależy na przeciwdziałaniu zagrożeniom ze strony konkurencji, rozszerzaniu oferty biznesowej, czy też dotrzymywaniu kroku oczekiwaniom konsumentów, dysponowanie strategią modernizacji aplikacji jest niezwykle ważne. Według firmy IDC „dostawcy usług modernizacji aplikacji muszą zrozumieć to, w jaki sposób przedsiębiorstwa nadają priorytety modernizacji w ramach portfela aplikacji, jak również ich podejście do modernizacji swoich aplikacji”[1]. Firma Red Hat zdaje sobie sprawę, że niewiele przedsiębiorstw ma możliwość porzucenia dotychczasowych inwestycji w systemy informatyczne bez poniesienia znaczących strat oraz że nie istnieje jedna, uniwersalna strategia modernizacji aplikacji.
Red Hat OpenShift zapewnia rozmaite możliwości modernizacji i migracji aplikacji, dzięki czemu jest w stanie dopasować się do specyficznych potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Najnowsza wersja rozszerza narzędzia modernizacyjne do przenoszenia starszych aplikacji na nowe architektury oparte na mikrousługach. Zapewnia także spójność zarządzania we wszystkich aplikacjach, co pozwala osiągnąć wydajność operacyjną bez spowalniania innowacji.
Usprawniona i uproszczona migracja na dużą skalę
Zestaw narzędzi Migration Toolkit for Virtualization (MTV), będący obecnie w fazie technology preview, upraszcza migrację na dużą skalę maszyn wirtualnych do rozwiązania Red Hat OpenShift Virtualization. Dzięki temu programiści zyskują łatwiejszy dostęp do starszych maszyn wirtualnych przy jednoczesnej możliwości rozwoju nowych, natywnych aplikacji chmurowych.
MTV można szybko wdrożyć w środowisku OpenShift, korzystając z łatwego w obsłudze Operatora dostępnego w centrum OperatorHub. Migrację przeprowadza się w kilku prostych krokach, w pierwszej kolejności poprzez dostarczenie źródłowych i docelowych danych uwierzytelniających, a następnie odwzorowanie infrastruktury źródłowej i docelowej, opracowanie uporządkowanego planu i wreszcie wykonanie samej migracji.
Migration Toolkit for Virtualization będzie ogólnodostępny jeszcze w tym roku i będzie zawierać rozszerzone możliwości na potrzeby dalszego ograniczenia przestojów, zmniejszenia ryzyka i zapewnienia ogólnego sukcesu projektu. Dostępne funkcje obejmą sprawdzanie przed migracją potencjalnych problemów z kompatybilnością, rozszerzoną funkcjonalność kopiowania danych oraz bardziej szczegółowe możliwości automatyzacji, co ograniczy potrzebę wykonywania wielu ręcznych zadań podczas migracji.
Przenoszenie tradycyjnych obciążeń do platformy Kubernetes
Red Hat OpenShift 4.7 zawiera najnowszą wersję OpenShift Virtualization. Funkcja ta została wprowadzona w lipcu 2020 roku i pomaga przedsiębiorstwom wyeliminować bariery między aplikacjami działającymi w infrastrukturze tradycyjnej, jak i w chmurze oraz objąć kontrolą rozproszone zasoby. Nowe funkcje i ulepszenia obejmują:
- możliwość importowania istniejących maszyn wirtualnych do Red Hat OpenShift;
- szablony do tworzenia maszyn wirtualnych jednym kliknięciem;
- integrację z Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes, która zapewnia ulepszone polityki i możliwość zarządzania wdrożeniami aplikacji, w tym zwirtualizowanymi.
Dodatkowo Red Hat OpenShift 4.7 rozszerza obsługę technologii Windows Containers, zapowiedzianą po raz pierwszy pod koniec 2020 roku. Poza obsługą Windows Containers na platformach AWS i Azure OpenShift będzie teraz zapewniać wsparcie dla Windows Containers również w vSphere (udostępnienie tej funkcji jest planowane na przyszły miesiąc) przy użyciu Installer Provided Infrastructure (IPI). Takie rozwiązanie zapewni przedsiębiorstwom możliwość przenoszenia Windows Containers do Red Hat OpenShift bez względu na pierwotną lokalizację i bez konieczności całkowitego przekształcania architektury lub pisania nowego kodu.
Szybszy, bezpieczniejszy i bardziej skalowalny rozwój oprogramowania
Red Hat OpenShift 4.7 wprowadza również OpenShift GitOps w wersji technology preview, które zapewnia przedsiębiorstwom środowisko do rozpoczęcia korzystania z GitOps. Rozwiązanie OpenShift GitOps, oparte na Argo CD, zapewnia deklaratywne, nieprzerwane udostępnianie na platformie OpenShift poprzez integrację narzędzi CI/CD, w tym OpenShift Pipelines, z repozytoriami kodu GitHub i GitLab, w celu aktualizowania operacji za pomocą przepływów pracy Git.
Dzięki możliwości udostępniania infrastruktury jako kodu — od koncepcji aż po produkcję — OpenShift GitOps umożliwia przedsiębiorstwom zabezpieczanie i aktualizowanie aplikacji oraz zarządzanie nimi za pomocą Git. Skraca to czas wprowadzania produktów na rynek, ułatwia ich aktualizacje i zwiększa bezpieczeństwo.
[1]IDC Survey Spotlight: Application Modernization Priority, Doc # US45979516, Peter Marston, Feb 2020

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.