Komunikaty PR

Nowe 360-stopniowe kamery od Axis

2020-11-16  |  10:00

Axis Communications wprowadza na rynek dwie nowe kamery: AXIS Q6010-E oraz Q6100-E. Urządzenia te są kamerami wielokierunkowymi o wysokiej rozdzielczości, zaprojektowanymi z myślą o współpracy z dowolną kamerą sieciową PTZ z serii AXIS Q60-E i AXIS Q61. Zapewniają szczegółowy obraz i zbliżenia, zarówno rozległych obszarów, jak i wąskich uliczek.

 

Axis Q6010-E

Urządzenie Q6010-E po połączeniu z dowolną kamerą sieciową AXIS Q60-E PTZ, zapewnia widoki ogólne w 360° i wysokiej rozdzielczości z nawet 40-krotnym zoomem optycznym. Ponadto oferuje funkcję autopilota umożliwiającą automatyczne śledzenie obrazu przez kamerę PTZ. Po wykryciu ruchu przez jeden z czterech przetworników o rozdzielczości 5 MP kamera PTZ będzie automatycznie śledzić obiekt znajdujący się w polu widzenia. Model AXIS Q6010-E jest także wyposażony w wymienne obiektywy, które można łatwo dobierać w zależności od potrzeb w zakresie monitorowania. Ponadto zdalny fokus zapewnia maksymalną elastyczność i dokładność kalibracji.

 

To ekonomiczne urządzenie korzysta z tego samego uchwytu, zasilacza i kabla sieciowego, co podłączona do niego kamera sieciowa AXIS Q60-E PTZ Network Camera. Nie trzeba więc stosować dodatkowego sprzętu, co upraszcza instalację.

 

Najważniejsze cechy:

•                                                           Kamera 360-stopniowa umożliwiająca sterowanie funkcjami PTZ jednym kliknięciem

•                                                           4 przetworniki 5 MP, łączna rozdzielczość 20 MP

•                                                           Wymienne obiektywy z możliwością pochylania

•                                                           Funkcja autopilota

 

Axis Q6100-E

Ta kamera również udostępnia 360-stopniowy widok ogólny o rozdzielczości 20 MP, jest natomiast przeznaczona do użycia z dowolną kamerą PTZ z serii AXIS Q61. Obejmuje także kierunkową audio detekcję, która przekierowuje kamerę PTZ na źródło dźwięku w przypadku wykrycia nietypowego zdarzenia. Ponadto urządzenie jest również wyposażone w funkcję autopilota, wymienne obiektywy i zdalne ustawianie ostrości, a jego instalacja nie wymaga dodatkowego sprzętu ponad wyposażenie AXIS Q61 PTZ Network Camera.

Najważniejsze cechy:

•                                                           Kamera 360-stopniowa umożliwiająca sterowanie funkcjami PTZ jednym kliknięciem

•                                                           4 przetworniki 5 MP, łączna rozdzielczość 20 MP

•                                                           Wymienne obiektywy z możliwością pochylania

•                                                           W komplecie kierunkowa audio detekcja

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dostawy poza domem, modernizacja floty i crowdshipping Biuro prasowe
2024-08-01 | 09:30

Dostawy poza domem, modernizacja floty i crowdshipping

Najnowsza edycja raportu „Green Last Mile Europe Report 2024” potwierdza, że choć greenwashing jest oczywisty, odnowienie floty, więcej dostaw poza domem, postęp technologiczny i
IT i technologie Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania
2024-07-31 | 13:00

Najnowsze technologie w niepowtarzalnym klimacie latem i zimą – Karcma Bania

W Polsce, we wsi Białka Tatrzańska u stóp największego ośrodka narciarskiego w kraju leży Hotel Bania Thermal & Ski. Wizytówką tego obiektu jest Karcma Bania. Budynek
IT i technologie Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)
2024-07-31 | 12:04

Komentarz ekspercki na temat Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC)

Ustawa o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa w pierwotnym kształcie obowiązuje w Polsce od 2018 r. Jej nowelizacja, której celem jest dostosowanie zarówno do przepisów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.