Nowe 360-stopniowe kamery od Axis
Axis Communications wprowadza na rynek dwie nowe kamery: AXIS Q6010-E oraz Q6100-E. Urządzenia te są kamerami wielokierunkowymi o wysokiej rozdzielczości, zaprojektowanymi z myślą o współpracy z dowolną kamerą sieciową PTZ z serii AXIS Q60-E i AXIS Q61. Zapewniają szczegółowy obraz i zbliżenia, zarówno rozległych obszarów, jak i wąskich uliczek.
Axis Q6010-E
Urządzenie Q6010-E po połączeniu z dowolną kamerą sieciową AXIS Q60-E PTZ, zapewnia widoki ogólne w 360° i wysokiej rozdzielczości z nawet 40-krotnym zoomem optycznym. Ponadto oferuje funkcję autopilota umożliwiającą automatyczne śledzenie obrazu przez kamerę PTZ. Po wykryciu ruchu przez jeden z czterech przetworników o rozdzielczości 5 MP kamera PTZ będzie automatycznie śledzić obiekt znajdujący się w polu widzenia. Model AXIS Q6010-E jest także wyposażony w wymienne obiektywy, które można łatwo dobierać w zależności od potrzeb w zakresie monitorowania. Ponadto zdalny fokus zapewnia maksymalną elastyczność i dokładność kalibracji.
To ekonomiczne urządzenie korzysta z tego samego uchwytu, zasilacza i kabla sieciowego, co podłączona do niego kamera sieciowa AXIS Q60-E PTZ Network Camera. Nie trzeba więc stosować dodatkowego sprzętu, co upraszcza instalację.
Najważniejsze cechy:
• Kamera 360-stopniowa umożliwiająca sterowanie funkcjami PTZ jednym kliknięciem
• 4 przetworniki 5 MP, łączna rozdzielczość 20 MP
• Wymienne obiektywy z możliwością pochylania
• Funkcja autopilota
Axis Q6100-E
Ta kamera również udostępnia 360-stopniowy widok ogólny o rozdzielczości 20 MP, jest natomiast przeznaczona do użycia z dowolną kamerą PTZ z serii AXIS Q61. Obejmuje także kierunkową audio detekcję, która przekierowuje kamerę PTZ na źródło dźwięku w przypadku wykrycia nietypowego zdarzenia. Ponadto urządzenie jest również wyposażone w funkcję autopilota, wymienne obiektywy i zdalne ustawianie ostrości, a jego instalacja nie wymaga dodatkowego sprzętu ponad wyposażenie AXIS Q61 PTZ Network Camera.
Najważniejsze cechy:
• Kamera 360-stopniowa umożliwiająca sterowanie funkcjami PTZ jednym kliknięciem
• 4 przetworniki 5 MP, łączna rozdzielczość 20 MP
• Wymienne obiektywy z możliwością pochylania
• W komplecie kierunkowa audio detekcja

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.