Nowe innowacje produktowe Commvault
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Firma Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, właśnie ogłosił dostępność najnowszych innowacji produktowych, w tym nowych funkcji zarządzania danymi w chmurze i w środowiskach lokalnych. Nowe funkcjonalności zwiększają elastyczność i prostotę rozwiązań chmurowych Commvault, ułatwiając klientom ochronę, kontrolę, zarządzanie i wykorzystywanie danych w środowiskach wielochmurowych. Obejmują one również nowe wsparcie dla tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania baz danych AWS, a także migrację baz danych Oracle i MS SQL w środowiskach wielochmurowych, takich jak AWS, Microsoft Azure i Alibaba Cloud Elastic Compute Service (ECS), oraz integrację z platformą ServiceNow.
„W tych trudnych czasach ważne jest, aby organizacje miały możliwość elastycznego zarządzania swoimi danymi. Chmura obliczeniowa to kluczowy element zapewniający taką elastyczność”, powiedział Ranga Rajagopalan, Vice President of Product Management w Commvault. „Dzięki tym nowym funkcjom nasi klienci mogą łatwiej przenosić większą ilość obciążeń/aplikacji do chmury. Oferujemy większą prostotę oraz elastyczność w zarządzaniu i ochronie ich danych, bez względu na ich lokalizację”.
Większa elastyczność w przenoszeniu i zarządzaniu obciążeniami w chmurze
Przenosząc coraz więcej obciążeń/aplikacji do chmury, klienci mają coraz większe wymagania związane z możliwością przenoszenia danych i zarządzania nimi na różnych platformach chmurowych. Commvault właśnie rozszerzył możliwości przetwarzania w chmurze poprzez:
- Umożliwienie tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania i migracji rozwiązań baz danych AWS DynamoDB, Redshift i DocumentDB.
- Umożliwianie konwertowania, tworzenia kopii zapasowych i migracji obciążeń VMware do Alibaba Cloud ECS w celu zwiększenia elastyczności ich hybrydowych środowisk ze środowiskami multi-cloud.
- Wspieranie migracji aplikacji baz danych Oracle i Microsoft SQL do Microsoft Azure, zwiększając tym samym zdolność do integracji usług chmurowych Azure w środowiskach hybrydowych.
- Dalszą integrację z platformą ServiceNow w celu umożliwienia samoobsługi. Integracja na tak głębokim poziomie umożliwia klientom Commvault tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie i migrację systemów plików, maszyn wirtualnych, baz Microsoft SQL Server i innych zasobów katalogu usług ServiceNow. Wszystko to z poziomu jednej platformy ServiceNow SaaS.
- Możliwość szybkiej konwersji baz danych Oracle Unix do Linux i odwrotnie. Funkcja ta ułatwia migrację lokalnych baz danych Unix Oracle do chmury oraz chmurowych baz danych Oracle Linux do infrastruktury lokalnej, bez konieczności posiadania licencji Oracle typu enterprise.
Uproszczenie zarządzania danymi dzięki ściśle zintegrowanemu interfejsowi
Dzięki rozwijanemu menu, klienci mają możliwość szybkiej nawigacji pomiędzy różnymi regionami, centrami danych, klientami, a także innymi implementacjami w Commvault Command Center ™, bez konieczności ponownego logowania. Takie rozwiązanie znacznie upraszcza obsługę w różnych rozwiązaniach Commvault. Aby jeszcze bardziej uprościć obsługę swoich rozwiązań w zakresie analizy i zarządzania danymi Commvault Activate ™, firma umożliwia klientom planowanie gromadzenia danych i uzyskiwanie dostępu do raportów dotyczących optymalizacji przechowywania plików, a także zarządzania danymi wrażliwymi oraz eDiscovery z poziomu Commvault Command Center.
Aby ułatwić klientom, jak najlepsze zrozumienie i wykorzystanie nowych funkcji i ich możliwości, Commvault rozszerzył swoje zasoby edukacyjne o filmy prezentujące te możliwości, dostępne w bibliotece edukacyjnej Commvault.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.