Nowe miejsca pracy w Mszczonowie. Corning zbuduje fabrykę włókna światłowodowego
Corning Incorporated (NYSE: GLW) ogłasza plan budowy zaawansowanego technologicznie zakładu produkującego włókno światłowodowe w Mszczonowie pod Warszawą.
Nowy zakład, jedna z największych tego typu fabryk w Unii Europejskiej, będzie oddany do użytku w 2022 roku, aby zaspokoić rosnący popyt na włókno światłowodowe. W związku z inwestycją, firma stworzy znaczną liczbę nowych miejsc pracy dla inżynierów, techników, specjalistów oraz pracowników produkcji. W mszczonowskim zakładzie uruchomiony zostanie także program rozwojowy dla studentów kierunków technicznych, którzy otrzymają możliwość rozwoju kariery zawodowej pod okiem specjalistów. Rekrutacja na kluczowe stanowiska techniczne ruszyła wiosną br. W drugiej połowie roku ruszy z kolei nabór pracowników produkcyjnych do nowego zakładu.
– Zapotrzebowanie na rozwój sieci światłowodowych jest obecnie na rekordowym poziomie. Wraz z rosnącą ilością przesyłanych danych, użytkownicy oczekują większej wydajności połączeń. Zapotrzebowanie na przepustowość sieci w Europie i w pozostałych regionach znacząco rośnie, głównie dzięki rozwojowi i zagęszczaniu sieci 4G, 5G, FTTH oraz rozwojowi centrów obliczeniowych – mówi dr Bernhard Deutsch, wiceprezes i dyrektor zarządzający Corning Optical Fiber and Cable.
Od 2001 roku w Strykowie pod Łodzią działa już fabryka Corning, produkująca rozwiązania dla branży telekomunikacyjnej.
– Inwestycja w Mszczonowie podkreśla zaangażowanie firmy Corning we wspieranie planów rozwojowych naszych klientów w regionie, zapewniając niezawodność dostaw światłowodów. Cieszy nas, że możemy bazować na naszym dwudziestoletnim doświadczeniu zdobytym podczas działalności w Polsce, które nie byłoby możliwe bez wsparcia władz na szczeblu regionalnym i krajowym – podsumowuje Deutsch.
– Corning jest jedną z wiodących, globalnych firm innowacyjnych, dlatego cieszy nas, że wybrali Mszczonów na fabrykę włókna światłowodowego. Najnowsza inwestycja świadczy o tym, że firma wysoko ocenia talent i zaangażowanie Polskich pracowników – powiedział burmistrz Mszczonowa, Józef Kurek.

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.