Komunikaty PR

Nowe miejsca pracy w Mszczonowie. Corning zbuduje fabrykę włókna światłowodowego

2021-05-13  |  10:15
Biuro prasowe
Do pobrania corning ( 0.44 MB )

Corning Incorporated (NYSE: GLW) ogłasza plan budowy zaawansowanego technologicznie zakładu produkującego włókno światłowodowe w Mszczonowie pod Warszawą.

Nowy zakład, jedna z największych tego typu fabryk w Unii Europejskiej, będzie oddany do użytku w 2022 roku, aby zaspokoić rosnący popyt na włókno światłowodowe. W związku z inwestycją, firma stworzy znaczną liczbę nowych miejsc pracy dla inżynierów, techników, specjalistów oraz pracowników produkcji. W mszczonowskim zakładzie uruchomiony zostanie także program rozwojowy dla studentów kierunków technicznych, którzy otrzymają możliwość rozwoju kariery zawodowej pod okiem specjalistów. Rekrutacja na kluczowe stanowiska techniczne ruszyła wiosną br. W drugiej połowie roku ruszy z kolei nabór pracowników produkcyjnych do nowego zakładu.

Zapotrzebowanie na rozwój sieci światłowodowych jest obecnie na rekordowym poziomie. Wraz z rosnącą ilością przesyłanych danych, użytkownicy oczekują większej wydajności połączeń. Zapotrzebowanie na przepustowość sieci w Europie i w pozostałych regionach znacząco rośnie, głównie dzięki rozwojowi i zagęszczaniu sieci 4G, 5G, FTTH oraz rozwojowi centrów obliczeniowych – mówi dr Bernhard Deutsch, wiceprezes i dyrektor zarządzający Corning Optical Fiber and Cable.

Od 2001 roku w Strykowie pod Łodzią działa już fabryka Corning, produkująca rozwiązania dla branży telekomunikacyjnej.

Inwestycja w Mszczonowie podkreśla zaangażowanie firmy Corning we wspieranie planów rozwojowych naszych klientów w regionie, zapewniając niezawodność dostaw światłowodów. Cieszy nas, że możemy bazować na naszym dwudziestoletnim doświadczeniu zdobytym podczas działalności w Polsce, które nie byłoby możliwe bez wsparcia władz na szczeblu regionalnym i krajowym – podsumowuje Deutsch.

Corning jest jedną z wiodących, globalnych firm innowacyjnych, dlatego cieszy nas, że wybrali Mszczonów na fabrykę włókna światłowodowego. Najnowsza inwestycja świadczy o tym, że firma wysoko ocenia talent i zaangażowanie Polskich pracowników  powiedział burmistrz Mszczonowa, Józef Kurek.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Rośnie czarny rynek zatrudnienia cudzoziemców Biuro prasowe
2024-06-28 | 11:30

Rośnie czarny rynek zatrudnienia cudzoziemców

W Polsce na ogromną skalę rośnie czarny rynek zatrudnienia cudzoziemców, który realnie zagraża konkurencyjności przedsiębiorców legalnie prowadzącym działalność
Praca Niedobór pracowników sezonowych w Polsce – wyzwania i perspektywy
2024-06-27 | 01:00

Niedobór pracowników sezonowych w Polsce – wyzwania i perspektywy

Polska stoi w obliczu poważnych wyzwań związanych z brakiem pracowników sezonowych, co ma znaczący wpływ na sektor rolnictwa i sadownictwa. Ewelina Gawlik, ekspertka ds. rynku pracy,
Praca BRAK ZDJĘCIA
2024-06-25 | 13:00

Boomers z Zetką w jednym teamie

Polski rynek pracy staje się coraz bardziej różnorodny. Tworzą go nie tylko osoby o różnej płci, narodowości, orientacji seksualnej, ale także w bardzo zróżnicowanym wieku. Obecnie aktywne zawodowo są aż cztery

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.