Nowe mieszkania na wrocławskim Jagodnie – kolejny etap osiedla Komedy
Dom Development rozpoczął sprzedaż czwartego etapu Osiedla Komedy powstającego na wrocławskim Jagodnie. Do oferty dewelopera trafiło kolejnych 128 mieszkań, które zostaną oddane do użytku w trzecim kwartale 2023 roku. W jednym z budynków inwestor zaplanował wspólną przestrzeń dla mieszkańców - z wielofunkcyjną salą i miejscami coworkingowymi do pracy.
Inwestycja Dom Development powstaje u zbiegu ul. Artemskiej z ul. Drabika na wrocławskim Jagodnie. Całe osiedle tworzyć będzie sześć 4- i 5-piętrowych budynków mieszkalnych wraz z lokalami usługowymi. Pierwszy etap został już ukończony i przekazany klientom. Z początkiem przyszłego roku zakończone zostaną prace w drugim etapie. Aktualnie trwa budowa trzeciego etapu, a inwestor rozpoczyna właśnie sprzedaż lokali etapu czwartego.
Łącznie, w dwóch nowych budynkach, dostępnych będzie 128 mieszkań o powierzchni od 33 do 90 m² oraz trzy lokale usługowe, a także 134 miejsca w garażu podziemnym. Mieszkania na parterze posiadać będą ogródki z tarasem, natomiast te zlokalizowane na piętrach loggie lub balkony.
Wspólna przestrzeń do pracy i wypoczynku
Dodatkowo, w jednym z nowych budynków inwestor zaplanował wspólną przestrzeń dla mieszkańców całego Osiedla Komedy - z wielofunkcyjną salą, miejscami coworkingowymi do pracy, toaletą i aneksem kuchennym.
- Jagodno jest dzielnicą chętnie wybieraną przez mieszkańców Wrocławia. Zależy nam, by nasi klienci znaleźli tutaj nie tylko najlepszą przestrzeń do życia i wypoczynku, ale także do budowania wzajemnych relacji, czy do pracy, która w dzisiejszych czasach często wykonywana jest zdalnie. Dlatego zaplanowaliśmy stworzenie wspólnej przestrzeni, która służyć będzie mieszkańcom całego osiedla – mówi Marek Szmidt, dyrektor sprzedaży Dom Development Wrocław.
Zielone rozwiązania: rekreacja i czystsze powietrze
Inwestycja Dom Development to także tereny rekreacyjne, w tym zielony dziedziniec oraz plac zabaw dla najmłodszych z wyjątkową ścieżką aktywności w formie toru przeszkód. Jego kolejne etapy powstają wraz z rozbudową osiedla, a każdy z nich ma własny motyw przewodni – równowaga, zwinność, odwaga, precyzja oraz orientacja w terenie.
W ramach czwartego etapu inwestor zaplanował również ekologiczne rozwiązania. – Jesteśmy odpowiedzialnym deweloperem, dla którego ważny jest zarówno komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, jak i także szeroko pojęty zrównoważony rozwój. Wiemy, jak ważna dla przyszłości naszej planety jest bioróżnorodność, więc chcemy dołożyć swoją cegiełkę dla jej zachowania – stąd pomysł ustawienia domków dla owadów oraz starannie zaprojektowanej roślinności w przestrzeni osiedla. W trosce o miejski ekosystem nasze budynki będą wyposażone w zielony dach. Takie rozwiązanie wpływa na poprawę lokalnego klimatu, i prowadzi do tego, że oddychamy czystszym powietrzem – dodaje Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.