Nowe oblicze Hotelu Anders w Starych Jabłonkach
Zdjęcia: https://we.tl/t-Ng1yJpBILN
Pandemia tylko na chwilę wstrzymała trwający od 2019 roku remont Hotelu Anders w Starych Jabłonkach na Mazurach. Po kilku tygodniach przestoju wiosną 2020 roku, przystąpiono do kontynuowania prac. W efekcie Hotel Anders zmienił się nie do poznania. Autorem projektu przebudowy hotelu jest pracownia Dżus Architekci z Olsztyna. Rolę współprojektanta pełniła natomiast spółka Trust Us.
Wszystkie pokoje zyskały zupełnie nowy wygląd i wyposażenie. Powstały również dwa nowe apartamenty. Całkowicie przearanżowano lobby recepcyjne, tworząc z niego przyjazną przestrzeń społeczną oraz nadano kompletnie nowy charakter strefie chillout z kręgielnią. Dodatkowo przebudowo zewnętrzny hotelowy dziedziniec, a na plaży nad jeziorem urządzono camper park. Sale konferencyjne zmieniły nie tylko design, ale zostały także wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. W ten sposób ukończonych zostało 70% zaplanowanych przed pandemią prac remontowych.
Prawie 30 lat obecności Hotelu Anders na wymagającym rynku, który w ostatnim czasie jeszcze dotkliwie ucierpiał w wyniku pandemii, to wyjątkowa dla nas rocznica - podkreśla Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders. Świętujemy ją m.in. poprzez nowe inwestycje, które jeszcze bardziej podkreślają potencjał obiektu. Wyeksponowaliśmy widok na jezioro i lasy, bo lokalizacja to jeden z naszych największych atutów. Zmienia się rynek MICE, oczekiwania firm oraz jak nigdy wcześniej podlegamy czynnikom od nas niezależnym – 30 lat działalności to dobra okazja, by mile zaskoczyć naszych Gości i sprawić, że Hotel Anders napisze nowy rozdział swojej historii – dodaje.
Daniel Błaszkiewicz, dyrektor generalny Hotelu Anders, dodaje: - Luksusowy 100-metrowy apartament z przestrzenią służącą spotkaniom biznesowym, pokoje z dużymi oknami, nowoczesny wystrój sal konferencyjnych w kolorach natury, sprzyjające nawiązywaniu relacji przestrzenie społeczne - to tylko niektóre z naszych nowości. Do wykończenia hotelu użyliśmy wielu materiałów, które chwalą się ekocertyfikatami, np. zastosowaliśmy ekotermiczne nowoczesne farby ścienne, a wykładzina w sali konferencyjnej i w przestrzeniach publicznych wykonana jest głównie ze starych sieci rybackich. Postawiliśmy na innowacyjne rozwiązania, ale takie które są przyjazne ludziom i środowisku oraz pozwalają cieszyć się naszą wyjątkową lokalizacją nad jeziorem, w otoczeniu lasu.
Autorem projektu przebudowy Hotelu Anders jest Pracownia Dżus Architekci z Olsztyna, która znana jest z łączenia nowoczesności z elementami regionalnymi. Naturalne materiały, pastelowe kolory, szara ceramika – to elementy, których nie brakuje w nowej aranżacji hotelu.
Zmiana aranżacji wnętrz obiektu jest zawsze ogromnym wyzwaniem, dlatego też cieszymy się, że mogliśmy pełnić w tym procesie rolę współprojektanta – mówi Daniel Ochońko, prezes zarządu Trust Us sp. z o.o. Rewitalizacja Hotelu Anders została szczegółowo zaplanowana i podzielona na kilka etapów. Ten, który właśnie zakończyliśmy, polegał na zmianie wystroju wnętrz i wyposażeniu w meble pokojów i wszystkich części wspólnych – lobby, recepcji i niewielkiej sali kinowej. Głównym założeniem inwestora było utrzymanie bliskości z naturą, dlatego też wśród dominujących materiałów znalazły się naturalne kolory drewna m.in. dębiny. Wszystkie inne elementy zostały utrzymane w stonowanej, pastelowej kolorystyce, ściśle według wytycznych inwestora i w ramach wyznaczonego budżetu – dodaje.
___
Hotel Anders położony jest w turystycznej miejscowości Stare Jabłonki na Mazurach Zachodnich, w sercu legendarnych Lasów Taborskich, nad malowniczym Jeziorem Szeląg Mały. Hotel znajduje się 10 km od Ostródy, 30 km od Olsztyna, 140 km od Gdańska, 220 km od Warszawy (droga ekspresowa S7, droga krajowa nr 16). Hotel posiada liczne atrakcje: basen, sauny, SPA, kręgielnia, dyskoteka, korty tenisowe, rowery, sprzęt wodny, 2 puby, automaty do gier, taras w widokiem na jezioro, plaża nad jeziorem, 11 ha terenu zielonego, boiska do siatkówki plażowej, piłki ręcznej plażowej i piłki nożnej, siłownia, bilard. Restauracja Pałacowa Hotelu Anders jest laureatką wielu nagród krajów i międzynarodowych. Anders słynie z organizacji imprez sportowych na najwyższym poziomie – w 2013 roku zorganizowano tu Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej, najwyższe rangą po igrzyskach olimpijskim zawody w tej dyscyplinie sportu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.