NOWE OPROGRAMOWANIE PANASONIC DO PRODUKCJI MULTIMEDIÓW
Podczas targów ISE 2024 zaprezentowano nowy zestaw Media Production Suite oraz wtyczkę Video Mixer, korzystającą z technologii sztucznej inteligencji z funkcją AI Keying, która eliminuje potrzebę stosowania greenscreena, nawet podczas nagrań na zewnątrz.
Firma Panasonic Connect Europe zaprezentowała dzisiaj swoje najnowsze oprogramowanie — Media Production Suite. To zaawansowana platforma, która łączy w sobie różne aplikacje na PC przeznaczone dla profesjonalnych systemów kamer Panasonic, oferując użytkownikom jeszcze większą niż dotąd wygodę i funkcjonalność. Zapewnia dostęp do wielu funkcji na jednym ekranie GUI, co umożliwia niezwykle intuicyjną i efektywną produkcję wideo na miejscu. Dostępne bezpłatnie Media Production Suite zawiera także szereg płatnych dodatków, których oferta będzie sukcesywnie poszerzana w przyszłości.
W odpowiedzi na rosnące wykorzystanie materiałów audiowizualnych w środowiskach akademickich i biznesowych, nowy zestaw Media Production Suite ułatwia ustawienia kamer i dostarcza obszerny zestaw narzędzi pozwalających na realizację produkcji wysokiej jakości. Intuicyjny ekran GUI dodatkowo ułatwia pracę, co pozwala personelowi niespecjalistycznemu na efektywną realizację materiałów wideo.
Podstawowe funkcje Device View i Kontroli PTZ zawarte są bezpłatnie w Media Production Suite. Dodatkowe płatne wtyczki obejmują Video Mixer, Visual Presets oraz Śledzenie Automatyczne.
Funkcja Device View umożliwia zarządzanie z centralnego punktu wieloma kamerami PTZ przy użyciu jednego komputera, obejmując ustawienia sieciowe, monitorowanie statusu oraz kontrolę zasilania. Funkcja ta automatycznie wykrywa wszystkie podłączone urządzenia wizyjne, co pozwala na jednoczesne stosowanie ustawień sieciowych i aktualizacje firmware'u bezpośrednio z komputera, znacząco ułatwiając efektywne zarządzanie zasobami wizualnymi w obrębie całej sieci.
Dzięki sterowaniu PTZ użytkownicy mogą regulować obrót, pochylenie i powiększenie kamery, a także ostrość, przysłonę, wzmocnienie, balans bieli, migawkę i filtr ND podczas oglądania wyjścia wideo z komputera. Akceptuje do 100 ustawień wstępnych dla inteligentnej obsługi.
Do platformy można również dodać szeroki zakres płatnych wtyczek, aby spełnić konkretne potrzeby, takich jak auto-tracking do precyzyjnego śledzenia za pomocą rozpoznawania twarzy i wykrywania sylwetki, co pozwala na rejestrowanie nieoczekiwanych ruchów, zapewniając płynne automatyczne nagrywanie wideo.
Wtyczka Video Mixer, która wkrótce zostanie dodana, będzie wykorzystywać technologię AI z funkcją AI Keying, aby wyeliminować potrzebę stosowania greenscreena podczas komponowania tła, nawet podczas nagrywania w plenerze. Obsługuje przetwarzanie P-in-P, automatyczne przełączanie wideo połączone z mikrofonem, a także wejście/wyjście SDI, NDI®* i SRT.
Na koniec, Visual Presets pozwala użytkownikom na jedno kliknięcie ikony, aby skierować wiele kamer PTZ na wybrany obiekt, ułatwiając produkcję z wielu kątów. Możliwe jest także połączenie kamery PTZ z bezprzewodowym mikrofonem Panasonic, co zapewnia automatyczne rejestrowanie obrazu prelegentów, na przykład podczas konferencji hybrydowych.
Media Production Suite jest dostępne od zaraz i zostało zaprezentowane na stoisku Panasonic w Corporate Production Studio podczas targów ISE 2024 w Barcelonie.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.