Komunikaty PR

Nowe osiedle w podpoznańskich Szczytnikach

2020-07-28  |  10:00
Biuro prasowe

Kilkanaście kilometrów od Poznania, w gminie Kórnik, powstaje nowe osiedle o nazwie „Domy w Szczytnikach”. Będzie to w sumie dziesięć domów, w ramach których zaplanowano 40 lokali w dwóch wariantach powierzchni: 104,70 m kw. i 126,10 m kw. Według harmonogramu, I etap inwestycji, z ośmioma lokalami, będzie gotowy na wrzesień 2020 roku.

Domy z ogrodem, położone w bliskiej odległości od dużych miast to wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu przyszli mieszkańcy z jednej strony mają niedaleko do swoich miejsc pracy, z drugiej – na wyciągnięcie ręki są nie tylko wszelkie udogodnienia, ale przed wszystkim spokój i otoczenie przyrody. - Przy projektowaniu osiedla zwróciliśmy uwagę na komfort mieszkańców i funkcjonalność życia na co dzień – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. - Z myślą o tym, zaplanowaliśmy oddzielne wejścia do każdego z domów oraz osobne ogrody. Proponujemy projekt, który gwarantuje wygodę, jak w domu jednorodzinnym.

Niezależnie od wyboru wariantu metrażu, układ pomieszczeń pozostaje podobny: przestrzeń dzienna, zlokalizowana na parterze, będzie idealna na salon z aneksem kuchennym i toaletą. Natomiast na piętrze można zaplanować strefę z trzema pokojami (w tym jeden może pełnić funkcję garderoby) i łazienką. Do każdego z lokali przynależeć będzie również wspomniany ogród o powierzchni od 62 do 126 m kw., balkon oraz garaż i miejsce postojowe. - Oprócz tych udogodnień, mocno zadbamy o wykończenie budynków. Cegła w odcieniach brązu podkreśli ponadczasowość. Z kolei takie rozwiązania, jak okna do samej podłogi w każdym pomieszczeniu i grafitowy kolor pokrycia dachowego nawiązują do aktualnych trendów - dodaje Michał Rozwadowski.

Domy w Szczytnikach wyróżniają się lokalizacją – kilkanaście kilometrów od Poznania, dzięki czemu do stolicy Wielkopolski dotrzeć można w kwadrans – trasą szybkiego ruchu S11. Około 300 m od inwestycji znajduje się przystanek autobusowy, a w pobliżu jest stacja PKP w Gądkach. Fani aktywności na świeżym powietrzu zwrócić powinni uwagę na bliskość jezior: Kórnickiego i Bnińskiego, a tych, którzy wolą spacery, z pewnością zainteresuje arboretum w Kórniku oraz tamtejszy zamek. W okolicy znajdują się zarówno punkty handlowo-usługowe, jak sklepy spożywcze czy apteka, oraz placówki edukacyjne: przedszkole i Szkoła Podstawowa w oddalonych o 3 km Kamionkach.

Nowy dom w Szczytnikach kosztuje nieco ponad 400 tys. zł. Taka propozycja zachęci z pewnością klientów, którzy chcą mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym w mieście zamienić na własny dom, ogród i przestrzeń. Wśród przyszłych mieszkańców osiedla Domy w Szczytnikach będą m.in. rodziny z dziećmi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.