Komunikaty PR

Nowe życie autobusowej tapicerki. Teraz ogrzeje bezdomne zwierzęta

2020-11-26  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt

Bartosz Naskręski
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. we Wrocławiu

Bolesława Prusa 75-79
50-316 Wrocław
rzecznik|mpk.wroc.pl| |rzecznik|mpk.wroc.pl
+48 71 325 08 07
mpk.wroc.pl
Do pobrania Poslania ( 0.03 MB )

Niezwykłą pasję posiada jedna z pracownic wrocławskiego MPK. Pani Justyna miłość do zwierząt połączyła z popularną ostatnio ideą „zero waste”, czyli niemarnowania surowców. Ze ścinek z tapicerki wykonała ciepłe posłania dla podopiecznych wrocławskiego schroniska.

Pani Justyna pracuje w Dziale Logistyki MPK, w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Tam – oprócz myjni, stacji paliwowej czy hal warsztatowych – działa tapicernia, która odpowiada za obijanie siedzeń w autobusach odpowiednim materiałem. Do tego celu nie da się jednak wykorzystać całej tkaniny – zawsze powstaną jakieś ścinki. Zwykle trafiały one do utylizacji jako odpad, ale pomysłowa pracownica MPK wykonała z nich 20 wygodnych posłań dla psów i kotów z wrocławskiego schroniska.

Razem z mężem bardzo kochamy zwierzęta, sami mamy psa ze schroniska – mówi pani Justyna. – Chcieliśmy, aby psom i kotom ze schroniska było trochę cieplnej i przytulniej. Wiemy, że zima potrafi dać im w kość.

Całą pracę na rzecz zwierząt pani Justyna wykonała w swoim wolnym czasie. Pomagał jej w tym mąż, który reperował maszynę do szycia.

Zawsze powtarzam, że MPK to nie tylko autobusy, tramwaje czy torowiska, ale przede wszystkim ludzie – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Jestem dumny, że nasza załoga składa się z takich osób, jak pani Justyna i pan Zbyszek. Nie tylko wrażliwych na los zwierząt i środowiska, ale też niezwykle pomysłowych.

Przygotowane posłania trafiły do schroniska dla zwierząt przy ul. Ślazowej.

Zima to ciężki czas dla naszych zwierząt – mówi Lidia Salata, dyrektorka TOZ Schroniska we Wrocławiu. – Staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki, ale nadal jest to schronisko, a więc miejsce zupełnie inne niż wygodna kanapa w kochającym domu. Na wagę złota jest zatem wsparcie w postaci kocyków czy ręczników, dzięki którym chronimy zwierzęta przed chłodem. Przywiezione legowiska od razu spodobały się zarówno nam, jak i podopiecznym. Są wygodne i bardzo estetyczne. Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Warto przypomnieć, że MPK Wrocław – jako przewoźnik – wspiera różne inicjatywy społeczne m.in. takie na rzecz ochrony środowiska. Na przykład od niedawna, w ramach walki z nadmierną produkcją plastiku, nie kupuje już swoim kierowcom i motorniczym butelkowanej wody. Zamiast tego – oferuje czystą i zdrową kranówkę ze specjalnych automatów, którymi mogą oni napełnić wielorazowe butelki otrzymanie dzięki współpracy MPK i wrocławskich wodociągów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. we Wrocławiu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Drugi kwartał roku nie zakończył się dobrze dla dla branży TLS. Biuro prasowe
2024-07-28 | 10:00

Drugi kwartał roku nie zakończył się dobrze dla dla branży TLS.

Sytuacja w polskiej branży TLS nie poprawiła się, a wręcz przeciwnie. Patrząc na dane Krajowego Rejestru Długów, rosnącą ilość strajków oraz zwolnień, nawet w dużych
Transport Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich
2024-07-25 | 15:00

Paryż 2024 - CEVA Logistics o logistyce wiosek olimpijskich i paraolimpijskich

Olimpiady są jedną z największych imprez sportowych na świecie, a za kulisami jedną z najbardziej złożonych operacji logistycznych, wymagającą precyzyjnego planowania, realizacji i
Transport Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny
2024-07-23 | 15:00

Nikolay Pargov dołącza do Girteki jako nowy dyrektor operacyjny

Girteka, największy przewoźnik drogowy w Europie oparty na aktywach własnych, powołała Nikolaya Pargova na stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) z dniem 2 września 2024 r. Zmiana

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.