Nowość od Icy Dock - czterodyskowa obudowa dla SSD M.2 NVMe MB720M2K-B
Projekt Zero2
Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
dominika|projektzero2.pl| |dominika|projektzero2.pl
739033040
www.projektzero2.pl
ToughArmor MB720M2K-B obsługuje do 4 dysków SSD M.2 PCIe NVMe z prędkością do 32 Gb/s za pomocą MiniSAS HD (SFF-8643). Przyjmuje każdy standardowy napęd M.2 o długości od 30 do 110 mm (2230, 2242, 2260, 2280, 22110). Dzięki obudowie dyski są umieszczane z przodu komputera, co sprawia, że instalacja i usuwanie napędów jest prostsze i wydajniejsze.
Dyski SSD M.2 PCIe NVMe są najczęściej zakładane pod kątem 45 stopni, a następnie przykręcane do płyty głównej. Korzystając z ToughArmor MB720M2K-B, użytkownik może po prostu włożyć dysk M.2 SSD do kieszeni, wyregulować blokadę na odpowiednią długość dla każdego typu dysku M.2 i wcisnąć dysk, aby zablokować na miejscu. Cały proces zajmie użytkownikom mniej niż pięć sekund, co pozwala uniknąć kłopotów z drobnymi, łatwymi do zgubienia śrubkami, a jednocześnie zapewnia bardziej wydajny i innowacyjny sposób instalowania dysków M.2.
Uziemienie M.2 jest bardzo ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i dysku. Bez uziemienia podczas wymiany dysków istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia wstrząsów elektrostatycznych, które mogą uszkodzić dane. Konstrukcja uziemionego złącza chroni dysk przed wyładowaniami, zapewniając, że dane są zawsze bezpieczne podczas wymiany dysku.
ToughArmor MB720M2K-B zapewnia niezawodność produktu nawet po wielu latach od wdrożenia. Jest w stanie wytrzymać w najtrudniejszych warunkach, dzięki silnej, metalowej konstrukcji w całym urządzeniu. Dyski SSD M.2 NVMe mogą być problematyczne z powodu częstego przegrzewania, co powoduje obniżenie wydajności i ograniczenie prędkości transferu. Mając na uwadze te trudności, ToughArmor MB720M2K-B został wyposażony w bardzo duży, wysokowydajny radiator aluminiowy zainstalowany na każdej tacy. Dodatkowo urządzenie zawiera podkładki termiczne, aby zapewnić dokładne rozproszenie nadmiernego ciepła w całym radiatorze. Z tyłu umieszczono dwa wentylatory o średnicy 40 mm.
W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa Icy Dock zastosowało system blokady na klucz dla każdego z dysków. Z kolei dla łatwiejszego trzymania porządku wśród dysków, producent dołącza plastikowe etykiety ID, które pomogą ponumerować napędy.
Obudowa Icy Dock ToughArmor MB720M2K-B jest już dostępna u polskiego dysytrubora, firmy MOSPAN.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.