Komunikaty PR

Nowości z konferencji VeeamON 2021! Kubernetes coraz ważniejsze

2021-05-25  |  18:25
Biuro prasowe

Veeam przedstawił dziś swoje plany na pozostałą część roku 2021. Firma poinformowała, że zamierza nadal zapewniać swoim klientom najbardziej zaawansowaną ochronę danych we wszystkich środowiskach ― chmurowych, wirtualnych i fizycznych oraz na platformach SaaS i Kubernetes.  Podczas konferencji VeeamON 2021, będącej ważnym wydarzeniem dla każdego, kto chce szybciej wdrożyć strategię ochrony danych, Veeam przedstawił niektóre innowacje nadchodzące w nowych rozszerzeniach swojej platformy, która zapewnia ochronę wszystkich obciążeń i umożliwia zarządzanie nimi. Najważniejsze z tych innowacji dotyczą rozwiązań opracowanych specjalnie z myślą o chmurze, przeznaczonych do środowisk AWS, Microsoft Azure, Google Cloud i Microsoft Office 365, oraz pierwszą integrację platformy Kasten K10 z rozwiązaniem Veeam Backup & Replication™. Pojawią się one na rynku w drugiej połowie 2021 roku.

 

„Ostatnie 18 miesięcy były okresem, w którym Veam wprowadził na rynek najwięcej nowych produktów ― ponad 20, w tym Veeam V10 i V11, Veeam Backup dla Google Cloud, aktualizacje rozwiązań Veeam Backup dla platform Microsoft Azure, AWS i Microsoft Office 365 oraz wiele innych” ― powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam. „Ciągle wprowadzamy innowacje i wiemy, że klienci chcą chronić swoje dane w różnych środowiskach. Dlatego Veeam oferuje jedną platformę, która zapewnia bezpieczeństwo i łatwość odtworzenia wszystkich danych niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Jesteśmy dumni z naszego sukcesu i z tego, że jesteśmy teraz  numerem 2 na rynku, a wiemy, że to dopiero wierzchołek góry lodowej.”

 

Rozszerzone funkcje chmurowe dla platform AWS, Azure i Google Cloud

Veeam oferuje jedną platformę, która chroni zasoby i umożliwia zarządzanie nimi w środowiskach chmurowych i hybrydowych, takich jak AWS, Azure i Google Cloud. Platforma ta zapewnia mobilność w chmurze, pozwalającą na tworzenie kopii zapasowych obciążeń oraz ich odzyskiwanie i przenoszenie w każdym środowisku. Obniża to koszty ochrony obciążeń bezpośrednio w chmurze nawet 50 razy.

  • Platforma Veeam zyskuje możliwość tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w chmurze

Veeam zapewnia teraz bezpośrednią obsługę trzech głównych wielkich chmur publicznych – AWS, Azure i Google Cloud ― na jednej platformie w środowiskach hybrydowych/wielochmurowych. Dotyczy to również mobilności w chmurze, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych oraz ich przenoszenie w środowiskach lokalnych i chmurach publicznych.

  • Długoterminowe przechowywanie i archiwizacja kopii zapasowych w chmurach AWS, Azure i Google Cloud po najniższym koszcie

Veeam zapowiedział obsługę obiektowej pamięci masowej służącej do archiwizacji, ułatwiającą ochronę obciążeń w trzech największych chmurach publicznych:

  • AWS = Amazon S3 Glacier i Amazon S3 Glacier Deep Archive 
  • Azure = Azure Archive Storage 
  • Google Cloud = Archive Cloud Storage 
  • Rozszerzone wsparcie dla tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych w chmurze
  • AWS = Amazon EFS (Elastic File System)
  • Azure = Azure SQL

 

Nowości w ramach rozwiązania Veeam Backup dla Microsoft Office 365 v6: nowy Self-Service Portal oraz integracja z produktami Azure Archive i AWS S3 Glacier

  • NOWY Self-Service Portal zapewnia przedsiębiorcom i dostawcom usług większy zwrot z inwestycji dzięki zmniejszeniu obciążenia działów informatycznych umożliwiając im tym samym skupienie się na innych zadaniach. Pomaga w podziale pracy pomiędzy członków zespołu, usprawnia przetwarzanie odzyskanych danych, a ponadto umożliwia zaoszczędzenie czasu i pieniędzy podczas tworzenia własnych portali oraz zapewnia szybszy dostęp do danych o znaczeniu krytycznym. 
  • NOWA integracja rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych na platformie Office 365 z rozwiązaniami Azure Archive i AWS Amazon S3 Glacier: Od lat toczą się dyskusje o tym, ile kopii zapasowych wymaga platforma Office 365: jednej czy tylu, na ile wskazują najlepsze procedury branżowe? Dziś klienci korzystający z wersji v6 tej platformy mogą wybrać każdą z tych możliwości i szybko tworzyć dodatkowe kopie zapasowe bezpośrednio z obiektowej pamięci masowej do rozwiązań Azure Archive, Amazon S3 Glacier i Glacier Deep Archive, z różnymi okresami przechowywania. Mogą też efektywniej stosować regułę ochrony danych  3-2-1, co zwiększa niezawodność odzyskiwania danych w pakiecie Office 365.

 

Tworzenie kopii zapasowych na platformie Red Hat® Virtualization (RHV) z wykorzystaniem rozwiązania Veeam

  • W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów z kluczowych branż oraz dużych przedsiębiorstw i dostawców usług Veeam zapewni wsparcie dla naszego czwartego hiperwizora.
  • Rozwiązanie Veeam Backup & Replication zostało rozszerzone o wydajne funkcje ochrony danych dla infrastruktury hiperkonwergentnej z systemem Red Hat:
  • Rozwiązanie do nowoczesnej ochrony danych dla maszyn wirtualnych opartych na platformie Red Hat® Virtualization.
  • Uproszczone zarządzanie dzięki standardowej obsłudze w infrastrukturze sterowania Veeam.
  • Lepsze wykorzystanie pamięci masowej udostępnianej za pośrednictwem inteligentnych repozytoriów pamięci masowej Veeam.
  • Bezagentowe tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych na poziomie obrazu dla maszyn wirtualnych RHV.
  • Skuteczna ochrona danych z wykorzystaniem funkcji śledzenia zmienionych bloków (Changed Block Tracking ― CBT) w celu zwiększenia wydajności.
  • Centralizacja procesów tworzenia kopii zapasowych i zarządzania nimi na platformie RHV w repozytoriach kopii zapasowych Veeam.

 

Integracja repozytorium Veeam z platformą Kasten K10 dla Kubernetes

  • Rozszerzenie usług ochrony danych na platformie Kubernetes umożliwia przedsiębiorstwom przygotowanie się do tworzenia oprogramowania za pomocą kontenerów oraz korzystanie ze środowisk DevOps i PlatformOps.
  • Klienci zyskają zintegrowane, scentralizowane środowisko, w którym mogą przechowywać kopie zapasowe newralgicznych obciążeń platformy Kubernetes.
  • Kasten K10 może zapisywać dane w wielu repozytoriach pamięci masowej Veeam na potrzeby scentralizowanego zarządzania danymi, co obejmuje dyski twarde, dyski SSD, obiektową pamięć masową, chmurę, a nawet taśmową pamięć masową.
  • Rozszerzono opcje przechowywania kopii zapasowych platformy Kubernetes w chmurze, środowiskach lokalnych oraz niezmienialnych lokalizacjach odpornych na ataki ransomware.
  • Obciążenia przetwarzane na platformie Kasten można włączyć w proces automatycznego zarządzania cyklem życia kopii zapasowych danych, co umożliwia kompleksowe zarządzanie regułami.

 

„Prezentując nowe produkty [na konferencji VeeamON], podnosimy poprzeczkę rozwiązaniom do nowoczesnej ochrony danych, tak aby nasi klienci mogli chronić wszystkie obciążenia we wszystkich środowiskach. Veeam wciąż wyznacza standardy w branży” ― dodał Allan. „Veeam zna potrzeby klientów, co potwierdzają otrzymane przez nas opinie o wersji V11. Jestem pewien, że nowe rozwiązania, które wejdą na rynek w tym roku, również spełnią oczekiwania ponad 400 000 naszych klientów i pomogą im w transformacji cyfrowej. 

 

Wszystkie rozwiązania przedstawione na konferencji VeeamON będą ogólnie dostępne jeszcze w 2021 roku. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.veeam.com oraz VeeamON 2021.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.