Nowy Gruszczyn. Projekt z myślą o przestrzeni.
Marząc o większej wygodzie rodziny, warto wybrać przestronny dom, zamiast mieszkania. Lokale bliźniacze w I etapie inwestycji Nowy Gruszczyn wyróżniają się powierzchnią ponad 141 mkw., a także dodatkowymi atutami, jak: bardzo ustawny salon na parterze, czy aż dwie garderoby oraz duża łazienka o powierzchni 8 mkw. na piętrze. – Nasza propozycja pozwoli zaspokoić potrzeby wymagających klientów. Ciekawy projekt architektoniczny, a także lokalizacja obok Doliny Cybiny i Jeziora Swarzędzkiego cechują naszą inwestycję – mówi Katarzyna Wyszyńska, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi inwestycji Sky Investments.
W ramach podpoznańskiej inwestycji Nowy Gruszczyn, przy ulicy Katarzyńskiej powstanie zespół domów w zabudowie bliźniaczej. Aktualnie trwa realizacja I etapu projektu i będzie to łącznie 14 lokali. Docelowo w ramach osiedla dostępnych będzie 38 domów, czyli 76 lokale.
- Nasi klienci mają do wyboru trzy typy domów różniących się powierzchnią użytkową, czyli 141,08, 135,14 i 128,08 mkw. W strefie dziennej na parterze znajdzie się przestronny salon, kuchnia ze spiżarnią, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze dostępne będą trzy sypialnie, łazienka oraz dwie garderoby – informuje Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments. – Dom to najczęściej nieruchomość docelowa dla rodziny. W związku z tym, ważne, by nie zabrakło miejsca dla każdego z domowników, czemu służą aż trzy sypialnie w ramach projektu każdego lokalu. Przestrzeń na przechowywanie, w tym między innymi dwie garderoby, dodatkowo wpływa na poczucie komfortu. Ponadto całość została podzielona na dwie kondygnacje – opisuje Katarzyna Wyszyńska.
Powierzchnia ponad 100 mkw. każdego domu w Nowym Gruszczynie daje zdecydowanie więcej możliwości aranżacyjnych, niż mieszkanie, bądź apartament. W typie A (powierzchnia 141,08 mkw.) salon ma aż 42,35 mkw., nie licząc kuchni. To pozwala na swobodne wydzielenie strefy wypoczynkowej i jadalni w różnych konfiguracjach. Ponadprzeciętnie duża łazienka na piętrze, o metrażu blisko 8 mkw. to novum w projektach domów, nawet tych dla najbardziej wymagających klientów. Z kolei przed każdym lokalem znajdzie się przestrzeń na dwa miejsca postojowe, oczywiście w cenie, bez dodatkowych opłat. Przy domach będą ogrody: te najbardziej przestronne wyróżniają się powierzchnią aż 936 mkw. – Przestrzeń w domu i jego otoczeniu wpływa bezpośrednio na samopoczucie naszych mieszkańców, pozwala im się wyciszyć, czy wręcz „uciec” na długą chwilę od intensywnej codzienności. Takie prezentujemy podejście wobec naszych koncepcji projektowych w domach inwestycji Nowy Gruszczyn. W naszym projekcie klient nie znajdzie pomieszczeń, które nie wpisują się w taką ideę. Od komunikacji, przez garderobę i łazienkę, do strefy dziennej oraz nocnej, można dostrzec przestrzeń i różnicę w porównaniu do standardowego lokalu mieszkalnego. Po prostu proponujemy naszym klientom coś więcej. „To coś” sprawia, że z chęcią wybierają domy w naszej inwestycji – dodaje Katarzyna Wyszyńska.
Warto podkreślić, że połowa lokali z I etapu jest zarezerwowana ze sporym wyprzedzeniem. Budowa tej części osiedla trwa, a jej zakończenie nastąpi w 2023 roku. Propozycję firmy Sky Investments uzupełniają opcje dodatkowe, np. ogrzewanie podłogowe, a także ciekawa architektura i estetyka elewacji. Osiedle powstaje w spokojnej, niedużej miejscowości Gruszczyn w podpoznańskiej gminie Swarzędz. Lokalizacja, około 8 km od Poznania jest dobrym przykładem podmiejskiej inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.