Nowy kamery kopułkowe od Axis
Axis Communications wprowadza na rynek nowe urządzenia z serii kamer sieciowych AXIS P32. Są one łatwe w instalacji i idealnie sprawdzą się w dozorze różnorodnych miejsc, takich jak centra danych, centra logistyczne, czy sklepy detaliczne.
Nowe zmiennoogniskowe kamery kopułkowe — dostępne jako modele wewnętrzne i zewnętrzne — zapewniają znakomitą jakość obrazu. Są wyposażone w pyło- i wandaloodporne obudowy klasy IK10 oraz zabezpieczenie przed zmianą kierunku, zasłonięciem i uderzeniami. Modele AXIS P3247-LV i AXIS P3247-LVE oferują rozdzielczość 5 MP, natomiast AXIS P3248-LV i AXIS P3248-LVE — znakomity obraz w rozdzielczości 4K. Dodatkowo technologia Axis Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265 znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową bez pogarszania jakości obrazu.
Dzięki technologiom Axis Lightfinder 2.0 i Axis Forensic WDR kamery zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów w trudnych warunkach oświetleniowych lub niemal całkowitej ciemności. Technologia OptimizedIR umożliwia prowadzenie dozoru po ciemku, a funkcja przystosowywania ekspozycji do ruchu znacznie zmniejsza rozmycia obrazu powodowane przez zbliżające się lub blisko położone obiekty. Dzięki aplikacji AXIS Object Analytics kamery samodzielnie wykrywają i klasyfikują osoby oraz pojazdy. Można je również wzbogacić o analizy audio i zintegrować z urządzeniami peryferyjnymi. Ponadto, oferują rozszerzone zabezpieczenia, takie jak funkcja Axis Edge Vault, która chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza autoryzację produktów w sieci.
Najważniejsze cechy:
• Rozdzielczości 5 MP i 4K przy 30 kl./s
• Technologia Lightfinder 2.0 i przystosowywanie ekspozycji do ruchu
• Technologia Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265
• AXIS Object Analytics
• Rozszerzone funkcje zabezpieczeń

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają dyskusje nad kształtem unijnego budżetu na lata 2028–2034. Mogą być rozbieżności w kwestii Funduszu Spójności czy dopłat dla rolników
Trwają prace nad wieloletnimi unijnymi ramami finansowymi (WRF), które określą priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. W maju Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie swojego stanowiska w tej sprawie. Postulaty europarlamentarzystów mają zostać uwzględnione we wniosku Komisji Europejskiej w sprawie WRF, który zostanie opublikowany w lipcu 2025 roku. Wciąż jednak nie ma zgody miedzy państwami członkowskimi, m.in. w zakresie Funduszu Spójności czy budżetu na rolnictwo.
Konsument
35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania nawet na kredyt. Pomóc może wsparcie budownictwa społecznego i uwolnienie gruntów pod zabudowę

W Polsce co roku oddaje się do użytku ok. 200 tys. mieszkań, co oznacza, że w ciągu dekady teoretycznie potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa mogłyby zostać zaspokojone. Jednak większość lokali budują deweloperzy na sprzedaż, a 35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup nawet za pomocą kredytu. Jednocześnie ta grupa zarabia za dużo, by korzystać z mieszkania socjalnego i komunalnego. Zdaniem prof. Bartłomieja Marony z UEK zmniejszeniu skali problemu zaradzić może wyłącznie większa skala budownictwa społecznego zamiast wspierania kolejnymi programami zaciągania kredytów.
Problemy społeczne
Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.