Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics już działa
Największy polski operator logistyczny, Rohlig Suus Logistics, uruchomił nowy magazyn w Bydgoszczy, zwiększając tym samym dwukrotnie swoje dotychczasowe możliwości operacyjne w regionie. Nowy magazyn zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem środowiska zajmuje 15 tys. mkw. i będzie służył m.in. do obsługi drobnicy krajowej i całopojazdowej, a także logistyki kontraktowej i e-commerce.
Magazyn przyszłości
Nowy magazyn Rohlig Suus Logistics przy ul. Wojska Polskiego 66 w Bydgoszczy składa się z trzech modułów: części logistycznej, terminala przeładunkowego oraz rozbudowanej przestrzeni administracyjnej, zajmującej 950 mkw. Magazyn o powierzchni 15 tys. mkw. powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, jest przyjazny dla pracowników i środowiska naturalnego. W obiekcie znajduje się m.in. instalacja fotowoltaiczna, gniazda do ładowania elektrycznych samochodów osobowych, oświetlenie LED z inteligentnym systemem sterowania (DALI), a także sieć świetlików dachowych. Dodatkowo, w magazynie zamontowano system monitorowania ugięcia dachu oraz elewację odbijającą promienie słoneczne.
Bydgoszcz miastem inwestycji
Bydgoszcz od kilku lat jest postrzegana na arenie międzynarodowej jako miejsce przyjazne inwestycjom. W tym roku po raz kolejny stolica województwa kujawsko-pomorskiego znalazła się na tzw. krótkiej liście w kategorii najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce w konkursie CEE Business Services Awards 2022[1]. Co więcej, miasto jest zlokalizowane w atrakcyjnym punkcie komunikacyjnym, z rozbudowanymi drogami, łączącymi miasto zarówno z portami w Gdańsku i Gdyni, jak również z dużymi ośrodkami biznesowymi, jak Warszawa czy Berlin. Potencjał miasta dostrzega również Rohlig Suus Logistics, który od 20 lat działa w regionie.
W Bydgoszczy firma stawia przede wszystkim na logistykę kontraktową, transport drobnicowy oraz całopojazdowy (krajowy i międzynarodowy), a także obsługę przesyłek niestandardowych dla e-commerce. Nowy magazyn będzie obsługiwał firmy m.in. z branży elektronicznej i tworzyw sztucznych, ale jest otwarty na współpracę z rosnącymi w regionie przedsiębiorstwami z branży agro, budowlanej czy meblarskiej.
Office of The Future
Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics w Bydgoszczy to także zaaranżowana według najnowszego standardu operatora logistycznego przestrzeń administracyjna. Firma dużo uwagi poświęca ergonomii pracy i dostosowaniu przestrzeni do realnych potrzeb pracowników. Dzięki temu nie tylko zapewnia kadrze bardziej komfortowe warunki, ale również przyczynia się do usprawnienia funkcjonowania całego oddziału.
[1] CEE Business Services Awards to doroczny konkurs organizowany przez European Business Services Association, w którym międzynarodowe jury wybiera najlepsze organizacje, osobistości i wydarzenia z branży BPO/SSC. Specjalne wyróżnienia przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie rozwoju i promocji sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.