Komunikaty PR

Nowy najemca Panattoni Park Poznań IX – Rhenus Logistics S.A. zajmie 18 000 mkw

2020-08-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, rozpoczyna budowę nowego obiektu dystrybucyjnego w ramach Panattoni Park Poznań IX. Firma Rhenus Logistics S.A. należąca do Grupy Rhenus zajmie w nim 18 000 m kw. Obiekt będzie gotowy do użytku w czerwcu przyszłego roku.

Nowoczesne magazyny w strategicznej lokalizacji. Rynek magazynowo-logistyczny w Wielkopolsce jest piątym, największym w kraju. Wynika to zarówno z ogromnego potencjału ekonomicznego regionu – Wielkopolska była zawsze jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo obszarów w Polsce – jak i bliskości zachodniej granicy: „Poznań leży w połowie drogi między Warszawą a Berlinem. Jednocześnie, jako ośrodek akademicki, ma atrakcyjny dostęp do wysokiej liczby wykwalifikowanych pracowników oraz absolwentów. To wszystko, wraz ze świetnym skomunikowaniem miasta powoduje, że magazyny w tym regionie cieszą się ogromnym zainteresowaniem najemców” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Panattoni Park Poznań IX to kolejne centrum dystrybucyjne dewelopera, które powiększa wielkopolski portfel o 80 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Obejmuje dwa obiekty, z których jeden – o powierzchni 39 400 m kw. - jest już ukończony i niemal w całości wynajęty. Drugi jest w trakcie budowy. Będzie miał blisko 41 000 m kw., z czego 18 000 m kw. (w tym 987 m kw. biura) zajmie Rhenus Logistics S.A. Firma świadczy kompleksowe rozwiązania z zakresu logistyki kontraktowej, transportu drogowego, morskiego i lotniczego. W obszarze rozwiązań magazynowych w Polsce, Rhenus specjalizuje się w obsłudze logistycznej kanału e-commerce w ramach projektów dedykowanych, a także projektów typu "multi-user.'

To już kolejny przykład współpracy Rhenus z Panattoni. „Decyzja o nowej lokalizacji w Poznaniu podyktowana była dynamicznym rozwojem naszej spółki. Z jednej strony umożliwi nam zarówno obsługę klientów krajowych, jak i sprawną dystrybucję na rynki europejskie. Z drugiej, o czym się przekonaliśmy, deweloper jest gwarantem tego, że zastosowane w obiekcie rozwiązania będą przyjazne środowisku i zatrudnionym tam pracownikom” – mówi Sławomir Kossakowski, Członek Zarządu Rhenus Logistics S.A. Jednym z niestandardowych rozwiązań będzie podwyższenie przez dewelopera wysokości hali do 11,5 m. Obiekt przystosowany będzie także do przeładunków typu cross-dock oraz spełni wszystkie wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie „Very Good”.

Komunikacyjny bonus. Panattoni Park Poznań IX leży w podpoznańskim Tarnowie Podgórnym, tuż przy węźle drogi krajowej nr 92 oraz Zachodniej Obwodnicy Poznania, będącej częścią trasy ekspresowej S11. Blisko stąd jest także do węzła autostrady A2 - Poznań Zachód. Taka lokalizacja stwarza doskonałą okazję nie tylko do działalności krajowej, ale i międzynarodowej. Autostrada A2 jest strategiczną drogą łączącą Poznań z dwoma najważniejszymi ośrodkami logistycznymi – Łodzią i Warszawą – a jednocześnie zapewnia bezpośrednie połączenie z Berlinem i Europą Zachodnią. Poznań ma również dobre połączenie z Wrocławiem dzięki krajowej drodze S5. Kolejnymi ważnymi czynnikami są liczne połączenia kolejowe oraz międzynarodowe lotnisko Poznań-Ławica.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.