Nowy oddział DACHSER w Finlandii już działa
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
DACHSER niedawno rozpoczął działalność w nowym terminalu logistycznym w Finlandii. Otwierając swój pierwszy obiekt cross-dock w Kerava w regionie Helsinek, dostawca usług logistycznych rozszerza usługi na rynku fińskim.
We wrześniu br. działalność rozpoczął nowy oddział DACHSER w Finlandii, który może pochwalić się terminalem tranzytowym o powierzchni 4000 mkw. i około 600 mkw. biur. DACHSER Finland wykorzystuje nowy terminal do obsługi importu i eksportu oraz dystrybucji w całym regionie Helsinek. Wiele fińskich firm ma swoje siedziby w największej konurbacji w kraju. Nowa filia znajduje się blisko autostrady E75, portu morskiego Vuosaari i lotniska, dzięki czemu ma dobre połączenia komunikacyjne.
- Nasze nowe możliwości magazynowe wraz z organizacją transportu short distance pozwalają dostarczać naszym klientom w Finlandii wysokiej jakości standardy firmy DACHSER. Jednocześnie obiekt jest doskonale zlokalizowany, aby połączyć kraj z wydajną europejską siecią transportu drogowego DACHSER - mówi Tuomas Leimio, Managing Director, European Logistics, DACHSER Finland Oy.
Nieprzerwany łańcuch dostaw
W Finlandii, podobnie jak w innych krajach, pandemia koronawirusa wzmocniła zainteresowanie publiczne sektorem logistycznym. - Kryzys dał nam możliwość podkreślenia, jak niezawodne są nasze usługi i pokazania, że pomagamy utrzymać bezpieczeństwo dostaw Finlandii - kontynuuje Leimio. - Dzięki bliskiej współpracy z naszymi kolegami na całym świecie, od samego początku wiedzieliśmy, jaki wpływ kryzys może mieć na łańcuchy dostaw. To przyniosło korzyści nam i naszym klientom tutaj w Finlandii, ponieważ byliśmy w stanie szybko dostosować się do nowych wyzwań i utrzymać stabilność naszej działalności przez cały czas – dodaje.
DACHSER Finland Oy powstała w 2014 roku jako spółka joint venture DACHSER i ACE Logistics Group. ACE Logistics Group z siedzibą w Tallinie w Estonii posiada 50% udziałów w spółce joint venture i jest wieloletnim partnerem sieciowym DACHSER w logistyce drogowej w regionie bałtyckim.
Ponadto DACHSER Air & Sea Logistics ma cztery lokalizacje w Finlandii.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.