Nowy raport zrównoważonego rozwoju Kinnarps już dostępny
Kinnarps Polska
ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa
aleksandra.krawsz|kinnarps.pl| |aleksandra.krawsz|kinnarps.pl
+48 22 314 64 70
www.kinnarps.pl
Grupa Kinnarps AB jest jednym z wiodących europejskich dostawców rozwiązań wyposażenia wnętrz dla biur, szkół i placówek służby zdrowia. Kinnarps dostarcza kompleksowe rozwiązania wnętrzarskie i pomaga swoim klientom tworzyć zrównoważone i przygotowane na wyzwania przyszłości środowiska pracy, korzystając z portfolio produktów marek własnych i usług oraz asortymentu uzupełniającego. Podsumowanie działań Kinnarps w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz realizacji celów długo- i krótkoterminowych jest przedstawiane co roku w raporcie „The Better Effect”. Najnowsza publikacja, obejmująca okres od 1.09 2020 do 31.08 2021, jest już dostępna.
Wkład w zrównoważony rozwój to jedna z naszych najważniejszych korzyści, które Kinnarps oferuje swoim klientom. W szerszej perspektywie oznacza wykorzystanie zasobów w efektywny i przyjazny dla środowiska sposób, promowanie dobrego samopoczucia pracowników i pomoc klientom w osiągnięciu tego samego rezultatu. W Kinnarps zrównoważony rozwój jest postrzegany z trzech perspektyw: przestrzeni, rozwoju pracowników oraz inwestycji. Podejście Kinnarps cechuje stała praca nad poprawą wpływu firmy na klimat oraz tworzeniem ponadczasowych wnętrz, które sprzyjają zdrowiu, dobremu samopoczuciu oraz osiągnięciu pełni potencjału zawodowego swoich użytkowników.
W najnowszym Raporcie zrównoważonego rozwoju Kinnarps koncentruje się na sześciu kluczowych obszarach, w których firma uzyskuje trwałe efekty, dzięki współpracy ze swoimi klientami i dostawcami. Publikacja „The Better Effect Report” obejmuje takie zagadnienia, jak: surowce i zasoby, klimat, czyste materiały, odpowiedzialność społeczna, zamknięty obieg produkcji i ergonomia. W każdej z wymienionych kategorii zostały określone także cele w perspektywie 2030 r. w odniesieniu do 17 globalnych celów zrównoważonego rozwoju ONZ.
Zrównoważony rozwój w liczbach – fragment raportu
95% drewna z certyfikatem FSC®
95% stosowanych przez nas surowców drzewnych posiada certyfikat FSC® lub PEFC. Są one gwarancją odpowiedzialnego zarządzania gospodarką leśną z poszanowaniem aspektów społecznych i środowiskowych.
83% wykorzystania zasobów tekstyliów
Resztki tkanin z produkcji mebli tapicerowanych w Skillingaryd w Szwecji są ponownie wykorzystywane w naszym materiale Re:fill, który jest używany na przykład w produktach dźwiękochłonnych ściankach Prim i panelach Oktav lub wysyłany do recyklingu.
270 kg zaoszczędzonych opakowań
Zamiast opakowań jednorazowych stosujemy koce wielokrotnego użytku, które chronią nasze produkty podczas transportu. Oszczędza to 270 kg opakowań na każdy kontener dostawczy, a także daje możliwość załadowania o 50% więcej niż wynosi średnia w branży, co minimalizuje ilość transportów.
Z nowym Raportem zrównoważonego rozwoju Kinnarps można zapoznać się na stronie https://www.kinnarps.pl/o-kinnarps/srodowisko/#report

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.