Komunikaty PR

Nowy wiceprezes w Commvault

2020-01-07  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Firma Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformował o mianowaniu Marco Fanizziego na stanowisko wiceprezesa w regionie EMEA. Nominacja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Fanizzi będzie realizować zadania związane z ekspansją przedsiębiorstwa na ponad 70 rynkach obejmujących Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

 

Fanizzi ma ponad 30 lat doświadczenia w branży zarządzania danymi w przedsiębiorstwie. Pracował w różnych regionach geograficznych i sektorach. Zajmował wiele stanowisk kierowniczych wysokiego szczebla w firmie Dell Technologies, gdzie ostatnio był wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym na Włochy. Pełnił też funkcje kierownicze w dziale sprzedaży firmy Veritas/Symantic, gdzie zwiększał sprzedaż poprzez zaangażowanie partnerów handlowych i klientów.

 

„Jestem przekonany, że Marco wykorzysta swoje ogromne doświadczenie, zwłaszcza w sektorze finansowym i sektorze przedsiębiorstw w całej Europie, aby jeszcze bardziej przyspieszyć ekspansję firmy Commvault w regionie EMEA. Naszym celem jest upraszczanie procesów, wprowadzanie innowacji i efektywne zarządzanie realizacją zadań. Z tak znakomitym globalnym zespołem dyrektorów na pewno nam się to uda. Marco już realizuje ten cel, koncentrując się na potrzebach naszych partnerów i klientów. Wiem, że będzie to kontynuować” ― powiedział Riccardo Di Blasio, dyrektor ds. przychodów w firmie Commvault.

 

Powołanie zbiega się z powołaniem Callum Eade na wiceprezesa APJ. Eade dołącza do firmy z dużym doświadczeniem w zakresie sprzedaży i rozwoju biznesu. Będzie odpowiedzialny za napędzanie wzrostu na różnych rynkach Commvault w regionie APJ.

 

Nominacja ma związek z powiększeniem zespołu Commvault odpowiedzialnego za wprowadzanie na rynek nowych produktów oraz intensyfikacją działań na rzecz realizacji strategicznej wizji zorientowanej na innowacje i globalny wzrost. Pod kierownictwem Riccardo Di Blasio, powołano byłego dyrektora EMC Davida Boyle, na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży na region obu Ameryk. Firma powołała też byłego kierownika wyższego szczebla w firmie MWare Mercera Rowe  jako osobę odpowiedzialną za ogólnoświatową strategię kanałów sprzedaży.

 

Jednocześnie Commvault stworzył podstawy swojej wizji przyszłości opartej na chmurze. Przejął firmę Hedvig wyspecjalizowaną w pamięciach masowych definiowanych programowo i utworzył dział Metallic, który oferuje rozwiązania typu SaaS do zarządzania danymi i ich ochrony.

 

„Commvault jest liderem rynku uznanym przez niezależnych analityków nie tylko w obszarze technologii. Kierownictwo firmy tworzy nowy rynek rozwiązań, które umożliwiają bezproblemową integrację pamięci masowych i procesów zarządzania danymi. To odważna, pionierska inicjatywa ważna dla każdego producenta dla rynku. Musimy postarać się, aby wszyscy użytkownicy naszych rozwiązań w regionie EMEA o niej wiedzieli. Dlatego najważniejsze jest dla mnie spędzanie czasu z naszymi pracownikami, klientami i partnerami. Chcę wiedzieć, czego potrzebują i oczekują, tak byśmy mogli zaoferować im najlepsze procedury nowej generacji dotyczące zapewniania korzyści na podstawie danych” ― powiedział Marco Fanizzi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Witowski
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.