NZXT N7 Z490 - elegancki minimalizm i najnowsze technologie
Płyta główna NZXT N7 Z490 ma sprawdzić się jako podstawa wydajnego PC do gier. Producent postawił na elegancki design, najnowsze technologie łączności bezprzewodowej i metalową osłonę dostępną w kolorach czarnym i białym.
NZXT N7 Z490 to płyta główna oparta na najnowszym chipsecie Intela - Z490. Obsługuje on procesory Intel Core 10. generacji i pozwala na podkręcanie odblokowanych jednostek. Wydajnemu CPU może towarzyszyć do 128 GB pamięci RAM o częstotliwości do 4266 MHz oraz do dwóch kart graficznych Radeon dzięki wsparciu dla CrossfireX. Precyzyjne dostrojenie sprzętu, dostosowanie podświetlenia RGB czy krzywych wentylatorów umożliwia autorska aplikacja NZXT CAM.
Powstała we współpracy z firmą ASRock płyta NZXT N7 Z490 oferuje dziesięciofazową sekcję zasilania procesora w układzie 8+2 DrMOS oraz najnowsze standardy łączności bezprzewodowej - WiFi 6 (ax) i Bluetooth 5.1. Entuzjaści znajdą też dwa sloty na dyski SSD typu M.2 i układ dźwiękowy ALC1220 z kondensatorami Nichicon Fine Gold. Komputerowi tunerzy mają do dyspozycji trzy złącza ARGB LED, gniazdo do zasilania pomp i zestaw do podłączenia sześciu śmigieł.
Płyta główna NZXT N7 Z490 obsługuje do piętnastu portów USB, z których trzy są w wersji 3.2 Gen 2 o przepustowości 10 Gbps. Dwa z nich wyprowadzono na tylnym panelu (w tym USB-C), jeden zaś można podpiąć pod frontowy panel kompatybilnej obudowy. Zestaw portów I/O jest chroniony przez metalową osłonę, co powinno ułatwiać instalację komponentu w obudowie.
Zainteresowani nowością NZXT nie będą długo czekać. Płyta główna NZXT N7 Z490 powinna trafić do sprzedaży pod koniec października w cenie około 900 zł. Użytkownicy mogą wybierać spośród dwóch wersji kolorystycznych - białej i czarnej.
Dane techniczne:
- model: N7 Z490
- format: ATX
- wymiary (W x S x G): 305 x 244 x 43 mm
- układ logiki: Intel Z490
- podstawka: LGA1200
- kompatybilne procesory: Intel Core 10. generacji (14 nm)
- pamięć RAM: do 128 GB DDR4-4266 MHz (O.C. XMP)
- pamięć masowa:
- 2 x M.2 typu 2242/2260/2280
- 4 x SATA 6Gbps
- łączność:
- WiFi 6 (802.11ax): Intel AX200
- Bluetooth 5.1
- LAN 2,5 Gbps: Realtek RTL8125BG
- audio: Realtek ALC1220 z kondensatorami Nichicon Fine Gold, 32-bit/192 kHz DAC
- sloty rozszerzeń:
- 2 x PCI-E 3.0 x 16
- 3 x PCI-E 3.0 x1
- wyjścia wideo:
- HDMI 1.4b
- obsługa multi-GPU:
- AMD 2-way CrossfireX
- możliwość podłączenia do 7 wentylatorów (w tym złącze pompy wody)

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.