Komunikaty PR

„O czym śnią roboty?” Ruszył konkurs na niestandardowe wykorzystanie robotów

2023-12-05  |  01:00
Biuro prasowe

Skriware, polski edtech o globalnym zasięgu ogłosił konkurs dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którego celem jest inspirowanie uczniów do rozwijania kompetencji przyszłości. Aby wziąć w nim udział, należy przesłać zgłoszenie do 22 grudnia br. a następnie stworzyć projekt, przetestować go oraz udostępnić wraz z materiałami dokumentującymi pracę do 30 kwietnia 2024 r. Uczestnicy konkursu mogą już dzisiaj o 19.00 wziąć udział w webinarze „O czym śnią roboty”, podczas którego odkryją niekonwencjonalne zastosowania edukacyjnych robotów i druku 3D.

 

Zadaniem uczniów i ich mentorów będzie udzielenie odpowiedzi na tytułowe pytanie poprzez realizację projektu, który obejmie:

1. ocenę możliwości robotów edukacyjnych,

2. przeprowadzenie burzy mózgów i odkrycie nietypowych umiejętności szkolnego robota edukacyjnego,

3. zaproponowanie elementu, którym można wzbogacić robota, aby zwiększyć liczbę jego zastosowań,

4. stworzenie modelu tego elementu, a następnie jego wydrukowanie na drukarce 3D,

5. przeprowadzenie testów udoskonalonego robota.

 

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać podstawowe informacje na temat zespołu – nazwę szkoły i drużyny, poziom edukacyjny oraz imiona i nazwiska uczestników. Każdy zespół może składać się z 1-2 nauczycieli oraz 2-5 uczniów. Co istotne, szkoła może zgłosić dowolną liczbę drużyn.

Szczegółowe informacje na temat harmonogramu prac i pomysłu na projekt zespoły powinny przesłać do 12 stycznia 2024 r.

 

W skład pracy konkursowej wchodzi stworzony przez zespoły model 3D w formacie .stl, prezentacja multimedialna dokumentująca pracę nad projektem oraz notatka Nauczyciela - Mentora uwzględniającą jego perspektywę.

 

Konkurs „O czym śnią roboty” jest przeznaczony dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (z podziałem na kategorie wiekowe dla klas: 1-3, 4-6, 7-8 i szkół ponadpodstawowych). Co istotne, uczestnicy mogą korzystać ze wszystkich robotów edukacyjnych dostępnych na rynku – SkriBotów, Photonów, Korbo, Dashe’ów, mBotów, Abloxów, Codey Rocky’ów, LEGO, Ozobotów, BlueBotów i innych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: SkriBoty, zestawy SkriController, klocki SkriKit, tablety i dostępy do pakietów edukacyjnych na Skriware Academy.

 

 

- Serdecznie zachęcam do udziału w konkursie „O czym śnią roboty?”, który pozwoli uczniom i nauczycielom puścić wodze fantazji oraz wejść w role odkrywców, kreujących, tworzących, a następnie wspólnie testujących innowacyjne rozwiązania. Jestem przekonany, że udział w konkursie zachęci dzieci do zdobywania kompetencji przyszłości i zainspiruje kadrę pedagogiczną do wykorzystania potencjału tkwiącego w sprzęcie zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości – mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware.

 

Konkurs został podzielony na etapy, a dodatkowym wsparciem w realizacji projektów jest towarzyszący mu cykl webinarów. Dzisiaj o godz. 19.00 Krzysztof Kaszuba oraz Weronika Rutkowska wraz z uczniami zaprezentują niestandardowe sposoby wykorzystania robotów edukacyjnych i pokażą, jak druk 3D może pomóc w wydobyciu ich potencjału podczas webinaru zatytułowanego „O czym śnią roboty?”. Kolejne spotkania odbędą się 13 grudnia o godz. 19.00 („Modelowanie 3D – jak ugryźć projekt?”) i 17 grudnia o godz. 19.00 – „Zaprezentuj się! Czyli o różnych formach prezentacji”).

 

Szczegóły dotyczące konkursu, regulaminu oraz webinarów znajdują się na stronie: https://landings.skriware.com/pl-pl/pl/konkurs-skriware-2023-2024.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.