Komunikaty PR

O roli studiów i zawodach przyszłości - nowe wykłady na platformie AZiR.edu.pl

2020-11-05  |  14:40
Biuro prasowe

Same studia nic nie dają – mówi Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl). Według niego, studia mogą zapewnić jedynie podstawę do tego, aby się rozwijać, ale o sukcesie zawodowym decyduje nasz wkład własny. Natomiast Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska, zaznacza, że w kontekście zawodów przyszłości bardzo atrakcyjna jest obecnie informatyka i pokrewne kierunki studiów, ze względu na ogromne tempo rozwoju technologii informatycznych.

Na platformie edukacyjnej azir.edu.pl regularnie zamieszczane są nowe filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Nagrane specjalnie dla Akademii kilkuminutowe filmy można oglądać bezpłatnie.

Studia same nic nie dają. Jeżeli nie dam od siebie tego, co maksymalnie powinienem dać, to studia mogą być tylko przygodą, bardzo nudną i uciążliwą przez wiele lat. Mówię to z perspektywy absolwenta Politechniki Śląskiej, ale też z perspektywy 20 lat pracy jako nauczyciel akademicki – podkreśla Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services (spółki, która wdrożyła w Polsce system poboru opłat drogowych viaTOLL). Dodaje, że studia zapewniły mu przede wszystkim solidne podstawy, ale jednocześnie nie ograniczają go zawodowo, umożliwiając sprawdzanie swoich kompetencji również w obszarach niezwiązanych z ukończonym kierunkiem. Co zrobić, żeby lata studiów nie były czasem straconym? Od czego warto zacząć drogę zawodową? Odpowiedzi na te pytania udziela Marek Cywiński w wypowiedzi dla AZiR: https://azir.edu.pl/wyklad/same-studia-nic-nie-daja/

Z kolei o dobrych perspektywach dla informatyków opowiada na platformie azir.edu.pl Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. – Studiowałem informatykę na Politechnice Warszawskiej, natomiast już na początku mojej kariery czułem, że sama informatyka jako taka może nie być wystarczająca w tak szybko zmieniającym się świecie – zaznacza. W związku z tym zdecydował się ukierunkować swoją zawodową drogę w stronę zarządzania systemami i projektami związanymi z nowoczesnymi technologiami.

Ryszard Hordyński wyjaśnia, że technologie informatyczne będą się rozwijać w ogromnym tempie. W związku z tym wszelkie kierunki studiów związane z informatyką oraz kierunki pokrewne są bardzo atrakcyjne. – Już dzisiaj wiadomo, że w Polsce brakuje kilkudziesięciu tysięcy informatyków. Na całym świecie te liczby idą wręcz w miliony – podkreśla dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska. Dodaje również, że w rozwoju zawodowym informatyka, oprócz miłości do matematyki, kluczowe są: chęć ciągłego uczenia się, skrupulatność i pracowitość. Przydają się także kreatywność oraz umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Ostrzega także, że praca informatyka wymaga cierpliwości, na którą nie każdy jest w stanie się zdobyć. Z jego wypowiedzi dla Akademii i Zarządzania i Rozwoju można się dowiedzieć również, dla kogo są studia informatyczne i z jakimi kierunkami warto łączyć informatykę: https://azir.edu.pl/wyklad/chec-uczenia-sie-skrupulatnosc-i-pracowitosc-to-podstawy-w-informatyce/.

Cyfrowa forma Akademii gwarantuje możliwość korzystania z jej zasobów wszystkim osobom z dostępem do Internetu, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której uczęszczają.

Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska. Patronat medialny nad platformą objęły: dziennik Polska The Times, Agencja Informacyjna oraz portale: NaszeMiasto.pl, NaszaHistoria.pl, RaportCSR.pl, podlasie24.pl.

Więcej informacji na azir.edu.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja TOP5 umiejętności przyszłości. Co nas wyróżni na rynku pracy? Biuro prasowe
2024-07-30 | 14:21

TOP5 umiejętności przyszłości. Co nas wyróżni na rynku pracy?

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie. To dla pracodawców wyzwanie dostosowania programów szkoleniowych do dynamicznie zmieniających się wymagań rynku pracy.
Edukacja Druga edycja eduSensus Education Awards 2024
2024-07-10 | 09:40

Druga edycja eduSensus Education Awards 2024

Od 9 maja można nadsyłać zgłoszenia, doceniając najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, dyrektorów, pedagogów oraz szkoły, które w wyjątkowy
Edukacja „W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM
2024-07-08 | 14:00

„W kinie doświadczaj, nie nagrywaj!” Edukacyjny projekt marki Motorola i NAM

Warszawa, 8 lipca 2024 r.: Wystartował edukacyjny projekt realizowany przez New Age Media dla marki Motorola w kinach sieci Cinema City. W ramach projektu, na 377 ekranach w 41 obiektach kinowych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.