AkzoNobel wdraża projekty solarne w Chinach
AkzoNobel finalizuje w Chinach dwa duże projekty instalacji około 8000 paneli fotowoltaicznych, które pomogą firmie przyspieszyć realizację wyznaczonego celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o połowę do 2030 roku.
Instalacja paneli w dwóch fabrykach farb dekoracyjnych – ponad 5000 w zakładzie w Szanghaju i prawie 3000 w Kantonie – jest ważnym krokiem w realizacji planów firmy dotyczących prowadzenia produkcji w jeszcze bardziej ekologicznej formule.
– Zwiększanie ilości wykorzystywanej przez nas energii odnawialnej jest kluczową częścią naszego programu People. Planet. Paint. skupionego wokół zrównoważonego i odpowiedzialnego społecznie biznesu – wyjaśnia Wijnand Bruinsma, Program Manager ds. zrównoważonego rozwoju w AkzoNobel. – Nowe instalacje będą stanowić istotny wkład w nasze dotychczasowe osiągnięcia w tym zakresie w Chinach i pomogą nam w realizacji ogólnego celu firmy, jakim jest przejście na wykorzystanie 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 2030 roku.
Nowe instalacje fotowoltaiczne staną się podstawowym źródłem energii w każdej lokalizacji. Inwestycje są już prawie ukończone i docelowo będą wytwarzać około 1,66 mln KWh w Szanghaju oraz 1 mln KWh w Kantonie.
– Cieszymy się z pomyślnej realizacji tych dwóch projektów – mówi Mark Kwok, Dyrektor łu AkzoNobel Decorative Paints w Chinach/Azji Północnej. – Zrównoważony rozwój jest podstawą wszystkiego, co robimy. Stale dążymy więc nie tylko do zmniejszenia wpływu naszych zakładów na środowisko, ale też zaspokajania potrzeb ekologicznych naszych lokalnych klientów i całych społeczności.
Kwok dodaje, że istnieją również plany zainstalowania większej liczby paneli słonecznych w zakładach AkzoNobel produkujących farby dekoracyjne w Changzhou, Langfang i Chengdu. – Dzięki zainstalowaniu dodatkowych paneli w Chinach będziemy w stanie zmniejszyć zużycie energii w całym procesie produkcyjnym – mówi.
Na koniec 2020 r. udział energii ze źródeł odnawialnych w całkowitym zużyciu energii elektrycznej przez AkzoNobel wyniósł 40%, przy czym 34 lokalizacje i 12 krajów korzysta już w 100% z energii ze źródeł odnawialnych.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.