Komunikaty PR

Czy usługi sprzątania mogą być w pełni ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne?

2022-05-12  |  14:10
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro Prasowe
GISPartner S.A.

Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl

Usługi czystościowo-porządkowe, choć pozornie nieskomplikowane, wymagają dzisiaj specjalistycznej wiedzy, sprawdzonych środków i technologii oraz wsparcia urządzeń mechanicznych. Czy równocześnie mogą być ekologiczne i ekonomiczne? Czy outsourcer świadczący tego typu prace może efektywnie wpływać na oszczędności u swoich klientów i reagować na jego potrzeby? Odpowiedź jest jednak – tak.

Utrzymanie czystości to usługi które są najczęściej powierzane profesjonalnym firmom. I choć sprzątanie zaliczane jest do usług nieskomplikowanych, to wymaga specjalistycznej wiedzy, odpowiednio przeszkolonej kadry i profesjonalnych urządzeń, szczególnie wtedy, gdy mają być realizowane z troską o środowisko naturalne.

Ekologicznie i ekonomicznie w procesach cleaningowych

Zrównoważony rozwój, Europejski Zielony Ład, dyrektywy Unii Europejskiej czy polityka ESG przedsiębiorstw wymusza na firmach świadczących usługi porządkowo-czystościowe stosowanie środków i rozwiązań ekologicznych, ekonomicznych a zarazem skutecznych. Usługi związane z utrzymaniem czystości są dziś bowiem złożonymi, wieloetapowymi i dobrze sparametryzowanymi procesami, na których sukces wpływa wiele czynników. Wiodącym z nich jest człowiek – wyszkolony i kompetentny, kolejnym jest odpowiedni sprzęt i zastosowane w sprzątaniu technologie, ostatnim kompleksowość i mobilność pozwalająca na efektywne realizowanie zleceń w krótkim czasie. Wszystkie te elementy sprawiają, że usługi porządkowe są zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne.

Corocznie, cyklicznie szkolimy nasz personel. W tym roku uruchamiamy również własne centra szkoleniowe we Wrocławiu i Dąbrowie Górniczej. Nasi pracownicy uzyskują wiedzę na temat stosowania odpowiednich środków czyszczących. Wiedzą co stosować w jakich stężeniach, aby chronić powierzchnie oraz uczą się obsługi najnowocześniejszych maszyn czyszczących. Obsługujemy 18,5 mln m2 powierzchni, pracujemy z 30 000 pracowników. Wiemy jak działać w interesie klienta, a on widzi jakie otrzymuje wymierne oszczędności, wynikające z tej współpracy. Usługa sprzątania to dziś serwis „szyty na miarę”. Dostosowanie środków i narzędzi do specyfiki obiektu i wymagań klienta jest czynnikiem niezwykle istotnym. Są one bowiem znaczące i jako element składowy kosztów oraz opłat eksploatacyjnych istotnie wpływają na koszty utrzymania mówi Grzegorz Smereka, Wiceprezes Zarządu Impel System Sp. z o.o.

Ekologia w usługach cleaningowych to przede wszystkim stosowanie produktów oznaczonych odpowiednimi certyfikatami i mających neutralny wpływ na środowisko naturalne. To również wiedza i umiejętności– z zakresu dostosowywania środków czyszczących do odpowiednich powierzchni, oraz wykorzystywanie urządzeń o minimalnym zużyciu wody i energii, produkujących minimalne ilości ścieków.

Mierzalne oszczędności

To właśnie rosnące koszty utrzymania obiektów wymuszają na podmiotach oferujących usługi sprzątania poszukiwanie rozwiązań proekologicznych. Nieekonomiczne, zużywające nawet do 400 l wody automaty są dziś zastępowane przez urządzenia które w tym samym cyklu zadowolą się tylko 75 l wody. Środki chemiczne zastępowane są m.in. ozonowaną wodą, naturalną substancją o silnych właściwościach odkażających. Mierzalne oszczędności to nawet kilkadziesiąt ton ścieków w cyklu miesięcznym czy całkowita eliminacja środków chemicznych.

Trendy proekologiczne widoczne są także w postawach społecznych. Zgodnie z raportami (za rok 2020) Ministerstwa Klimatu i Środowiska aż 90% wskazań dotyczy ograniczenia zużycia wody, a 82% ankietowanych wskazuje, że wybiorą rozwiązanie ekologiczne nawet w sytuacji, gdy oznacza to wzrost kosztów. Rośnie także świadomość Polaków w zakresie oszczędzania energii i problemu odpadów – 95% deklaruje, że podejmie kroki w ich redukcji w swoich gospodarstwach domowych, a 50% realnie dostrzega problem ich powstawania.

Więcej informacji na temat oferowanych przez Grupę Impel usług związanych z utrzymaniem czystości znaleźć można na www.impel.pl oraz na blogu Impel.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GISPartner S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.