Komunikaty PR

Dan Cake posadził 4000 drzew

2022-05-05  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.67 MB )

Firma Dan Cake Polonia - czołowy producent wyrobów piekarniczych i cukierniczych w Polsce - wraz z Nadleśnictwem Chrzanów - jednostką Lasów Państwowych - zorganizowała w minioną sobotę wielką akcję sadzenia drzew. Posadzili je, pod czujnym okiem leśników z Nadleśnictwa Chrzanów, m. in. pracownicy firmy wraz z rodzinami, pracownicy Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, a także dzieci z klubów sportowych i organizacji wspieranych przez firmę.

Inicjatywa jest efektem współpracy nawiązanej z Nadleśnictwem Chrzanów, a jej trzon stanowiło wewnętrzne wyzwanie sportowe, realizowane z udziałem pracowników firmy Dan Cake. „Odjechane Wyzwanie”, odbywające się w ramach firmowego projektu CSR „Robimy Klimat”, polegało na dojeżdżaniu do pracy rowerem oraz organizowaniu treningów biegowych. Każdy przebiegnięty lub przejechany przez pracowników firmy kilometr, zliczany przez dedykowaną projektowi aplikację, stanowił ekwiwalent jednej sadzonki drzewa, którą zapewniło Nadleśnictwo Chrzanów. Tym samym udało się uzbierać aż 4000 sadzonek, które zostały posadzone w sobotę 30 kwietnia w lesie w Wygiełzowie.  

– Działania proekologiczne to jeden z kluczowych filarów naszego projektu CSR „Robimy Klimat”, w ramach którego m. in. założyliśmy na terenie naszego zakładu produkcyjnego miejską pasiekę i łąkę kwietną, a także stworzyliśmy na ścianie jednej z chrzanowskich kamienic antysmogowy mural, który dzięki wykorzystaniu technologii farb fotokatalitycznych usuwa zanieczyszczenia z powietrza z mocą aż 170 drzew. Sobotnia akcja to zwieńczenie proekologicznych inicjatyw, realizowanych przez naszą firmę w ciągu minionego roku, do których bardzo mocno przyczynili się nasi pracownicy – mówi Małgorzata Chudzik, członek zarządu Dan Cake Polonia. 

Dodatkowo w Parku Etnograficznym w Wygiełzowie został zorganizowany integracyjny piknik dla uczestników wydarzenia.

– Każde posadzone drzewo stanowi element wielkiej całości, jaką jest las. Dla nas, leśników, jak również społeczeństwa, czy patrząc już globalnie dla całej planety, las zaczyna się od pojedynczej sadzonki. Stąd nasza dbałość o każde drzewko, które wiosną jest sadzone. Tylko w tym roku na terenie naszego nadleśnictwa - na powierzchni 167 ha - posadzimy nowe pokolenie lasu, wysadzając 950 tys. sadzonek 25-ciu gatunków drzew. Oczywiście mając na względzie żyzność naszych gleb większość z nich stanowi sosna, ale duży udział mają również dąb, buk, brzoza, olcha i świerk. Nie zabraknie także jodły, modrzewia, lipy, wiązu, klonu oraz innych gatunków biocenotycznych. Lasy to dziedzictwo przekazane nam przez przodków i tym samym dobro, które jesteśmy zobowiązani zostawić dla przyszłych pokoleń. Bardzo się cieszymy z nawiązanej z firmą Dan Cake współpracy. Dzięki temu mamy możliwość współorganizowania ciekawych akcji i projektów, podkreślających rolę lasów w procesie dbałości o czyste środowisko oraz ich szeroko rozumianą wielofunkcyjność - mówi Anna Rejdych, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Chrzanów.

 Dzięki prowadzonej gospodarce leśnej widoczna jest wielofunkcyjność polskich lasów. Drzewostany to wielkie fabryki tlenu, dystrybutory czystego powietrza, magazyn wody, środowisko życia wielu gatunków roślin i zwierząt oraz miejsce spędzania wolnego czasu. Las jest również producentem drewna. Tak, drewno jest z lasu. Pamiętajmy, że jest to wspaniały ekologiczny, odnawialny, całkowicie biodegradowalny materiał. Znajduje on zastosowanie aż w 30 tysiącach produktów wykorzystywanych w wielu dziedzinach naszego życia - dodaje Ewelina Boruń, Zastępca Nadleśniczego.

W ramach współpracy z Nadleśnictwem Chrzanów Dan Cake ufundował wcześniej również 11 ławostołów, które doposażyły istniejące na terenie Nadleśnictwa Chrzanów miejsca parkowania pojazdów w trzech leśnictwach: Mętków, Kroczymiech oraz Piła Kościelecka. 

– 4000 nowych drzew, które wspólnie posadziliśmy, już za kilka lat stworzą całkiem spory las. Cieszymy się, że w jego powstanie zaangażowała się nasza firmowa społeczność - podsumowuje Małgorzata Chudzik z Dan Cake. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.