DPD Polska mierzy jakość powietrza w Warszawie
dfusion
Aleja Zjednoczenia 36
01-838 Warszawa
katarzyna.kuczynska|dfusion.pl| |katarzyna.kuczynska|dfusion.pl
503987119
www.dfusion.pl
DPDgroup włączyła się w działania na rzecz poprawy warunków życia i zainstalowała czujniki monitorowania jakości powietrza już w kilkunastu miastach Europy, m.in. w Londynie, Pradze, Lizbonie, Paryżu, Bolonii, Rotterdamie, Madrycie, Dublinie i Hamburgu. Pierwszym miastem w Polsce wyposażonym w czujniki Pollutrack jest Warszawa. Czujniki zamontowane zostały na samochodach i w punktach stacjonarnych.
Zrównoważony rozwój jest odpowiedzią na oczekiwania konsumentów w całej Europie, którzy są coraz bardziej świadomi wpływu konsumpcji na środowisko naturalne i warunki życia w rozwiniętych gospodarkach. Zgodnie z ustaleniami raportu Barometr E-shopper 2021 nabywcy wybierający rozwiązania przyjazne dla środowiska stanowią 14 proc. wszystkich e-konsumentów w Europie. Aż 65 proc. z nich wybiera e-sklep, który gwarantuje zrównoważone opcje doręczenia. Działania DPD Polska, w tym m.in.: rozwój nisko- i zeroemisyjnej podczas jazdy floty, doręczenia piesze, rozbudowana sieć DPD Pickup, zakupy certyfikowanej „zielonej” energii, własne instalacje fotowoltaiczne, a także inwestycje w zrównoważoną infrastrukturę to odpowiedź na te wyzwania.
DPD Polska postawiła na rozwój przyjaznej dla otoczenia logistyki miejskiej już kilka lat temu. Projekt Breathe to kolejny jego etap: zapewnia dostęp do informacji dotyczących poziomu zanieczyszczeń i stężenia pyłów PM 2.5, dzięki czemu konsumenci, firmy i instytucje mogą być bardziej świadomi jakości powietrza w danym miejscu. Czujniki zostały umieszczone na stu samochodach (m.in. na wszystkich elektrycznych busach doręczających w Warszawie) oraz stacjonarnie: w warszawskich oddziałach, punktach DPD Pickup, a także w kilku obiektach użyteczności publicznej udostępnionych przez Urząd Dzielnicy Śródmieście i Urząd Dzielnicy Białołęka w Warszawie (parki, szkoły). Swoje mury udostępniły również trzy warszawskie szkoły wyższe. Informacje gromadzone są przez prawie 120 czujników.
Urządzenia dokonują pomiaru co kilkanaście sekund. Aktualną mapę jakości powietrza wokół adresu doręczenia można zobaczyć na stronie internetowej dpd.com.pl prowadzącej do aplikacji webowej AirDiag™.

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.