Komunikaty PR

DPD Polska mierzy jakość powietrza w Warszawie

2022-05-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Kuczyńska
dfusion

Aleja Zjednoczenia 36
01-838 Warszawa
katarzyna.kuczynska|dfusion.pl| |katarzyna.kuczynska|dfusion.pl
503987119
www.dfusion.pl
Do pobrania infprasowa ( 0.3 MB )

DPDgroup włączyła się w działania na rzecz poprawy warunków życia i zainstalowała czujniki monitorowania jakości powietrza już w kilkunastu miastach Europy, m.in. w Londynie, Pradze, Lizbonie, Paryżu, Bolonii, Rotterdamie, Madrycie, Dublinie i Hamburgu. Pierwszym miastem w Polsce wyposażonym w czujniki Pollutrack jest Warszawa. Czujniki zamontowane zostały na samochodach i w punktach stacjonarnych.

Zrównoważony rozwój jest odpowiedzią na oczekiwania konsumentów w całej Europie, którzy są coraz bardziej świadomi wpływu konsumpcji na środowisko naturalne i warunki życia w rozwiniętych gospodarkach. Zgodnie z ustaleniami raportu Barometr E-shopper 2021 nabywcy wybierający rozwiązania przyjazne dla środowiska stanowią 14 proc. wszystkich e-konsumentów w Europie. Aż 65 proc. z nich wybiera e-sklep, który gwarantuje zrównoważone opcje doręczenia. Działania DPD Polska, w tym m.in.: rozwój nisko- i zeroemisyjnej podczas jazdy floty, doręczenia piesze, rozbudowana sieć DPD Pickup, zakupy certyfikowanej „zielonej” energii, własne instalacje fotowoltaiczne, a także inwestycje w zrównoważoną infrastrukturę to odpowiedź na te wyzwania.

DPD Polska postawiła na rozwój przyjaznej dla otoczenia logistyki miejskiej już kilka lat temu. Projekt Breathe to kolejny jego etap: zapewnia dostęp do informacji dotyczących poziomu zanieczyszczeń i stężenia pyłów PM 2.5, dzięki czemu konsumenci, firmy i instytucje mogą być bardziej świadomi jakości powietrza w danym miejscu. Czujniki zostały umieszczone na stu samochodach (m.in. na wszystkich elektrycznych busach doręczających w Warszawie) oraz stacjonarnie: w warszawskich oddziałach, punktach DPD Pickup, a także w kilku obiektach użyteczności publicznej udostępnionych przez Urząd Dzielnicy Śródmieście i Urząd Dzielnicy Białołęka w Warszawie (parki, szkoły). Swoje mury udostępniły również trzy warszawskie szkoły wyższe. Informacje gromadzone są przez prawie 120 czujników.

Urządzenia dokonują pomiaru co kilkanaście sekund. Aktualną mapę jakości powietrza wokół adresu doręczenia można zobaczyć na stronie internetowej dpd.com.pl prowadzącej do aplikacji webowej AirDiag™.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: dfusion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.