Komunikaty PR

EPEC: prawie 450 osób skorzystało z działań spółki w ramach CSR

2023-12-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej aktywnie angażuje się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). W październiku i w listopadzie spółka zrealizowała dwa projekty o tematyce ekologicznej. Były to zajęcia w elbląskich szkołach podstawowych oraz warsztaty dla mieszkańców Elbląga. W obu projektach wzięło udział łącznie prawie 450 uczestników.  

O cieple i nie tylko w elbląskich szkołach 

Lekcje “Ciepły Elbląg” zostały przeprowadzone w ośmiu szkołach podstawowych w łącznie 12 klasach. W zajęciach wzięło udział 290 uczniów. Ich celem było nauczenie dzieci poprawnych zachowań w zakresie ochrony środowiska oraz pokazanie, że nawet drobne nawyki mogą wpłynąć na naszą planetę.  

- Edukacja dzieci ma ogromne znaczenie dla naszej przyszłości. Chcąc zadbać o świadomość najmłodszych w kwestiach ekologii, uczyłyśmy poprawnych zachowań, tworząc dobre nawyki na przyszłość. Także w obszarze racjonalnego korzystania z energii. Jest to tym bardziej ważne, że to właśnie dzieci będą przyszłymi konsumentami energii - mówi Anna Żuraw specjalistka ds. inwestycji i remontów z EPEC, która prowadziła zajęcia. 

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Uczestnicy lekcji zapoznali się z tematyką energii cieplnej w życiu codziennym oraz z tym, dlaczego musimy dbać o środowisko naturalne. 

- Projekt miał na celu rozwijanie ekologicznej świadomości wśród dzieci, wzbogacenie wiedzy na temat oszczędzania ciepła, jak również zrozumienie procesu produkcji ciepła i ciepłej wody – dodaje Edyta Jastrzębska, młodsza specjalistka z Biura Organizacji i Komunikacji, która również była zaangażowana w projekt. 

Cel: wyrobić ekologiczne nawyki 

EPEC we współpracy z Biblioteką Elbląską zorganizował dwa warsztaty ekologiczne, których celem było promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców Elbląga.  

Spotkania odbyły się 18 i 22 listopada. Pierwsze z nich przyciągnęło prawie 50 osób - rodzin z dziećmi. Uczestnicy zajęć ozdabiali bawełniane torby wielokrotnego użytku oraz uczestniczyli w grach edukacyjnych.  

- Świetnie sprawdziła się formuła równolegle toczących się aktywności. W oczekiwaniu na miejsce przy malowaniu lub wyschnięciu toreb uczestnicy przychodzili i grali w gry - powiedział Mateusz Paradowski, koordynator warsztatów z Biblioteki Elbląskiej. - Dzieciom podobały się gry, które były przestrzenne, takie jak Rok w lesie, gry o pszczołach czy mrówkach. 

Drugie spotkanie odbyło się w środę 22 listopada i skierowane było do osób dorosłych. Tematyką przewodnią było niemarnowanie żywności. W warsztatach wzięło udział 85 osób, m.in. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych, ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu (klasa 7), uczestnicy warsztatu terapii zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Elbląga oraz z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

Warsztaty przygotowali i poprowadzili Pani Barbara Bukowska oraz uczniowie klasy 2 Zespołu Szkół Gospodarczych. Oprócz pogadanki i pokazu była możliwość spróbowania przygotowanych w duchu zero waste potraw: pesto z pietruszki i słonecznika, octu jabłkowego (z obierek), komputu z jabłek oraz cieszących się największym powodzeniem bajaderek, które powstały z czerstwego ciasta, czekolady, dżemów i bakalii. 

Działania EPEC w obszarze CSR to również wspieranie elbląskich klubów sportowych, zbiórki na rzecz instytucji charytatywnych oraz współpraca z lokalnymi organizacjami takimi jak Hospicjum Elbląskie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, Regionalne Centrum Wolontariau czy Stowarzyszenie Fabryka Dobra.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Co Polacy wiedzą o bateriach i jak sobie radzą z ich segregacją? - nowy raport Biuro prasowe
2024-02-16 | 15:00

Co Polacy wiedzą o bateriach i jak sobie radzą z ich segregacją? - nowy raport

Wiedza o bateriach bardziej na minus niż na plus. Polacy i selektywna zbiórka   Baterii używamy codziennie z coraz większą częstotliwością. Znajdziemy je w naszych
Ochrona środowiska P&G inspiruje do troski o środowisko
2024-01-31 | 16:00

P&G inspiruje do troski o środowisko

Zmiany klimatu są nieuchronne, a ich wpływ na przyszłość planety coraz większy. Wiedzą o tym konsumenci, którzy są coraz bardziej skłonni do zmiany zachowań, aby spowolnić ten
Ochrona środowiska Polacy chcą bardziej zrównoważonych podróży służbowych
2024-01-24 | 09:30

Polacy chcą bardziej zrównoważonych podróży służbowych

Aż 3/4 Polaków bierze pod uwagę zrównoważony transport podczas podróży służbowych — tak wynika z raportu „Transport naziemny w Europie” FREENOW For

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Popyt na używane samochody przyspiesza. Na rynku dwukrotnie wzrosła liczba ofert elektryków

Zainteresowanie używanymi samochodami jest coraz większe, przez co na początku tego roku – po raz pierwszy od dłuższego czasu – zmniejszyła się liczba oferowanych na sprzedaż aut z drugiej ręki. Wyższa była za to ich cena – średnio o 1 tys. zł w porównaniu do grudnia ub.r. Pierwsza trójka najpopularniejszych modeli, podobnie jak typy napędów, pozostała niezmienna: prym wiodą diesle i silniki benzynowe. Sukcesywnie rośnie natomiast popularność aut hybrydowych i takich często poszukują kierowcy. Z kolei segment elektryków, choć pozostaje stosunkowo niewielki, odnotował w ubiegłym roku ponaddwukrotny wzrost liczby ofert.

Polityka

Prezydent Andrzej Duda wraca z wizyty w Afryce Wschodniej. Wśród tematów oprócz polskich inwestycji także projekty pomocowe i rozwojowe

Prezydent Andrzej Duda zakończył dziś kilkudniową wizytę w Afryce Wschodniej, gdzie w Kenii, Rwandzie i Tanzanii promował polski biznes i zacieśniał relacje gospodarcze. Mówił też m.in. o pomocy rozwojowej i sytuacji związanej z rosyjską agresją na Ukrainę, która uderzyła również w Afrykę, wywołując kryzys żywnościowy. Eksperci wskazują, że wciąż jest to kontynent z ogromnymi problemami gospodarczymi, politycznymi i społecznymi oraz główny odbiorca globalnej pomocy rozwojowej. Jednocześnie jest regionem liczącym 1,3 mld potencjalnych konsumentów, może się poszczycić najmłodszą i najszybciej rosnącą klasą średnią na świecie i ogromnymi zasobami kadrowymi i naturalnymi. Wszystko to stwarza potencjał dla biznesu, z którego do tej pory korzystały głównie Chiny.

Finanse

Nieznaczne obniżki stóp procentowych możliwe w II połowie roku. Za stopniowymi cięciami przemawiają umacniający się złoty i zwalniająca inflacja

Rada Polityki Pieniężnej na lutowym posiedzeniu nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Tak prawdopodobnie pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Zdaniem Grzegorza Maliszewskiego, głównego ekonomisty Banku Millennium, przestrzeń na obniżki pojawi się w II połowie roku i będą to raczej stopniowe i nieznaczne cięcia. Radę skłonią do tego dalsze umacnianie się złotego, a także inflacja, która po wygaśnięciu tarcz antyinflacyjnych może wzrosnąć do 6,5–7 proc. Ewentualne obniżki stóp procentowych wpłyną na wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi, choć pewnie nie tak mocno jak zapowiadany przez rząd program.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.