Komunikaty PR

EPEC: prawie 450 osób skorzystało z działań spółki w ramach CSR

2023-12-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej aktywnie angażuje się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). W październiku i w listopadzie spółka zrealizowała dwa projekty o tematyce ekologicznej. Były to zajęcia w elbląskich szkołach podstawowych oraz warsztaty dla mieszkańców Elbląga. W obu projektach wzięło udział łącznie prawie 450 uczestników.  

O cieple i nie tylko w elbląskich szkołach 

Lekcje “Ciepły Elbląg” zostały przeprowadzone w ośmiu szkołach podstawowych w łącznie 12 klasach. W zajęciach wzięło udział 290 uczniów. Ich celem było nauczenie dzieci poprawnych zachowań w zakresie ochrony środowiska oraz pokazanie, że nawet drobne nawyki mogą wpłynąć na naszą planetę.  

- Edukacja dzieci ma ogromne znaczenie dla naszej przyszłości. Chcąc zadbać o świadomość najmłodszych w kwestiach ekologii, uczyłyśmy poprawnych zachowań, tworząc dobre nawyki na przyszłość. Także w obszarze racjonalnego korzystania z energii. Jest to tym bardziej ważne, że to właśnie dzieci będą przyszłymi konsumentami energii - mówi Anna Żuraw specjalistka ds. inwestycji i remontów z EPEC, która prowadziła zajęcia. 

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Uczestnicy lekcji zapoznali się z tematyką energii cieplnej w życiu codziennym oraz z tym, dlaczego musimy dbać o środowisko naturalne. 

- Projekt miał na celu rozwijanie ekologicznej świadomości wśród dzieci, wzbogacenie wiedzy na temat oszczędzania ciepła, jak również zrozumienie procesu produkcji ciepła i ciepłej wody – dodaje Edyta Jastrzębska, młodsza specjalistka z Biura Organizacji i Komunikacji, która również była zaangażowana w projekt. 

Cel: wyrobić ekologiczne nawyki 

EPEC we współpracy z Biblioteką Elbląską zorganizował dwa warsztaty ekologiczne, których celem było promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców Elbląga.  

Spotkania odbyły się 18 i 22 listopada. Pierwsze z nich przyciągnęło prawie 50 osób - rodzin z dziećmi. Uczestnicy zajęć ozdabiali bawełniane torby wielokrotnego użytku oraz uczestniczyli w grach edukacyjnych.  

- Świetnie sprawdziła się formuła równolegle toczących się aktywności. W oczekiwaniu na miejsce przy malowaniu lub wyschnięciu toreb uczestnicy przychodzili i grali w gry - powiedział Mateusz Paradowski, koordynator warsztatów z Biblioteki Elbląskiej. - Dzieciom podobały się gry, które były przestrzenne, takie jak Rok w lesie, gry o pszczołach czy mrówkach. 

Drugie spotkanie odbyło się w środę 22 listopada i skierowane było do osób dorosłych. Tematyką przewodnią było niemarnowanie żywności. W warsztatach wzięło udział 85 osób, m.in. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych, ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu (klasa 7), uczestnicy warsztatu terapii zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Elbląga oraz z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

Warsztaty przygotowali i poprowadzili Pani Barbara Bukowska oraz uczniowie klasy 2 Zespołu Szkół Gospodarczych. Oprócz pogadanki i pokazu była możliwość spróbowania przygotowanych w duchu zero waste potraw: pesto z pietruszki i słonecznika, octu jabłkowego (z obierek), komputu z jabłek oraz cieszących się największym powodzeniem bajaderek, które powstały z czerstwego ciasta, czekolady, dżemów i bakalii. 

Działania EPEC w obszarze CSR to również wspieranie elbląskich klubów sportowych, zbiórki na rzecz instytucji charytatywnych oraz współpraca z lokalnymi organizacjami takimi jak Hospicjum Elbląskie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, Regionalne Centrum Wolontariau czy Stowarzyszenie Fabryka Dobra.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Ochrona środowiska Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej
2025-01-21 | 06:00

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Zgodnie z danymi Bloomberg NEF, Amazon jest 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, Globalny lider e-commerce i jedna
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.