Komunikaty PR

EPEC: prawie 450 osób skorzystało z działań spółki w ramach CSR

2023-12-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Alina Geniusz-Siuchnińska
Inntu

ul. Traugutta 115C
80-226 Gdańsk
alina.geniusz|inntu.pl| |alina.geniusz|inntu.pl
531 150 022
www.inntu.pl

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej aktywnie angażuje się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). W październiku i w listopadzie spółka zrealizowała dwa projekty o tematyce ekologicznej. Były to zajęcia w elbląskich szkołach podstawowych oraz warsztaty dla mieszkańców Elbląga. W obu projektach wzięło udział łącznie prawie 450 uczestników.  

O cieple i nie tylko w elbląskich szkołach 

Lekcje “Ciepły Elbląg” zostały przeprowadzone w ośmiu szkołach podstawowych w łącznie 12 klasach. W zajęciach wzięło udział 290 uczniów. Ich celem było nauczenie dzieci poprawnych zachowań w zakresie ochrony środowiska oraz pokazanie, że nawet drobne nawyki mogą wpłynąć na naszą planetę.  

- Edukacja dzieci ma ogromne znaczenie dla naszej przyszłości. Chcąc zadbać o świadomość najmłodszych w kwestiach ekologii, uczyłyśmy poprawnych zachowań, tworząc dobre nawyki na przyszłość. Także w obszarze racjonalnego korzystania z energii. Jest to tym bardziej ważne, że to właśnie dzieci będą przyszłymi konsumentami energii - mówi Anna Żuraw specjalistka ds. inwestycji i remontów z EPEC, która prowadziła zajęcia. 

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Uczestnicy lekcji zapoznali się z tematyką energii cieplnej w życiu codziennym oraz z tym, dlaczego musimy dbać o środowisko naturalne. 

- Projekt miał na celu rozwijanie ekologicznej świadomości wśród dzieci, wzbogacenie wiedzy na temat oszczędzania ciepła, jak również zrozumienie procesu produkcji ciepła i ciepłej wody – dodaje Edyta Jastrzębska, młodsza specjalistka z Biura Organizacji i Komunikacji, która również była zaangażowana w projekt. 

Cel: wyrobić ekologiczne nawyki 

EPEC we współpracy z Biblioteką Elbląską zorganizował dwa warsztaty ekologiczne, których celem było promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców Elbląga.  

Spotkania odbyły się 18 i 22 listopada. Pierwsze z nich przyciągnęło prawie 50 osób - rodzin z dziećmi. Uczestnicy zajęć ozdabiali bawełniane torby wielokrotnego użytku oraz uczestniczyli w grach edukacyjnych.  

- Świetnie sprawdziła się formuła równolegle toczących się aktywności. W oczekiwaniu na miejsce przy malowaniu lub wyschnięciu toreb uczestnicy przychodzili i grali w gry - powiedział Mateusz Paradowski, koordynator warsztatów z Biblioteki Elbląskiej. - Dzieciom podobały się gry, które były przestrzenne, takie jak Rok w lesie, gry o pszczołach czy mrówkach. 

Drugie spotkanie odbyło się w środę 22 listopada i skierowane było do osób dorosłych. Tematyką przewodnią było niemarnowanie żywności. W warsztatach wzięło udział 85 osób, m.in. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych, ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu (klasa 7), uczestnicy warsztatu terapii zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Elbląga oraz z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. 

Warsztaty przygotowali i poprowadzili Pani Barbara Bukowska oraz uczniowie klasy 2 Zespołu Szkół Gospodarczych. Oprócz pogadanki i pokazu była możliwość spróbowania przygotowanych w duchu zero waste potraw: pesto z pietruszki i słonecznika, octu jabłkowego (z obierek), komputu z jabłek oraz cieszących się największym powodzeniem bajaderek, które powstały z czerstwego ciasta, czekolady, dżemów i bakalii. 

Działania EPEC w obszarze CSR to również wspieranie elbląskich klubów sportowych, zbiórki na rzecz instytucji charytatywnych oraz współpraca z lokalnymi organizacjami takimi jak Hospicjum Elbląskie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, Regionalne Centrum Wolontariau czy Stowarzyszenie Fabryka Dobra.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Inntu
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.