Komunikaty PR

GASPOL zainstalował czujniki smogu w zakładach w Lubartowie i Sędziszowie

2021-11-25  |  12:00
Biuro prasowe

Na terenie rozlewni GASPOLU w Lubartowie i terminalu przeładunkowego w Sędziszowie zostały zainstalowane czujniki jakości powietrza. Urządzenia marki Airly zamontowano w ramach pilotażowego projektu realizowanego przez GASPOL. Celem inicjatywy jest udostępnienie informacji o jakości powietrza pracownikom zakładów oraz mieszkańcom obu miast.

Moment montażu czujników jakości powietrza nie jest przypadkowy. Od kilku tygodni trwa sezon grzewczy, co wyraźnie czuć w powietrzu za sprawą powracającego smogu. Według najnowszych danych Europejskiej Agencji Środowiska to właśnie zanieczyszczone powietrze i zawarte w nim szkodliwe pyły jest co roku powodem blisko 40 000 przedwczesnych zgonów w Polsce. Problem złej jakości powietrza dotyczy również regionów lubelskiego i świętokrzyskiego, gdzie wciąż tysiące gospodarstw domowych stosuje do ogrzewania przestarzałe piece węglowe.

Czujniki jakości powietrza zamontowane na terenie zakładów GASPOLU przez całą dobę mierzą stężenie groźnych dla zdrowia cząstek stałych PM 1, PM 2.5 i PM 10, które są podstawowym składnikiem smogu. Zebrane przez czujniki dane trafiają do chmury danych, gdzie są kalibrowane i następnie udostępniane w czasie rzeczywistym poprzez bezpłatną aplikację mobilną Airly. Aplikację można pobrać na dowolny smartfon ze sklepów Google Play i App Store. Stan jakości powietrza można też sprawdzić na stronie internetowej z interaktywną mapą: airly.org/map/pl/.

Oprócz śledzenia aktualnej jakości powietrza w danym punkcie, za pomocą strony WWW lub aplikacji, użytkownicy mogą także zapoznać się z prognozą jakości powietrza na kolejne 24 godziny oraz podstawowymi danymi pogodowymi (m.in. temperaturą i wilgotnością).

GASPOL jest liderem rynku gazu płynnego w Polsce. W 2021 roku firma świętuje 30-lecie istnienia. GASPOL dostarcza produkty energetyczne i usługi, które poprawiają jakość życia swoich klientów, zapewniają im ciągłość prowadzenia działalności oraz przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego i poprawy jakości powietrza.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.