Grupa Tubądzin wyróżniona w Raporcie „Dobre Praktyki"
Grupa Tubądzin produkuje płytki, dbając nie tylko o ich najwyższą jakość, ale także o środowisko naturalne. Zauważyło to Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które jest autorem raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”. Doceniono modernizację zakładów i działania zmierzające do osiągnięcia neutralności klimatycznej.
We wszystkich zakładach Grupy Tubądzin działa obieg zamknięty wody. Każda fabryka ma również własną oczyszczalnię. Wykorzystywana w procesie polerowania woda jest oczyszczana i zawracana do procesu produkcyjnego.
Podobny system wdrożono w przypadku nadmiaru granulatu, który jest automatycznie odsysany i zwracany do działu przygotowania masy. Tutaj następuje jego przetworzenie na materiał bazowy, który zostanie ponownie wykorzystany w produkcji. Dzięki temu nic się nie marnuje.
Nowa linia Continua+ zużywa o 75% mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych pras. Urządzenie jest nie tylko niezwykle wydajne, ale też bardzo ciche. Minimalizowanie hałasu w miejscu pracy przekłada się na większy komfort pracowników obsługujących produkcję. Ponadto Grupa Tubądzin dzięki zastosowaniu najnowocześniejsze technologii ogranicza liczbę prób produkcyjnych i związanych z tym procesem odpadów. Piec EKO, wyposażony w palniki rekuperacyjne, pobiera ciepłe powietrze ze strefy studzenia płytek, zmniejszając zużycie gazu o kolejne 10%.
Obecność w Raporcie Dobre Praktyki to wyróżnienie dla firm, które wprowadzają i stosują proekologiczne rozwiązania. W tegorocznym zestawieniu znalazła się Grupa Tubądzin, od lat aktywnie działająca na rzecz ochrony środowiska. Marka z 40-letnią tradycją wdraża w swoich zakładach najnowocześniejsze technologie produkcyjne. Dzięki nim Grupa Tubądzin jest coraz bliższa neutralności klimatycznej.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.