IBC SOLAR powiększa swoją ofertę o urządzenia amerykańskiego producenta
IBC SOLAR, działający od prawie 40 lat hurtownik i dostawca rozwiązań dla systemów PV i energetycznych, nawiązał porozumienie z Enphase Energy w zakresie dystrybucji mikroinwerterów oraz systemów magazynowania energii marki. Dzięki tej współpracy, klienci IBC SOLAR otrzymują dostęp do jeszcze szerszego wachlarza wysokiej jakości produktów umożliwiających proste i szybkie planowanie oraz instalację przydomowych elektrowni słonecznych.
Enphase to firma o globalnym zasięgu zajmująca się technologią zarządzania energią oraz dostarczaniem solarnych systemów magazynowania energii opartych na mikroinwerterach. Te ostatnie są kompatybilne z prawie wszystkimi typami modułów fotowoltaicznych, co czyni je szczególnie polecanymi do wykorzystania na dachach budynków mieszkalnych.
W przeciwieństwie do klasycznych systemów, w przypadku mikroinwerterów każdy moduł słoneczny otrzymuje własny falownik, który można łatwo połączyć ze sobą na poziomie 230 V za pomocą wstępnie zmontowanego kabla. Dzięki temu, długość okablowania, a także ewentualne zacienienie niektórych paneli przestaje mieć w projekcie PV kluczową rolę, co znacząco ułatwia instalację systemu i jego rozbudowę w przyszłości.
Wraz z dodaniem produktów solarnych i magazynowych Enphase, portfolio IBC SOLAR rozszerza się o kolejny ważny segment. - Systemy mikroinwerterów oferują instalatorom i klientom końcowym liczne korzyści z technologicznego punktu widzenia - wyjaśnia Britta Beier, starszy wiceprezes ds. zarządzania łańcuchem dostaw IBC SOLAR. Urządzenia Enphase są synonimem najwyższej niezawodności, czego wyrazem jest 25-letnia ograniczona gwarancja na mikroinwertery. Jeśli dodać do tego, kompatybilność ze wszystkimi modułami i systemami montażowymi IBC oraz prostą instalację typu plug-and-play, otrzymujemy produkt zgodny z filozofią i standardami naszej marki oraz niosący wiele korzyści dla partnerów premium - dodaje.
Aby jeszcze bardziej zwiększyć wygodę montowania urządzeń, dostawca już wkrótce zaoferuje także nowe rozwiązanie zaciskowe do systemów montażowych IBC SOLAR. Pozwoli to na montaż falowników bez użycia narzędzi, wciskając produkt w szyny montażowe.
Od lata 2021, w ofercie IBC SOLAR oprócz mikroinwerterów pojawi się również nowy system magazynowania Enphase Encharge. Instalatorzy będą mogli z niego korzystać zarówno przy nowych instalacjach, jak i w systemach zmodernizowanych. - Cieszymy się, że dzięki współpracy z IBC SOLAR i ich rozbudowaną siecią instalatorów, możemy jeszcze efektywniej dostarczać mikroinwertery i systemy magazynowania energii naszym europejskim klientom. Wykorzystanie naszych innowacyjnych systemów zarządzania energią w domu pozwoli zapewnić właścicielom domów niezawodną i czystą energią - mówi Peter van Berkel, dyrektor generalny Enphase Europe.
Enphase jest jednym z nielicznych producentów w Europie, który będzie oferował zarówno produkty solarne, jak i magazynowe, zapewniając tym samym najlepszą możliwą integrację i gwarancję jakości dla sektora mieszkaniowego.
O IBC SOLAR
IBC SOLAR jest wiodącym hurtownikiem i globalnym dostawcą rozwiązań i usług fotowoltaicznych i magazynowania energii. Firma oferuje kompletne systemy i obejmuje całą gamę produktów od planowania do odbioru systemów fotowoltaicznych pod klucz. Asortyment produktów obejmuje parki słoneczne, systemy zużycia własnego dla przedsiębiorstw komercyjnych i prywatnych gospodarstw domowych, systemy fotowoltaiczne off-grid oraz rozwiązania hybrydowe z silnikiem Diesla. Jako deweloper projektów i generalny wykonawca, IBC SOLAR wdraża i sprzedaje duże projekty solarne na całym świecie. Niezależny od producenta dom systemowy gwarantuje najwyższą jakość wszystkich projektów i obecnie wdraża na całym świecie systemy fotowoltaiczne o mocy 5,4 gigawatów.
O Enphase Energy, Inc.
Enphase Energy, globalna firma zajmująca się technologiami energetycznymi, dostarcza inteligentne, łatwe w użyciu rozwiązania, które za pośrednictwem jednej inteligentnej platformy zarządzają komunikacją, wytwarzaniem i magazynowaniem energii słonecznej. Firma zrewolucjonizowała przemysł solarny dzięki technologii opartej na mikroinwerterach i produkuje w pełni zintegrowane rozwiązanie solar-plus-storage. Enphase dostarczył do odbiorców ponad 34 miliony mikroinwerterów, a około 1,5 miliona systemów opartych na Enphase zostało wdrożonych w ponad 130 krajach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.enphase.com/de oraz profil firmy na LinkedIn.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.