Komunikaty PR

Kuchenne must have według FDESIGN

2021-12-16  |  01:00
Biuro prasowe

Trudno dziś wyobrazić sobie dobrze urządzoną kuchnię bez sprzętów gwarantujących komfort codziennej kuchennej pracy. Zaawansowane technologicznie płyty i kuchenki, chłodziarki i piekarniki, ekspresy i zmywarki są na liście urządzeń, o których nawet początkujący użytkownicy kuchni będą pamiętać przy okazji jej urządzania. Jednak świadomość dotycząca takich elementów wyposażenia, jak bateria, bywa wiedzą z wyższego pułapu.

Tymczasem współczesne baterie mają funkcje, o których większość z nas jeszcze do niedawna mogła jedynie pomarzyć. Dziś te rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. 

 

Większe zasięgi

Jak zwykle, chodzi o podniesienie komfortu. Nie musimy dźwigać dużych i nieporęcznych naczyń, jak choćby wazon, konewka czy garnek, gdy mamy do dyspozycji baterię z elastyczną, wyciąganą wylewką, która znacznie zwiększa zasięg strumienia wody. Elastyczna wylewka to także łatwiejsze opłukiwanie naczyń i warzyw, czy wreszcie spłukiwanie samego zlewozmywaka. W katalogu FDESIGN znajduje się kilka baterii spełniających te potrzeby. Wśród tych w nowoczesnym stylu to np. elegancka ARDESIA, matowo czarna z akcentami różowego złota. Obrotowa i wyciągana wylewka o długim zasięgu gwarantuje komfort użytkowania. Uchwyt typu joystick pozwala na swobodne ustawienie żądanego strumienia i oszczędne gospodarowanie wodą. Inną baterią o nowoczesnej linii jest industrialna w stylu AVANZA (FD1-A08-4B-11) – połączenie elastycznej czerni z błyszczącym chromem. 

Również baterie stylizowane na zabytkowe wyposażone są w nowoczesne rozwiązania. Mają retro kształty, pasujące do klasycznych i stylowych wnętrz, a technologię jak najbardziej przyszłościową. Ciekawym przykładem jest trzyotworowa bateria z kolekcji LACRIMA, z wyciąganą, oddzielną rączką natrysku. Model zlewozmywakowy ma wygodne, wysokie kurki do zimnej i ciepłej wody, obrotową wylewkę zakończoną perlatorem, a także odrębnie zamontowaną wylewkę natrysku, której podnosi komfort korzystania ze strefy zlewozmywaka.

 

Jej wysokość 

Swoboda ruchów oznacza wolność. Nie chcemy żonglować naczyniami, które nie mieszczą się pod kranem. Na szczęście nie ma takiej konieczności, gdy możemy skorzystać z baterii z wysoką wylewką. Do takich należy kuchenna bateria o niezwykle wyrafinowanej linii z kolekcji ZAFFIRO FDESIGN, której wysokość dochodzi do 300 mm. 

 

Zmywanie z widokiem

Dziś w urządzaniu wnętrz nie ma kwestii niemożliwych, zatem umiejscowienie strefy zlewozmywaka w okolicach okna jest jak najbardziej realne. W portfolio FDESIGN taką sposobność daje bateria AVANZA (FD1-A14-4-11 oraz FD1-A03-4-11) z funkcjonalną, jedno- i obustronnie składaną wylewką z blokadą. Jednym ruchem da się ją złożyć do poziomu zlewozmywaka, by wygodnie otworzyć skrzydło okna. Podczas zmywania będziemy mogli nie tylko podziwiać widoki, ale także zaczerpnąć świeżego powietrza.

 

 

Gorące (na) życzenie 

Dla osób z wysoką świadomością ekologiczną komfort oznacza nie tylko wygodę podczas pracy w kuchni, ale też możliwość wpływu na środowisko. Proekologiczną postawę wspierają baterie z rozwiązaniami oszczędzającymi wodę, a także np. z funkcją Cold Start – kolejnym narzędziem na miarę naszych czasów. Cold Start polega na tym, że bateria w pozycji wyjściowej (uchwyt w pionie) uruchamia zimną wodę. Dzięki temu można ograniczyć zużycie tej ciepłej, której nie zawsze potrzebujemy (ale która zawsze łączy się z większym zużyciem energii). Do uruchomienia przepływu gorącej wody potrzebny jest dodatkowy ruch.

Funkcję Cold Start znajdziemy np. w baterii ARDESIA.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną Biuro prasowe
2024-07-11 | 14:00

Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną

Amazon, globalny lider w dziedzinie technologii i handlu elektronicznego, już w 2023 r. zasilał całą swoją globalną działalność – w tym centra danych, budynki
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w
Ochrona środowiska Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3
2024-06-21 | 10:20

Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3

Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska ogłosiły nowe, ambitne cele dekarbonizacyjne w zakresie 3, które mają na celu dalszą redukcję emisji CO2 w ramach ich działań na rzecz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.