Komunikaty PR

Milion posadzonych drzew dzięki odnowionej elektronice

2021-10-04  |  14:00

Austriacki startup Refurbed, intensywnie rozwijający swoją działalność na polskim rynku, wspólnie ze swoim partnerem, Eden Reforestation Project posadzili właśnie milionowe drzewo. Firma za każdy zakup na platformie odnowionej elektroniki, sadzi jedno drzewo- m.in. na Haiti, Madagaskarze, Indonezji, Mozambiku czy Kenii.

Od powstania refurbed w 2017 roku udało się zaoszczędzić prawie 33 miliony kilogramów CO2, co można porównać do rocznej emisji przez 10 000 samochodów w Niemczech. Dodatkowo, 2 miliony kilogramów e-odpadów nie trafiło na wysypiska. Dzięki tym imponującym liczbom firma chciałaby zachęcić do ponownego przemyślenia indywidualnych zachowań konsumenckich, czyli odnawianiu, a nie pozbywaniu się zepsutej elektroniki.

- Nie ma planety B, jak bardzo trafnie pisze Mike Berners-Lee. Ograniczenie marnotrawstwa zasobów nieodnawialnych i zachowanie ekosystemu dla przyszłych pokoleń jest najwyższym priorytetem. Można to osiągnąć jedynie poprzez przegląd i przemyślenie własnych zachowań konsumenckich. W szczególności duże korporacje, ponoszą tu znaczną odpowiedzialność i powinny ułatwić naprawę swoich produktów - mówi Peter Windischhofer, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy refurbed.

Marka refurbed od samego początku istnienia kładzie nacisk na to, aby wprowadzane przez nią rozwiązania były jak najbardziej przyjazne dla planety - Założyliśmy refurbed z misją, aby co najmniej jedno odnowione urządzenie znalazło się w każdym gospodarstwie domowym w Europie, zmieniając w ten sposób myślenie, jak korzystamy i jak kupujemy urządzenia elektroniczne jako społeczeństwo – dodaje Peter Windischhofer.

Dodatkowo, wprowadzenie do obiegu urządzeń, które zostały już wyprodukowane i mogą zostać ponownie wykorzystane lub przetworzone jest korzystne nie tylko dla planety, ale i portfela. - W refurbed oferujemy całkowicie odnowione, przetestowane i bezpieczne produkty z gwarancją od roku do 3 lat i opcją 30-dniowego testowania z możliwością zwrotu na koszt sprzedawcy. Produkty są do 40 proc. tańsze względem ceny rynkowej. – mówi Kilian Kaminski, współzałożyciel  refurbed.

70 proc. całkowitej emisji dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych wydzielanych jest podczas samej produkcji telefonu. Przykładowo, produkcja jednego smartfona Apple iPhone 11 to 79 kilogramów CO2 wydzielonych do atmosfery i zużycie 13 000 litrów wody.

 

***
Refurbed to najszybciej rozwijająca się platforma internetowa na rynku DACH, sprzedająca odnowione telefony, laptopy i tablety, które są do 40 proc. tańsze i w 100 proc. bardziej ekologiczne. Urządzenia oferowane przez refurbed są odnawiane w 40-stopniowym procesie i objęte co najmniej 12-miesięczną gwarancją. Założona w 2017 r. rundę finansowania seed zamknęła w 2018 roku,  w marcu 2020 roku firma w ramach Rundy A pozyskała 17 milionów dolarów, a obecnie pozyskała finansowanie 54 milionów dolarów w rundzie B. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.refurbed.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.