Okolice Lasku Golęcińskiego znów czyste!
Okolice Lasku Golęcińskiego w Poznaniu czyste, jak nigdy i wolne od śmieci. W piątek 21 kwietnia Polski Związek Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu zorganizował oraz przeprowadził akcję „Razem posprzątamy świat”. Przedstawiciele firm deweloperskich i zaprzyjaźnionych instytucji spędzili całe piątkowe popołudnie, by oczyścić teren przy Lasku Golęcińskim. Śmieci było całe mnóstwo, ale na szczęście – to już przeszłość. Jedno z najpiękniejszych, zielonych miejsc Poznania znów zachwyca przyrodą i – mamy nadzieję – zostanie tak na bardzo długo.
Akcja „Posprzątamy razem świat” odbyła się w piątek 21 kwietnia, a na dzień później przypada Światowy Dzień Ziemi. Przedstawiciele Poznańskiego Oddziału PZFD, firm i instytucji zaprzyjaźnionych spotkali się na terenie Ogrodu Dendrologicznego przy ul. Warmińskiej na poznańskim Golęcinie i stamtąd wyruszyli na długi spacer, by zebrać śmieci z okolicznych terenów leśnych. Niestety było co sprzątać – słusznie zauważyli wszyscy zaangażowani w akcję.
Na zaproszenie Polskiego Związku Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu do Ogrodu Dendrologicznego przybyły dzieci, m.in. Fundacja "Bilingwo” oraz placówki Opiekuńczo - Wychowawczej "Nasz Dom" z Poznania (dzięki współpracy PZFD Poznań z Fundacją In_Spire). Były też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 70 przy ul. Pięknej w Poznaniu i przedszkola Małe Cuda na Sołaczu (dzięki wsparciu Centrum Inicjatyw Lokalnych). Najmłodsi wzięli udział w zabawach edukacyjnych, konkursach i eko warsztatach, organizowanych m.in. przez Kreatywne Pole, Allthings Home i Panią Joannę Krzyżanek, która jest autorką bajek i wierszy dla dzieci.
- Dbałość o obecny i przyszły stan środowiska naturalnego to także kształtowanie postawy odpowiedzialności wśród najmłodszego pokolenia. Właśnie dlatego duża część naszego wydarzenia miała charakter edukacyjny i warsztatowy. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, co jest dla nas wszystkich powodem do optymizmu. To ważne, ponieważ chcemy wszyscy razem dbać o naszą planetę – podsumowuje Joanna Janowicz, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu. Wśród osób zaangażowanych w akcję byli przedstawiciele m.in. firm deweloperskich: art. Locum, Constructa Plus, Cordia Polska, Echo Investment, Inwestycje Wielkopolski, Konimpex-Invest, Nickel Development. Z chęcią zaangażowali się: Fundacja In_Spire, Centrum Inicjatyw Lokalnych Sołacz z przedszkolem, Grupa Mo…i tak wymieniać można by długo! Organizatorzy dziękują również pracownikom Ogrodu Dendrologicznego za udostępnienie polany edukacyjnej i wsparcie podczas akcji.
Warto wspomnieć, że Polski Związek Firm Deweloperskich od dawna angażuje się w wiele działań proekologicznych, a sporo z nich inicjuje, zachęcając do takiej postawy partnerów, firm zaprzyjaźnione i całe społeczności. Polski Związek Firm Deweloperskich wraz z zespołem ekspertów stworzył i wydał specjalny Ekoprzewodnik, czyli listę gotowych rozwiązań na osiedlach deweloperów. Opracowanie jest także kopalnią wiedzy dla każdego z nas. Warto razem zmierzać w kierunku ekologii.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.