Komunikaty PR

PANASONIC URUCHAMIA PROGRAM TOUGHBOOK REVIVE

2023-04-26  |  17:00
Biuro prasowe

Jako wiodący europejski producent wzmocnionych urządzeń mobilnych, zespół Panasonic TOUGHBOOK skupił
się na najważniejszych dla branży wyzwaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Dziś ogłasza szereg inicjatyw w ramach korporacyjnej strategii GREEN IMPACT, której celem jest zmniejszenie wpływu produkcji i konsumpcji poprzez wydłużenie życia swoich produktów.


Przedłużenie życia urządzeń
TOUGHBOOK Revive to nowy program dający europejskim klientom możliwość przekazania niedostępnych już w
sprzedaży urządzeń TOUGHBOOK w celu dania im drugiego życia lub przeznaczenia na recykling. Urządzenia
TOUGHBOOK są odnawiane w Europejskim Centrum Serwisowym w Cardiff, a następnie zostają przekazane na cele charytatywne lub odsprzedane na rynku wtórnym, aby wesprzeć organizacje działające na rzecz ochrony środowiska. Wszelkie przychody z programu zostaną przeznaczone na dofinansowanie modernizacji urządzeń.
Organizacje korzystające z TOUGHBOOK Revive przyczyniają się do rozwoju gospodarki cyrkularnej, poprzez pomoc w osiąganiu założonych celów, między innymi niegenerowanie większej ilości odpadów, wspieranie działalności charytatywnej oraz demonstrowanie klientom i pracownikom zrównoważonych praktyk recyklingu. Organizacje biorące udział w akcji otrzymają zaświadczenie o przekazaniu darowizny.


Zrównoważony rozwój w fazie projektowej
Panasonic mocno inwestuje w ekologiczne projektowanie produktów TOUGHBOOK. Wprowadzenie wzmocnionych urządzeń o konstrukcji modułowej, takich jak TOUGHBOOK 40, 55 i G2, wydłuża ich żywotność oraz daje możliwość korzystania z notebooków i tabletów znacznie dłużej, dzięki szybkiemu i łatwemu modyfikowaniu urządzenia pod kątem różnych wyzwań. Aby ułatwić osiągnięcie tego celu, firma skupiła się na stworzeniu kompatybilnych akcesoriów, co oznacza, że istotne elementy ekosystemu TOUGHBOOK, takie jak zasilacze, stacje dokujące i akumulatory, nie muszą być wymieniane w przypadku wchodzących na rynek nowych modeli urządzeń. Ponadto urządzenia TOUGHBOOK są dostarczane w opakowaniach nieskładających się z tworzywa sztucznego, a wszystkie metale szlachetne znajdujące się w urządzeniach są odzyskiwane po zakończeniu ich eksploatacji w ramach programu The Royal Mint w Wielkiej Brytanii. Mennica Królewska podpisała umowę z kanadyjskim startupem Excir, aby wprowadzić do Wielkiej Brytanii pierwszą na świecie technologię, która umożliwi bezpieczne odzyskiwanie i recykling złota i innych metali szlachetnych pochodzących z odpadów elektronicznych.


Cele zerowe netto
Wszystkie te inicjatywy są wspierane przez program zrównoważonego rozwoju Panasonic "GREEN IMPACT" na poziomie globalnym. Panasonic zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla podczas swoich operacji biznesowych do 2030 roku oraz w całym łańcuchu wartości do 2050 roku. Realizuje te cele poprzez zwiększenie produkcji czystej energii i wykorzystanie energii odnawialnej, zmniejszenie zużycia prądu poprzez optymalizację efektywności energetycznej oraz zmniejszenie zużycia zasobów i odpadów poprzez zastosowanie zasad gospodarki cyrkulacyjnej w praktyce.

Dążenie do zrównoważonego rozwoju
Abstrahując od własnej działalności firma Panasonic TOUGHBOOK wspiera Bawarskie Lasy Państwowe w Niemczech, sadząc odporne na trudne warunki klimatyczne drzewa. W ramach programu TOUGH Trees zostanie posadzonych 1000 sadzonek, które pomogą przekształcić tereny leśne w puszcze odporne na negatywne zmiany klimatu. Nie ma szybkich rozwiązań, ale jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować wprowadzanie ekologicznych alternatyw we wszystkich naszych działaniach, komentuje Daichi Kato, Head of Mobile Solutions Business Division w Panasonic Connect Europe. Zaczynamy od naszych globalnych zobowiązań do wprowadzenia zerowej emisji netto, a następnie przekładamy je na całą gamę naszych produktów, które mają dążyć do poprawy stanu środowiska naturalnego, w którym żyjemy. Jestem pewien, że nasi klienci skorzystają z programów takich jak TOUGHBOOK Revive, aby razem z nami tworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość, dodaje Kato.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO Biuro prasowe
2024-08-22 | 11:20

MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO

Ecolab wprowadził na polski rynek nową linię zrównoważonych środków do czyszczenia powierzchni, podłóg i pomieszczeń sanitarnych. Skoncentrowane formuły
Ochrona środowiska Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną
2024-07-11 | 14:00

Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną

Amazon, globalny lider w dziedzinie technologii i handlu elektronicznego, już w 2023 r. zasilał całą swoją globalną działalność – w tym centra danych, budynki
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.