PANASONIC URUCHAMIA PROGRAM TOUGHBOOK REVIVE
Jako wiodący europejski producent wzmocnionych urządzeń mobilnych, zespół Panasonic TOUGHBOOK skupił
się na najważniejszych dla branży wyzwaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Dziś ogłasza szereg inicjatyw w ramach korporacyjnej strategii GREEN IMPACT, której celem jest zmniejszenie wpływu produkcji i konsumpcji poprzez wydłużenie życia swoich produktów.
Przedłużenie życia urządzeń
TOUGHBOOK Revive to nowy program dający europejskim klientom możliwość przekazania niedostępnych już w
sprzedaży urządzeń TOUGHBOOK w celu dania im drugiego życia lub przeznaczenia na recykling. Urządzenia
TOUGHBOOK są odnawiane w Europejskim Centrum Serwisowym w Cardiff, a następnie zostają przekazane na cele charytatywne lub odsprzedane na rynku wtórnym, aby wesprzeć organizacje działające na rzecz ochrony środowiska. Wszelkie przychody z programu zostaną przeznaczone na dofinansowanie modernizacji urządzeń.
Organizacje korzystające z TOUGHBOOK Revive przyczyniają się do rozwoju gospodarki cyrkularnej, poprzez pomoc w osiąganiu założonych celów, między innymi niegenerowanie większej ilości odpadów, wspieranie działalności charytatywnej oraz demonstrowanie klientom i pracownikom zrównoważonych praktyk recyklingu. Organizacje biorące udział w akcji otrzymają zaświadczenie o przekazaniu darowizny.
Zrównoważony rozwój w fazie projektowej
Panasonic mocno inwestuje w ekologiczne projektowanie produktów TOUGHBOOK. Wprowadzenie wzmocnionych urządzeń o konstrukcji modułowej, takich jak TOUGHBOOK 40, 55 i G2, wydłuża ich żywotność oraz daje możliwość korzystania z notebooków i tabletów znacznie dłużej, dzięki szybkiemu i łatwemu modyfikowaniu urządzenia pod kątem różnych wyzwań. Aby ułatwić osiągnięcie tego celu, firma skupiła się na stworzeniu kompatybilnych akcesoriów, co oznacza, że istotne elementy ekosystemu TOUGHBOOK, takie jak zasilacze, stacje dokujące i akumulatory, nie muszą być wymieniane w przypadku wchodzących na rynek nowych modeli urządzeń. Ponadto urządzenia TOUGHBOOK są dostarczane w opakowaniach nieskładających się z tworzywa sztucznego, a wszystkie metale szlachetne znajdujące się w urządzeniach są odzyskiwane po zakończeniu ich eksploatacji w ramach programu The Royal Mint w Wielkiej Brytanii. Mennica Królewska podpisała umowę z kanadyjskim startupem Excir, aby wprowadzić do Wielkiej Brytanii pierwszą na świecie technologię, która umożliwi bezpieczne odzyskiwanie i recykling złota i innych metali szlachetnych pochodzących z odpadów elektronicznych.
Cele zerowe netto
Wszystkie te inicjatywy są wspierane przez program zrównoważonego rozwoju Panasonic "GREEN IMPACT" na poziomie globalnym. Panasonic zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla podczas swoich operacji biznesowych do 2030 roku oraz w całym łańcuchu wartości do 2050 roku. Realizuje te cele poprzez zwiększenie produkcji czystej energii i wykorzystanie energii odnawialnej, zmniejszenie zużycia prądu poprzez optymalizację efektywności energetycznej oraz zmniejszenie zużycia zasobów i odpadów poprzez zastosowanie zasad gospodarki cyrkulacyjnej w praktyce.
Dążenie do zrównoważonego rozwoju
Abstrahując od własnej działalności firma Panasonic TOUGHBOOK wspiera Bawarskie Lasy Państwowe w Niemczech, sadząc odporne na trudne warunki klimatyczne drzewa. W ramach programu TOUGH Trees zostanie posadzonych 1000 sadzonek, które pomogą przekształcić tereny leśne w puszcze odporne na negatywne zmiany klimatu. Nie ma szybkich rozwiązań, ale jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować wprowadzanie ekologicznych alternatyw we wszystkich naszych działaniach, komentuje Daichi Kato, Head of Mobile Solutions Business Division w Panasonic Connect Europe. Zaczynamy od naszych globalnych zobowiązań do wprowadzenia zerowej emisji netto, a następnie przekładamy je na całą gamę naszych produktów, które mają dążyć do poprawy stanu środowiska naturalnego, w którym żyjemy. Jestem pewien, że nasi klienci skorzystają z programów takich jak TOUGHBOOK Revive, aby razem z nami tworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość, dodaje Kato.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.