Komunikaty PR

Paweł Sosnowski pełnomocnikiem zarządu ds. regulacji środowiskowych w Interzero

2022-12-01  |  10:00

Paweł Sosnowski, ekspert ds. gospodarki odpadami i dotychczasowy naczelnik Wydziału ds. Odpadów Poużytkowych w Departamencie Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, od 1 grudnia 2022 obejmuje stanowisko doradcy zarządu spółki Interzero w obszarze interpretacji krajowego i unijnego prawa środowiskowego.

 

Do zadań Pawła Sosnowskiego w ramach nowo utworzonego stanowiska pełnomocnika zarządu ds. regulacji środowiskowych należeć będzie analiza otoczenia prawnego i doradztwo środowiskowe.

 

„Od przeszło dwudziestu lat zajmuję się gospodarką odpadami. W tym czasie uczestniczyłem w pracach między innymi nad opracowaniem przepisów, które w dużym stopniu ukształtowały ten rynek w Polsce. Na bieżąco śledzę krajowe i międzynarodowe zmiany prawne, trendy i ich wpływ na gospodarkę o obiegu zamkniętym. W Interzero będę miał możliwość wykorzystania wiedzy z zakresu prawa ochrony środowiska, w tym w szczególności prawa odpadowego oraz umiejętności w biznesie. Dla mnie to okazja poszerzenia perspektywy, a co najbardziej ekscytujące, przekonania się na własne oczy jak założenia przekładają się na praktykę.” – mówi Paweł Sosnowski, pełnomocnik zarządu ds. regulacji środowiskowych w Interzero.

 

Do pierwszych zadań nowego doradcy zarządu w Interzero będzie należała między innymi analiza nowego rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych, zapowiedzianego przez Komisję Europejską. Rozporządzenie może poważnie wpłynąć na systemy rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) w krajach unijnych.

 

„Paweł Sosnowski jako doświadczony specjalista w swojej dziedzinie będzie wspierał zespół Interzero w doradztwie dla naszych klientów i pomoże jeszcze lepiej przygotować się na skutki nowych regulacji. Dzięki jego dogłębnej znajomości otoczenia prawnego i umiejętnościom analitycznym, zwiększamy nasze kompetencje, aby świadczyć jak najwyższej jakości usługi. Jest to szczególnie ważne dla firm takich, jak Interzero, działających na regulowanym rynku gospodarki odpadowej w kilku krajach Unii Europejskiej” – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes Interzero.

 

Paweł Sosnowski był związany z resortem klimatu i środowiska od 2001 roku. Od początku swojej kariery zajmował się prawem odpadowym, ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych baterii i akumulatorów, pojazdów wycofanych z eksploatacji, a także odpadów powstałych z olejów smarowych i z opon. Współuczestniczył w pracach między innymi nad opracowaniem przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. oraz jej kolejnych nowelizacji. W Interzero będzie odpowiedzialny za analizę przepisów prawnych i doradztwo środowiskowe.

 

O Interzero

 

Interzero działa w duchu rozwiązań gospodarki cyrkularnej. Zamyka obieg surowców, przeciwdziała marnotrawstwu w zakresie gospodarki odpadami, świadczy usługi recyklingu, doradztwa środowiskowego i edukacji ekologicznej. Wprowadza u klientów innowacyjne rozwiązania, które zwiększają efektywność wykorzystywania surowców i minimalizują niekorzystny wpływ na środowisko: od optymalizacji procesów odzysku i recyklingu, poprzez audyty i szkolenia, po maszyny kompostujące i zdalnie zarządzane kosze na odpady, ułatwiając wdrożenie zmian w kierunku nowoczesnej gospodarki o obiegu zamkniętym.

Działania Interzero w zakresie odzysku recyklingu w 2021 r. pozwoliły zaoszczędzić ponad 12,5 mln ton surowców i 1 milion ton gazów cieplarnianych w porównaniu z produkcją pierwotną (wg Fraunhofer UMSICHT).

Więcej informacji: www.interzero.pl

 

Kontakty dla mediów

 

Edyta Mantorska

Account Manager

Interzero

kom.784 097 073

email: edyta.mantorska@interzero.pl

 

Marta Trzepla

Communication Manager

Monday Group

kom. 609 051 919

email: marta.trzepla@mondaygroup.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.