Komunikaty PR

Pieczęć Terra Carta potwierdzeniem zrównoważonego podejścia AkzoNobel do biznesu

2021-11-08  |  12:00
Biuro prasowe

Podczas szczytu klimatycznego COP26, który odbywa się w Glasgow, AkzoNobel otrzymał pieczęć Terra Carta, która jest częścią planu naprawczego dla natury, ludzi i planety. AkzoNobel jest jedynym producentem farb i powłok specjalistycznych, który został wyróżnionym tą nagrodą.

 

Terra Carta została wprowadzona na początku tego roku w ramach Sustainable Markets Initiative – inicjatywy Jego Królewskiej Wysokości Księcia Walii wspierającej zrównoważony rozwój. Pieczęć jest nową, ważną nagrodą przyznawana globalnym firmom, które prowadzą działania na rzecz tworzenia innowacyjnych i zrównoważonych rynków.

 

AkzoNobel jako jedyny producent farb i specjalistycznych powłok, otrzymał tę prestiżową nagrodę. Tym samym znalazł się w elitarnej grupie przedsiębiorstw docenionych za zajmowanie wiodącej pozycji w swojej branży oraz posiadanie wiarygodnego planu transformacji na osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r. lub wcześniej, opartego o uznane na świecie wskaźniki naukowe.

 

JKW Książę Walii tak skomentował przyznane wyróżnienia: „Pieczęć Terra Carta docenia te organizacje, które poważnie zobowiązały się do zapewnienia zrównoważonej przyszłości i stawiają w centrum uwagi przyrodę, ludzi i planetę. Wszyscy musimy dokonać zmian, jeśli mamy chronić planetę dla naszych dzieci i wnuków, i właśnie te firmy zobowiązały się, że będą wdrażać określone plany”.

 

Thierry Vanlancker CEO AkzoNobel w momencie otrzymania nagrody powiedział: „Otrzymane wyróżnienie, czyli pieczęć Terra Carta, to powód do wielkiej dumy dla wszystkich w naszej firmie. To docenienie naszej pracy, którą wykonujemy w AkzoNobel, a także tych działań, które już zrealizowaliśmy. Potwierdza również istotną rolę, jaką mogą odgrywać farby i powłoki, gdy połączymy cenną i niezastąpioną moc natury z transformacyjną mocą farby, która leży u podstaw tego, co robimy dla ludzi i środowiska”.

 

Kontynuuje Vanlancker: „Istnieje oczywisty związek między celami karty Terra Carta – który stawia naturę, ludzi i planetę w centrum tworzenia globalnej wartości – oraz naszej strategii People. Planet. Paint. w podejściu do zrównoważonego biznesu i innowacyjnej współpracy. Tym bardziej więc czujemy się docenieni i zaszczyceni z otrzymania tego wyróżnienia, które motywuje nas jako lidera w branży do dalszego działania w pionierskim tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości”.

 

Cele AkzoNobel w zakresie zrównoważonego rozwoju to obniżenie emisji dwutlenku węgla o 50% do 2030 r., przejście w 100% na odnawialną energię elektryczną i zero odpadów nienadających się do ponownego wykorzystania, również do 2030 r. Ponadto AkzoNobel niedawno stała się pierwszą firmą z branży farb i specjalistycznych powłok, której cele zrównoważonego rozwoju oparte na naukowych wskaźnikach zostały oficjalnie zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.