Komunikaty PR

PMDK w Otwocku uczcił Dzień Ziemi razem z Akademią Ekologiczną Amest

2023-04-28  |  13:05
Biuro prasowe

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku wspólnie z Akademią Ekologiczną Amest Otwock zorganizował bezpłatną, ekologiczną grę terenową pod hasłem „Zainwestuj w Naszą Planetę”. W ten sposób dzieci i ich rodziny uczciły obchodzony co roku 22 kwietnia Dzień Ziemi. Uczestnicy podczas wydarzenia zdobyli między innymi wiedzę w zakresie odpowiedzialnego gospodarowania odpadami. Partnerem tych kreatywnych warsztatów był również Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych i restauracja Nowy Gurewicz.

Każdego roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat konieczności podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. W tym dniu na całym globie organizowane są różnorodne wydarzenia i akcje, takie jak sprzątanie terenów zielonych czy sadzenie drzew – nie inaczej było w Otwocku.

W ostatnią sobotę, właśnie 22 kwietnia, odbyły się ekowarsztaty „Zainwestuj w Naszą Planetę”. PMDK w Otwocku, Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych oraz Akademia Ekologiczna Amest Otwock przygotowały dla dzieci i ich rodzin ekologiczną grę terenową, a w jej programie znalazły się takie aktywności jak:

  • warsztaty ekologiczne i pszczelarskie przygotowane przez ekspertów Akademii Ekologicznej Amest Otwock;
  • zajęcia dotyczące ekosystemu leśnego przeprowadzone przez specjalistów z Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych;
  • sadzenie cebulek kwiatów;
  • upcykling – warsztaty plastyczne;
  • interaktywny quiz wiedzy;
  • zabawy sportowe.

Cieszymy się, że już po raz kolejny, razem z naszymi partnerami, mogliśmy zorganizować wydarzenie, podczas którego mieszkańcy powiatu otwockiego – zarówno dzieci, jak i rodzice, poszerzyli wiedzę dotyczącą ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że zaproponowana przez nas nauka poprzez zabawę, zaowocuje postawami proekologicznymi w lokalnej społeczności. Z Akademią Ekologiczną Amest Otwock współpracujemy od kilku lat, m. in. przy organizacji Rodzinnego Pikniku Naukowego. Odwiedzaliśmy ją także w lecie z uczestnikami półkolonii, którzy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach o ochronie środowiska – mówi Ewa Barbara Musiejko, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku. 

Ekowarsztaty „Zainwestuj w Naszą Planetę” zainaugurowały także tegoroczną działalność Akademii Ekologicznej Amest Otwock, która już kolejny rok z rzędu edukuje w zakresie odpowiedzialnego gospodarowania odpadami i ochrony środowiska zarówno mieszkańców powiatu otwockiego, jak i całego kraju.

Dzieci i młodzież to przyszłość naszej planety. Kształtowanie w nich odpowiednich postaw i przekazywanie najlepszych wzorców to najlepsza recepta na obecne problemy. Jednym z nich nadal są niestety dzikie wysypiska, powstające między innymi w lasach. Przekazując wiedzę na temat segregowania odpadów czy recyklingu, przeciwdziałamy powstawaniu nowych, niebezpiecznych „obiektów”. To wspaniałe, że razem z PMDK i innymi partnerami możemy docierać do kolejnych osób – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock Sp. z o.o i lider Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Na zakończenie gry terenowej „Zainwestuj w Naszą Planetę” jej uczestnicy zostali uhonorowani specjalnymi odznakami i dyplomami Ekoeksperta. W wydarzeniu wzięło udział niemal sto osób z powiatu otwockiego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.