Komunikaty PR

Polski startup Small Step Matters ogłasza konkurs dla NGOs

2021-11-08  |  13:12
Biuro prasowe

Polski startup Small Step Matters ogłasza konkurs dla NGOs, które organizują akcje społeczne, social impactowe i klimatyczne wpisujące się w agendę 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Small Step Matters to pierwsza na świecie platforma zawierająca zestaw różnorodnych narzędzi wspierających biznes w praktycznej realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Są tam między innymi zaawansowane sposoby na budowanie zaangażowania pracowników, wyzwalanie ich przedsiębiorczości i inicjatyw oddolnych. Biznes w oparciu o platformę może w łatwy sposób implementować strategie zrównoważonego rozwoju oraz generować raporty niefinansowe. Trzon ekosystemu stanowią zrównoważone akcje i projekty organizowane przez partnerów społecznych, które na platformie mogą pozyskać finansowanie.

Kryzys klimatyczny, w którym obecnie się znajdujemy, to ogromne ryzyko również dla bieżącego funkcjonowania biznesu. Szansą na ograniczenie ryzyk jest współpraca sektora publicznego i prywatnego i zapewnienie sprawiedliwej i szybkiej transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz globalnej gospodarki o zerowej emisji netto.

Jak pokazuje najnowszy raport IPCC wpływ człowieka na ogrzanie atmosfery, oceanów i lądów, spowodowany emisjami gazów cieplarnianych jest bezdyskusyjny. Naukowcy wskazują dodatkowo, że dzięki postępom w nauce o atrybucji ludzkość wpłynęła na cały system klimatyczny, a emisje spowodowane przez człowieka są obecnie odpowiedzialne za zmienioną, mniej stabilną planetę.

„Musimy już dziś, tu i teraz rozpocząć wspólne działania. Połączenie sił i mądre wykorzystanie potencjału drzemiącego we współpracy pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym może zapoczątkować falę oddolnych inicjatyw, które małymi krokami będą wspierać duże zmiany” - przekonuje prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Konkurs dla NGOs rozpoczął się 5 listopada i potrwa do 18 listopada 2021. Organizacje pozarządowe mogą zgłaszać propozycje inicjatyw i akcji wspierających realizację działań w zakresie ESG/SDG/CSR. Najlepsze 34 propozycje zostaną zaprezentowane podczas III edycji Kongresu Dobrych Praktyk, który odbędzie się 8 grudnia tego roku. Dodatkowym bonusem dla NGOs będzie roczna współpraca w zakresie fundrisingu i prezentacji projektów na platformie Small Step Matters. Tematem bieżącej edycji Kongresu będzie zrównoważony rozwój.

„Dla NGOs i firm działających na rzecz zrównoważonego rozwoju dostarczamy fundrising oraz firmowych wolontariuszy. Działamy metodą małych kroków, bo to jedyny sposób aby wspólnie zmierzyć się z ogromnym rozmiarem wyzwań, które musimy wspólnie podjąć - jako jednostki, firmy i organizacje” - mówi Victoria Iwanowska, CEO Small Step Matters.

Obecnie wielu przedsiębiorców stara się odpowiedzieć na pytanie, jak dokonać skutecznych transformacji w kierunku zrównoważonego zarządzania oraz produktów i usług przyjaznych klimatowi. Impulsem i motorem do zmian mogą być gotowe, dostępne na platformie Small Step Matters projekty, w które biznes może się zaangażować.

Zainteresowane NGOs i organizacje mogą zgłaszać się do konkursu za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie https://kongresdobrychpraktyk.pl/konkurs/

Szczegóły Kongresu Dobrych Praktyk są dostępne pod linkiem https://kongresdobrychpraktyk.pl

17 celów zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals - SDGs) w ramach Agendy 2030, przyjętej w 2015 r. to zestaw działań mających na celu osiągnięcie zrównoważonego rozwoju w jego trzech wymiarach – gospodarczym, społecznym i środowiskowym, a dodatkowo w zrównoważony i zintegrowany sposób. Są wspólnym, międzynarodowym planem na rzecz pokoju, dobrobytu ludzi i dobra planety. Priorytetem jest poprawa zdrowia i edukacji, zmniejszenie nierówności i pobudzenie wzrostu gospodarczego, a wszystko to przy jednoczesnym przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i pracy na rzecz ochrony naszych lasów i oceanów.

Cele obejmują swoim zasięgiem wszystkie regiony świata, niezależnie od stopnia rozwoju i dają narzędzia do zaangażowania się rządom, miastom, administracji, organizacjom pozarządowym, biznesowi oraz ludziom. Działania muszą dążyć do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zapewnienia ochrony zasobów naturalnych, stworzenia lepszych miejsc pracy, zapewnienia równości płci i zwalczania rosnących nierówności.
 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.