Komunikaty PR

Pro Nature – codzienne małe kroki w kierunku ekologii

2020-11-24  |  13:00
Biuro prasowe

W dzisiejszym świecie wszyscy już mamy świadomość, jak ważne dla środowiska są nasze codzienne wybory związane z kupowaniem środków czystości. Warto jednak wciąż przypominać o tym, co jeszcze możemy robić, aby pozostawić po sobie jak najmniejszy ślad na naszej planecie. Oto parę małych codziennych kroków dla człowieka, a wielkich dla ekologii!

Sprawdzaj skład produktów

Na rynku dostępne są produkty nawet w 99,9% oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, które są równie skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń, co zwykłe detergenty. Do takich inspirowanych naturą produktów należą między innymi środki czystości z serii Pro Nature firmy Henkel. Używanie ich jest bezpieczne dla planety, ponieważ są biodegradowalne. Dlatego zawsze sprawdzajmy skład środków do czyszczenia i szukajmy oznaczeń wskazujących na przyjazność dla środowiska, takich jak np. Ecolabel.

Spójrz na źródło pochodzenia składników

Przy wyborze środków do czyszczenia warto też zwrócić uwagę na wykorzystanie odnawialnych surowców pochodzących ze zrównoważonej uprawy, które zmniejsza negatywny wpływ na środowisko. Czym jest rolnictwo zrównoważone? Jest to efektywna produkcja bezpiecznych, wysokiej jakości produktów rolnych w sposób chroniący środowisko naturalne, a także poprawiający jego stan. Jeśli mamy więc do wyboru produkt, którego składniki pochodzą ze zrównoważonych upraw, taki jak np. płyn do czyszczenia Bref Bath Pro Nature, to nie ma się nad czym zastanawiać!

Zwróć uwagę na rodzaj plastiku

Rosnąca góra plastiku to zmora każdego konsumenta, któremu zależy na przyszłości planety. Zwykle to właśnie plastikowych opakowań jest wyrzucanych najwięcej w gospodarstwach domowych. Dlatego najlepiej wybierać takie produkty, których opakowanie nadaje się do recyklingu. Ważnym aspektem ochrony środowiska podczas produkcji opakowań jest również stosowanie surowców pochodzących w jak największym stopniu z recyklingu. Dzięki zaawansowanej technologii i odpowiedzialności społecznej firm, na rynku dostępne są już opakowania, które w 100% pochodzą z surowców z recyklingu, np. opakowania produktów z linii Pro Nature firmy Henkel: tabletek do zmywarki Somat, płynu do naczyń Pur czy zawieszek do toalet Bref.

Czy wiesz, co to jest social plastic?

W 2017 r. Henkel wprowadził na rynek opakowania wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, dzięki czemu kupując produkty tej firmy, np. z linii Pro Nature, dokładamy swoją cegiełkę do troski o środowisko. Ale nie wszyscy wiedzą, że aż do 50% plastiku, z którego są wykonane opakowania marek Henkla, to tzw. social plastic – plastik pochodzący ze społecznej zbiórki. Social plastic jest pozyskiwany poprzez zbiórkę w najbardziej zanieczyszczonych i najbiedniejszych regionach świata, których mieszkańcy w zamian za zebrane przez siebie plastikowe odpady otrzymują pieniądze, produkty lub usługi. W ten sposób firma Henkel, wykorzystując ten surowiec do produkcji opakowań, wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym, przeciwdziała zanieczyszczaniu plastikiem oceanów oraz poprawia standard życia najbiedniejszych. Warto to wiedzieć, wybierając się na zakupy po środki czystości.

Tabletki do zmywarki Somat Pro Nature

Dzięki skutecznej formule opartej w 94% na składnikach pochodzenia naturalnego tabletki do zmywarki Somat Pro Nature sprawiają, że naczynia są czyste i lśniące. Ponadto tabletki są zapakowane w wodorozpuszczalną folię i nie zawierają substancji zapachowych, a ich opakowanie pochodzi w 100% z recyklingu.

Pojemność i rekomendowana cena detaliczna: Somat Pro Nature 36 – 21,99 zł; Somat Pro Nature 54 – 29,99 zł

Płyn do mycia naczyń Pur Pro Nature

Inspirowany naturą płyn do mycia naczyń Pur Pro Nature zawiera składniki w 95,5% pochodzenia naturalnego, a jego butelka nadaje się w 100% do recyklingu. Ponadto płyn nie zawiera substancji zapachowych.

Pojemność i rekomendowana cena detaliczna: Pur Pro Nature 500 ml – 4,49 zł

Płyn do czyszczenia powierzchni Bref Bathroom Pro Nature

Dzięki skutecznej formule opartej w 99,9% na składnikach pochodzenia naturalnego płyn do czyszczenia Bref Bathroom Pro Nature usuwa kamień oraz brud ze wszystkich powierzchni łazienkowych. Wykorzystanie odnawialnych surowców pochodzących ze zrównoważonej uprawy zmniejsza negatywny wpływ na środowisko. Ponadto butelka płynu pochodzi w 100% z recyklingu, w tym 25% z social plastic.

Pojemność i rekomendowana cena detaliczna: Bref Bathroom Pro Nature 750 ml – 10,99 zł

Żel do toalet Bref Pro Nature

Dzięki specjalnej recepturze zapobiegającej osadzaniu się kamienia, zawierającej w 90% składniki pochodzenia naturalnego, żel do toalet Bref Pro Nature utrzymuje czystość toalety w sposób przyjazny dla środowiska. Butelka pochodzi w 50% z recyklingu.

Pojemność i rekomendowana cena detaliczna: Żel do toalet Bref Pro Nature 700 ml – 7,99  zł

Zawieszki do toalet Bref Pro Nature

Opakowanie zawieszki toaletowej Bref Pro Nature jest przyjazne dla środowiska, ponieważ plastikowa zawieszka i karton pochodzą w 100% z recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia.

Pojemność i rekomendowana cena detaliczna: Bref Pro Nature 1x50 g – 6,99 zł, Bref Pro Nature 2x50 g – 10,99 zł, Bref Pro Nature 3x50 g – 13,99 zł

Koncentrat płynu do szyb Clin Pouch

Koncentrat płynu do szyb Clin Pro Nature zawiera 99,9% składników pochodzenia naturalnego i zapewnia czystość oraz połysk bez smug. Ponadto opakowanie koncentratu zawiera o 91% mniej plastiku w porównaniu do butelki Clin 500 ml.

Pojemność i rekomendowana cena detaliczna: Clin Pro Nature 250 ml – 6,49 zł 

Płyn do szyb Clin Pro Nature

Płyn do szyb Clin Pro Nature zawiera 99,9% składników pochodzenia naturalnego. Butelka płynu pochodzi w 100% z recyklingu, w tym 50% z social plastic. Clin Pro Nature pozwala cieszyć się idealnie czystymi i lśniącymi szybami przy jednoczesnej trosce o środowisko.

Pojemność i rekomendowana cena detaliczna: Clin Pro Nature 500 ml – 6,49 zł

*Podane ceny są jedynie cenami rekomendowanymi, finalną cenę ustala dystrybutor.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.